ФК Тернопіль у сезоні 2013/14. Підсумки першого кола. Мета — Перша ліга

категорія: Футбол | дата: 06 11 2013

Перебуваючи лише другий сезон у професіоналах, муніципальна команда з Тернополя всерйоз претендує на підвищення у класі. Матчем проти дніпродзержинської Сталі тернополяни успішно завершили перше коло у Другій лізі. Спорт Тернопільщини пригадує найяскравіші епізоди цього періоду.

Аж чотири команди наступного року перейдуть з Другої — у Першу лігу. В числі головних претенедентів на підвищення у класі — ФК Тернопіль, команда, яка поступово завойовує симпатії вболівальників.

У минулому сезоні підопічні Василя Івегеша доволі успішно розпочали свій шлях у професійному футболі. Влітку команді вдалося повністю зберегти склад. Проте сезон 2013/14 для муніципалів несподівано стартував з програшу. Перший тур команда пропустила, а у другому завітала у гості до дебютанта ліги — миколаївської Енергії. Новачок професійного футболу переміг Тернопіль (2:1). Василь Івегеш списав цю невдачу на участь деяких гравців команди у Всесвітній Універсіаді, що проходила у російській Казані. Ледь не з літака гравці відправилися на перший матч Другої ліги у сезоні.

Проте у першій домашній грі сезону, ФК Тернопіль довів, що невдача на старті справді була вийнятком з правил. Вдома городяни без проблем розібралися із криворізьким Гірником (4:0), який теж заявив про свої амбіції підвищитися у класі. Але у наступній виїздній грі Тернопіль знову втратив очки. Після гри з Карлівкою на табло місцевого стадіону світилися нулі (0:0).

Слідом за невдачею, знову прийшла перемога, але дуже не проста. Приймали тернополяни херсонський Кристал і якби не гол на останніх хвилинах, то не бачити Тернополю другої перемоги вдома. Але гол таки відбувся і ФК Тернопіль переміг (2:1). Та продовжити переможну серію не вдалося. На виїзді муніципальна команда знову зіграла внічию. Цього разу (1:1) проти свердловського Шахтаря.

Саме після гри з "гірниками", Тернопіль нарешті започаткував переможну серію. При чому вдома команда творила з суперниками все, що заманеться. Тактика тернополян була доволі простою: зі старту гравці йшли вперед, забивали кілька м'ячів та спокійно доводили гру до перемоги. Спочатку "постраждав" комсомольський Гірник-Спорт (3:1), а згодом муніципали здобули і першу виїздну перемогу. Не встояв кременчуцький Кремінь (0:2), а тренер кременчужан подав у відставку. Щоправда, її керівництво Кременя не прийняло.

У своєму стилі Тернопіль обіграв білоцерківський Арсенал-Кивщина (3:1), а далі, здавалось, здобути три очки буде ще легше. ФК Тернопіль поїхав у гості до хмельницького Динамо, яке вже вкотре перебуває на межі "життя та смерті". Але, як показує практика, чимало команд без належних умов видають результат. Так сталося і у цьому випадку. Хмельницька команда шокувала ФК Тернопіль, відігравшись та вирвавши перемогу на останніх хвилинах (2:1). Для Тернополя це була допоки остання поразка у чемпіонаті.

У наступному турі за кілька хвилин була переможена овідіопольська Реал Фарма (3:0), а у матчі із тодішнім лідером, горностаївським Миром, Тернопіль зумів здобути нічию (1:1). Автогол допоміг муніципалам здолати черкаський Славутич (2:1). Після чого на команду чекав важкий виїзд у Нову Каховку. Справа у тому, що напередодні Тернопіль провів 120 хвилин у кубковому матчі проти Полтави. Тому, як пояснив тренер Івегеш, нічиєю у Новій Каховці команда була б задоволена. Але команді вдалося привезти перемогу (0:1).

Наступний матч — Західноукраїнське дербі зі стрийською Скалою теж завершилося перемогою Тернополя, який наприкінці матчу забив двічі (2:0). Теж два голи забили муніципали і у наступному поєдинку проти Обоолні-Бровар у Києві. Але два пенальті від Сергія Атласюка не врятували городян від втрати очок. Київська молодь дала справжній бій і виборола нічию (2:2).

Після цього Тернопіль, завдяки дублю Романа Гаврилюка, переграв на своєму полі донецький Шахтар-3. А згодом тернополяни перервали свою переможну домашню серію. У боротьбі з аутсайдером — макіївським Макіїввугіллям, муніципали так і не зуміли знайти шляхів до воріт суперника. Але вже тоді довелося грати без лідера Василя Чорного, який травмувався на тренуванні.

А завершили перше коло тернопільські футболісти вкрай важкою грою у Дніпродзержинську, де зустрічалися претенденти на підвищення у класі. У боротьбі з місцевою Сталлю, Тернополю вдалося зберегти свої ворота "сухими". Ще й воротар Микола Плетеницький відбив пенальті. Але і забити другий матч поспіль ФК Тернополю не вдалося.

Перше коло ФК Тернопіль завершив на другому місці у турніній таблиці та повністю виконав побажання почесного президента клубу — не програти жодної гри вдома. Саме у домашніх матчах команді вдавалося показувати яскравий футбол, забивати чимало голів та тішити своїх прихильників. Чого не скажеш про виїздні матчі, де Тернополю грати було куди важче. Ясна річ, адже трибуни були налаштовані проти.

Щодо гри, то тренеру Василю Івегешу доволі часто закидали, що його підопічні грають у примітивний футбол. Начебто, тернополяни постійно б'ють вперед, надіючись на швидкість Богдана Семенця попереду. Але першу частину чемпіонату Богдан провів не так яскраво, як, скажімо, кінцівку минулого чемпіонату. Можливо, суперники вже знають можливості цього футболіста і ретельніше опікають його. Несподівано кращим бомбардиром ФК Тернопіль став центральний захисник Сергій Атласюк, який забивав важливі м'ячі з гри та реалізував чотири пенальті.

Та якщо судити по результатах, то команда дійсно заслуговує на таке високе місце. На полі футболісти ФК Тернопіль боролися до кінця і приклали максимум зусиль, щоб здобути цей результат.

Вже у п'ятницю, 8 листопада, ФК Тернопіль розпочне для себе друге коло Другої ліги. В гості приїде миколаївська Енергія на яку у муніципалів серйозний "зуб".