Нива розгромила Миколаїв на виїзді

категорія: Футбол | дата: 03 11 2013

Тернопільська Нива сповна поквиталася із футбольним клубом Миколаїв за поразку у першому колі. Гості чотири рази вражали ворота суперника.

Навідміну від останньої гри Ниви у чемпіонаті, склад команди суттєво змінився. Тоді, нагадаємо, через дискваліфікацію матч проти Зірки пропускали одразу четверо основних гравців. У Миколаєві в основу команди повернулися крайні захисники Віталій Романюк та Віктор Яневич, а також лідери півзахисту — брати Баранці. Несподіванкою стала відсутність Миколи Лазорика, позицію якого у центрі захисту, зайняв Михайло Басараб. На вістрі атаки Ігор Яворський вдруге поспіль випустив Руслана Івашка.

Нива, як відомо, була без ігрової практики два тижні, а Миколаїв у вівторок провів важку кубкову гру з Шахтарем. Тому були надії, що господарі підійдуть до матчу з браком сил. Проте вже зі старту миколаївці почали насідати на ворота Новака. І, як у першому колі, швидко відкрили рахунок. Лівий край оборони Ниви дозволив супернику не лише обіграти себе, але й зробити виважений простріл у центр, звідки екс-гравець Ниви Андрій Ковальов точним ударом відкрив рахунок (1:0).

Швидкий гол, на щастя, не вплинув на настрій тернопільської команди і футболісти пішли відігруватися. Серія кутових ударів на ворота Миколаєва через п'ять хвилин принесла свій результат. Після корнера та спроби удару від Малиша Миколаїв відбився, але атака другим темпом принесла результат. Андрій Кікоть знайшов пасом Віктора Яневича, який вистрілив під перекладину (1:1). Гол Ниви майже один в один повторив взяття воріт Миколаєва.

Обмінявшись люб'язностями, команди перевели гру у спокійне русло. М'яч здебільшого перебував у центрі поля, у боротьбі. Господарі намагалися знайти дальнім пасом свого лідера Сергійчука, який може на швидкості відірватися від захисників. Але, навчені гірким досвідом першого матчу, оборонці Ниви діяли проти цього футболіста вкрай обережно.

Двічі гравці Миколаєва намагалися пробивати по воротах Новака здалеку. Але у першому випадку м'яч пройшов над поперечиною, а у другому воротар Ниви без проблем впорався з ударом опонента.

Нива свої атаки намагалася будувати з правого флангу, де вже звично активним був Сергій Шестаков. Проте і Ниві не вистачало необхідної гостроти. Єдиний Івашко попереду фактично був без м'яча.

На допомогу тернополянам знову прийшли стандартні положення. Два поспіль кутових результату не принесли, а от після третього м'яч вдруге побував у сітці воріт Миколаєва після потужного удару з лінії штрафного майданчика. Щоправда, арбітр гол Ігоря Малиша не зарахував, прислухавшись до бокового судді, який просигналізував про офсайд у когось із гравців Ниви. Рішення судді, відверто кажучи, сумівне.

Останні хвилини першого тайму запам'яталися хіба що грубими фолами від "корабелів", які відверто не встигали за "свіжішими" гравцями Ниви. Все таки кубковий матч залишив свій відбиток на фізичному стані миколаївців.

Розмова з тренером пішла на користь футболістам з Миколаєва. Які другий тайм знову розпочали активніше. Проте у команди спостерігалися проблеми на завершальній стадії, що не дозволило господарям особливо турбувати Новака.

Тим часом Ігор Яворський зробив, як кажуть, "хід конем". Замість пасивного Івашка, який ще досі не може стати своїм у Ниві, на поле з'явився Василь Товкацький і чи не першим дотиком до м'яча Василь вивів Ниву вперед. Знову футболісти Ниви використали стандартне положення. Удар з кутового від Кікотя, здавалось, без проблем нейтралізує оборона Миколаєва. Але захисники не зуміли, як слід, розібратися, а воротар не встиг перехопити м'яч. Цим і скористався Василь Товкацький, який забив ударом через себе (1:2). Чи не вперше у сезоні заміна від Яворського спрацювала.

Той таки Товкацький міг і вдруге засмутити голкіпера "корабелів". Форвард Ниви вибіг у контратаку, але програв забіг захиснику. Віддати пас на партнера Василь теж не зумів, влучивши у оборонця.

На певний час Миколаїв перехопив ініціативу, намагаючись відігратися. Господарі отримали право на небезпечний штрафний удар, але стандарти підопічним Олега Федорчука не вдавалися.

Ігор Яворський згодом провів ще одну заміну, укріпивши оборону. Кікотя змінив нещодавній капітан Микола Лазорик. А за хвилину тернополяни організували і третій гол у ворота "корабелів". Василю Товкацькому знову вдалося вибігти у контратаку, але цього разу він перебував в оточенні двох захисників. Та форвард жовто-зелених зумів відпасувати на Шестакова, який віддав "ювелірну" передачу на Григорія Баранця, який паралельно набігав по центру воріт. Вихід сам-на-сам із голкіпером капітан Ниви реалізував бездоганно (1:3).

А ще за кілька хвилин господарі суттєво ускладнили собі життя. Луценко вдарив по ногах Віктора Яневича, коли той був без м'яча. Після наради із боковим арбітром, головний суддя матчу показав гравцю Миколаєва пряму червону картку.

Таким подарунком суперника Нива, звісно ж, не могла не скористатися. Другий поспіль вихід на побачення з голкіпером Миколаєва реалізував Григорій Баранець (1:4) і довів рахунок до розгрому.

Вже друга зустріч Миколаєва і Ниви у сезоні завершується п'ятьма голами. Цього разу жовто-зелені показали справді гідний Першої ліги футбол!