ФК Тернопіль у серії пенальті обігрує Ворсклу і крокує у чвертьфінал кубка України! (ФОТО, ВІДЕО)

категорія: Футбол | дата: 30 10 2013

Слідом за Нивою, у чвертьфіналі кубка України Тернопіль представить і муніципальна команда, яка вперше в своїй історії досягає такого вагомого результату.

ФК Тернопіль сьогодні подарував своїм прихильникам неабияке свято. По-перше, через шість років до Тернополя приїхала команда Прем'єр-ліги. А, по-друге, муніципали зуміли перемогти команду, яка набагато сильніша за рангом і вибити володаря кубка України-2009 з подальшої боротьби за трофей. Тож майже десять тисяч глядачів, які завітали на "Міський" стадіон, не дарма витратили свій час та побачили тріумф тернопільської команди.

Як і обіцяв перед матчем наставник Тернополя Василь Івегеш його команда буде боротися на кожному клаптику поля. Слова з ділом не розійшлися і Тернопіль зі стартовим свистком арбітра пішов вперед, нав'язуючи боротьбу футболістам Ворскли. Полтавчани, які цього року на провідних ролях у Прем'єр-лізі, вийшли на матч не в оптимальному, але у бойовому складі. Проте досвідченіші футболісти не зуміли впоратися зі стартовим ривком господарів, які змусили Ворсклу притиснутися до своїх воріт.

Доки воротар Тернополя "грав у карти" із власними захисниками, оборона Ворскли працювала на всіх парах. Але згодом і захисні редути прем'єрлігової команди не встояли перед шквальним натиском ФК Тернопіль. Віталій Богданов, змістившись на правий фланг, несподівано опинився з м'ячем і, прицілившись, завдав невідпорного удару по воротах полтавчан. Стрибок голкіпера був марним — м'яч у сітці (1:0). Багатотисячна армія тернопільських вболівальників в одному пориві здійнялася на ноги!

Проте Ворскла доволі швидко могла відігратися. Капітан муніципалів збив футболіста з Полтави майже на лінії штрафного майданчика і гості отримали чудову нагоду забити у відповідь. Голкіпер Тернополя Микола Плетеницький вибудував стінку ледь не з усіх польових футболістів і саме вона прийняла на себе удар зі стандарту. На добиванні гравець збірної України Денис Дедечко теж не мав успіху.

За кілька хвилин той же Дедечко "стріляв" з-за меж штрафного майданчика. І м'яч, не без рикошету, міг влетіти у нижню "шістку" воріт Тернополя, якби не блискавична реакція Плетеницького. Удар півзахисника Ворскли був наче сигналом для природи, яка нагородила футболістів рясним дощем, який не припинявся аж до початку другого тайму. Корективи погоди не пішли на користь обом командам. Поле стало слизьким, а тому приймати та обробляти м'яч стало набагато важче. Саме стан поля в деякій мірі не дозволяв гравцям Ворскли проявити свої кращі якості, адже полтавчани, навідміну від господарів, не звикли грати на таких газонах.

Старший тренер Ворскли після перерви одразу ж кинув у бій свіжого футболіста. Ним став один із останніх новачків полтавського клубу — македонець Адіс Яховіч. Із заміною коуч ворсклян вгадав на всі сто. За кілька хвилин Яховіч розписався у воротах Плетеницького. Гості провели стрімку атаку по правому флангу, яка завершилася прострілом у карний майданчик Тернополя, де македонський футболіст без шансів для голкіпера розстріляв ворота (1:1).

Проте ФК Тернопіль, пропустивши на старті тайму, не розклеївся. Футболісти продовжували грамотно оборонятися, але тепер робили акцент лише на контратаки, розуміючи ціну помилки. Бездоганною у цьому плані стала гра центрального оборонця Ігоря Курила, який після цієї гри просто повинен отримати пропозиції від клубів Прем'єр-ліги. Ігор знімав все, що летіло у ворота Тернополя, не програвши жодного єдиноборства.

А боротьби у другому таймі було дуже багато. Слизьке поле, емоційна напруга давалися взнаки і футболісти часто опинялися на газоні. Гості не цуралися фолити, а тому лікарі ФК Тернопіль неодноразово вибігали на поле.

За моментами у другому таймі була рівновага. Тернополяни кілька разів потурбували кіпера Ворскли дальніми ударами. Гості ж свій стовідсотковий момент втратили на 86-ій хвилині. Знову провалився лівий край оборони муніципалів з якого пройшов навіс. Ахмет Янузі, якого оборонці залишили без уваги, головою міг розстріляти Плетеницького і подарувати своїй команді путівку у чвертьфінал. Замість цього албанець пробив точно в руки голкіперу Тернополя.

Вже вдруге цього року полтавська команда у Тернополі взяла участь в додатковому часі. Але, навідміну від ФК Полтава, Ворскла не пропустила. Навпаки — підопічні Василя Сачка в додаткові 30 хвилин гри повністю контролювали м'яч і вже тернополяни були змушені сісти в оборону. Та як не намагалися гості вирвати перемогу, їм це не вдавалося.

Вирішувати долю єдиної путівки у чвертьфінал довелося у серії пенальті, що є останнім аргументом у визначенні переможця. Гра нервів, битва характерів — для таких випадків можна підібрати чимало епітетів. Адіс Яховіч не зумів вдруге поспіль вразити ворота Тернополя, міцно "засадивши" у перекладину. Не вистачило майстерності і у Вадима Сапая, який пробив мимо воріт. Натомість, Ігор Курило та Андрій Кондзьолка абсолютно спокійно реалізували свої спроби, двічі пробивши по центру. Єдиний забитий пенальті Ворскли у активі Дениса Дедечка, який сьогодні справді був кращим у складі гостей. Свій шанс використав і Віталій Богданов. А Микола Плетеницький подарував путівку у чвертьфінал ФК Тернопіль, взявши пенальті від Ребенка —  (3:1) — історичне досягнення муніципального клубу, який навесні зіграє у чвертьфіналі.

ФОТО

1/8 фіналу кубка України

ФК Тернопіль – Ворскла 1:1 (3:1 пен.)

Голи: Богданов 11 – Яховіч 52

ФК Тернопіль: Плетеницький, Курило, Атласюк, Куріцький, Кондзьолка, Богданов, Гаврилюк, Сороцький (Тарабалка 60), Полянчук (Пастернак 119), Семенець

Ворскла: Казаков, Сапац, Далку, Чеснаков, Пердута, Дедечко, Скляр, Міщенко (Ребенок 108), Маркоскі (Кривошеєнко 62), Громов (Яховіч 46), Янузі

Попередження: Курило, Далку, Чеснаков, Скляр, Полянчук, Семенець

Пенальті: Яховіч (перекладина) — (0:0), Курило — (1:0),  Сапай (мимо воріт) — 1:0, Кондзьолка — (2:0), Дедечко — (2:1), Богданов — (3:1), Ребенок (голкіпер) — 3:1