“Зоря” “Тернополю” – не суперник

категорія: Футбол | дата: 04 08 2011

Перемога чинного чемпіона над „Зорею” очікувалась за багатьма факторами. Втім, передбачити те, що команда з Гусятинського району не опиратиметься господарям, було складно. Однак розслаблятися „Тернополю” ще рано, адже головні матчі для команди – попереду

Матч проходив на центральному стадіоні міста минулої неділі, 31 липня. Долю переможця цього протистояння господарі поля вирішили вже у дебюті 10 хвилин гри, коли у ворота „Зорі” влетіло три „сухих” м’ячі.

Небагато оптимістів ще до початку зустрічі у Тернополі вірили в позитивний її підсумок для команди гостей. Клас команд суттєво різнився, що було видно неозброєним оком. Яскравим підтвердженням цього факту став результат протистояння у першому колі. Тоді ФК „Тернопіль” у Хоросткові знищив „Зорю” за всіма футбольними статтями – 5:0.

Втім, відтоді хоростківський клуб встиг дещо виправити. Позаяк суперники були ще слабшими, „Зоря” у десяти попередніх турах зуміла набрати 10 очок. Такий доробок дозволяв команді з Гусятинського району посідати доволі високе шосте місце у турнірній таблиці. Однак довести свою спроможність у поєдинку проти чинного чемпіона „Зорі” не вдалося. Причому гості „посипалися” одразу після стартового свистка арбітра зустрічі Богдана Трача.

Розпочав побиття гостей у поточній зустрічі вже на 5-й хвилині Богдан Семенець. Скориставшись неузгодженими діями захисників, він вискочив віч-на-віч із голкіпером Андрієм Пшиком. Реалізувати таку нагоду для 16-го номера господарів проблем не склало – після удару у незахищений кут воріт хоростківської команди рахунок було відкрито.

Забивши швидкий м’яч, тернополяни на досягнутому не зупинилися. Через кілька хвилин після пострілу Богдана Семенця з-за меж штрафного майданчика Андрій Пшик у карколомному стрибку врятував свою команду. А на 8-й хвилині форвард господарів таки оформив дубль. Голкіпер гостей випустив м’яч із рук після прострілу з лівого флангу від Ігоря Козелка, і Семенцеві залишалось послати його з лінії воріт уже у порожні ворота суперників – 2:0.

Вже у наступній атаці господарі довели рахунок до розгрому – молодий Ігор Сороцький підхопив м’яч на правому фланзі атаки своєї команди, на замаху „прибрав” захисника суперників, та ударом у ближній кут переграв Пшика – 3:0.

Прогнозовано, від такого шоку в дебюті зустрічі футболісти „Зорі” вже не відійшли. До завершення першої 45-хвилинки голкіпер „жовто-блакитних” Микола Вірковський відверто нудьгував, так і не маючи можливості вступити у гру. Натомість атакуюча ланка „Тернополя”, хоча вже й дещо заспокоїлась після активності в дебюті зустрічі, продовжувала нагнітати гостроту поблизу воріт суперників. На 18-й хвилині Ігор Козелко наважився на удар із-за меж штрафного майданчика – м’яч описав дугу, та влетів у верхній кут воріт суперників – 4:0. Це взяття воріт стало дебютним для Ігоря після повернення у „Тернопіль”.

Суттєво збавивши оберти поблизу воріт опонентів, господарі до завершення тайму зуміли забити вп’яте. Сергій Куріцький у бездоганному стилі виконав штрафний із 17-19 метрів до воріт суперників. Шансів у голкіпера конкурентів у цьому випадку не було – м’яч влетів точно у „девятку” воріт.

Другий тайм, на відміну від першого, подібним градом забитих м’ячів не порадував. Тренерський штаб тернополян змінив низку основних виконавців на молодших одноклубників. Відтак, хоч їхня перевага і продовжувала залишатися тотальною, на результаті це не надто позначилось. На 50-й хвилині Сергій Полянчук, знову скориставшись взаємною помилкою захисників та голкіпера суперників, відправив шостий м’яч у порожні ворота суперників. Останній м’яч тернополян у цій зустрічі провів захисник команди Ігор Курило, точним ударом реалізувавши одинадцятиметровий удар у ворота гостей. Сталося це на 75-й хвилині зустрічі.

Лише після сьомого пропущеного м’яча гості пожвавилися. А повна розслабленість футболістів „Тернополя” втілилась у ряд створених нагод. Так, на 85-й хвилині після однієї швидкої атаки „Зорі” вдалось забити гол престижу. Після прострілу з лівого флангу м’яч із кількох метрів вже у порожні ворота суперників вколотив Андрій Богоніс. А на 89-й хвилині „Зоря” втратила відмінну нагоду забити вдруге.

Богдан Трач призначив одинадцятиметровий штрафний удар у ворота „Тернополя”. Втім, Володимир Шельвіка не зміг переграти Миколу Вірковського. Тому все ж вдалось продемонструвати свої навики у поточній зустрічі. Фінальний свисток арбітра зафіксував розгромну перемогу „Тернополя” з рахунком 7:1.

Втім, головні матчі для „Тернополя” ще попереду. Уже наступного четверга, 4 серпня, команда Василя Івегеша та Анатолія Назаренка завітає в гості до Збаража. Там у рамках першої зустрічі півфіналу Кубка Тернопільської області з футболу чинні чемпіони гратимуть зі збаразьким „Галичем”. А вже у неділю, 7 серпня, команду очікує ключова зустріч у рамках чемпіонату. „Тернопіль” завітає у Заліщики, де протистоятиме команді, що посідає другу сходинку в турнірній таблиці – „Дністру”. До речі, заліщицький клуб залишається єдиним, кому цьогоріч вдалося переграти тернополян. У матчі першого кола „Дністер” добився мінімальної перемоги з рахунком 1:0.

Паралельно прийшли інші матчі чемпіонату Тернопілля:

Головний аутсайдер, „Борщів” на своєму полі переграв одного з головних претендентів на вихід до фінальної стадії змагань – ФК „Чортків” (2:1). Це стало головною несподіванкою в інших матчах південної зони чемпіонату Тернопілля з футболу.

У інших поєдинках несподіванок не було: „Добровляни”, перемагаючи за ходом зустрічі „Марспирт” 2:1, все ж не зуміли втримати позитивний для себе результат (2:3). Заліщицький „Дністер” у Теребовлі не залишив каменя на камені від „Ниви” (5:0), а бучацький „Колос” та монастириська „Галичина” сильнішого не виявили (1:1).

У північній зоні чергову свою перемогу здобув лідер – „Бережани”, які у Шумську не залишили жодних шансів однойменному місцевому клубу (6:0), а кременецький „Буревісник” здолав „Ланівці” (3:1). Погіршило свої шанси потрапити у фінальну стадію „Поділля”, яке на своєму полі поступилося збаразькому „Галичу” (0:3). Не виявили сильнішого „Збараж” та під волочиський „Агро-Збруч” (1:1). І, нарешті, у битві аутсайдерів „Козова” переграла „Зборів” (2:1)

Джерело: "20 хвилин"