Про нас
увійти

Автанділ Мдінарадзе: "Поки пертурбацій на тренерському містку "Ниви" не плануємо"

категорія: Футбол | дата: 17 11 2013
Автанділ Мдінарадзе:

Керівник тернопільського ФК запевнив, що про відставку тренера нині говорити недоречно, а стан справ у команді не такий уже й трагічний.

(Розмова выдбулася перед матчем "Нафтовик" - "Нива")

- Автанділе Мамійовичу, два місяці тому ми вже з вами спілкувалися щодо 14 місця в турнірній таблиці "Ниви". Ви тоді сказали, що команда заслуговує більшого, а поточну ситуацію назвали не більше, ніж збігом обставин. Минув час, але зрушень особливо не бачимо…

- Враховуйте, що нинішнє  місце - умовне. Ще не зарахували нам троє очок, які отримаємо за неприїзд на гру ФК "Полтава". Після цієї процедури піднімемося на кілька пунктів. Маємо також пропущену гру з "Буковиною", де також розраховуємо на очки.

Що ж стосується самої гри, то чого там приховувати, я нею не задоволений. Вона - бажає кращого. Але водночас є й позитивні моменти: ми - в 1/4 фіналу Кубка України. Отож особливих проблем я не бачу.

- Знаєте, ситуація у вашому клубі мені чимось нагадує ту, яка склалася в "Миколаєві", коли вболівальники ледь не після кожного матчу наполягали на відставці головного тренера Олега Федорчука…

- Коли команда не показує результату, відразу з’являється багато охочих звинуватити у всіх гріхах головного тренера. Але хочу вас запевнити, ми поки ніяких пертурбацій на тренерському містку не плануємо. До зимового антракту залишилося ще зіграти небагато: з урахуванням пропущеного матчу всього три гри. Закінчимо першу частину сезону, а потім уже підіб’ємо проміжні підсумки, спробуємо розібратися, чому не вдалося виступити ліпше. Лише потім вирішуватимемо, як бути далі.

- Зараз, зокрема й від вас, часто доводиться чути критичні зауваження щодо якості гри "Ниви". А за рахунок чого тоді можна її вдосконалити та поліпшити загальнокомандні показники?

- Якщо хочете почути мою думку, то не бачу від гравців на полі серйозної самовіддачі. У нас вис­тачає висококласних футболістів, які за рахунок техніки можуть гідно зіграти. Команда намагається перемагати тільки на класі. Це доб­ре, але щоби долучити до цього бажання, відтак продемонструвати, як це не банально прозвучить, боротьбу на кожному клаптику поля, цього я, на жаль, поки не бачу. Чому так? На те є свої причини. У команді кілька провідних гравців орендовані. Тому можу припустити, що в них може й не бути потрібної нам мотивації. Коли будемо готуватися до другої частини змагань, ми, звісно, цей фактор враховуватимемо. Але моя думка така: орендований футболіст лише зрідка викладатиметься на всі сто. Перша ліга - це серйозний рівень, але більшість команд рівні. Тож часто трапляється так, що саме за рахунок уже згаданих нами бажання та самовіддачі здобуваються перемоги.

- Ви неодноразово акцентували увагу на мотивації. Але так уже повелося в нашому футболі, що цей чинник напряму пов’язаний саме з кількістю умовних одиниць, які гравець отримує за свою роботу…

- У нас проблем із оплатою праці футболістів немає. Дрібні затримки, звісно, трапляються, але повірте, з точки зору матеріальної мотивації гравців у них великих нарікань бути не може, адже клуб виконує всі свої зобов’язання. Та питання не завжди у фінансах. Є багато клубів у лізі, де й хороші гроші платять, але це не гарантує такі ж результати. Гроші, звісно, мають значення, але це не голов­на складова успіху. Такі речі, як командний дух, налаштування, за гроші не купуються.

Джерело: Український футбол

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook