Наступний суперник ФК Тернопіль — Ворскла Полтава
Ворскла (Полтава)
Рік заснування — 1955
Головний тренер — Василь Сачко
Веб-сайт: vorskla.com.ua
Кольори клубу — білий, зелений
Назва стадiону: "Ворскла", 24 795 місць
Історична довідка:
У середині 50-х років минулого століття в Полтаві з ініціативи превью секретаря обкому Компартії України Михайла Стахурського була створена футбольна команда, яка захищала кольори ДСО Колгоспник. Свої виступи в офіційних матчах молодий колектив розпочав у 1955 році в рамках першості України серед колективів фізкультури, а вже в наступному році Колгоспник виграє свій перший трофей — Кубок УРСР. У 1957 році полтавці знаходять статус команди майстрів і отримують право виступати у класі "Б" союзного чемпіонату, де провели 11 сезонів. У 1965 році команда вперше поміняла назву і стала іменуватися Колос.
У сезоні 1968 полтавчани стартували у другій групі класу "А" під новою назвою — Сільстрой. Але вже наступного року незвичайне ім'я змінили на звичне для тих часів — Будівельник. Після реорганізації футбольного господарства в СРСР в 1971 році полтавці були змушені відправитися в другу лігу, де без гучних успіхів виступали наступні 12 сезонів. У 1982 Колос зайняв останнє місце в українській зоні другої ліги, і після закінчення сезону був розформований.
У початку 1984 року головну команду області "реанімували", правда, вже під новим ім'ям — Ворскла. Команда почала свій шлях наверх знову, як колись, з першості республіки серед колективів фізкультури і за три сезони добралася знову до другої ліги союзного чемпіонату. У 1988 році Ворскла фінішувала другою — полтавчанам не вистачило самої малості, щоб обійти Буковину і спробувати щастя в боротьбі за путівку у перший дивізіон.
З розпадом Радянського Союзу Україна стала проводити власний національний чемпіонат. За підсумками 1991 року Ворскла відправилася в першу лігу, де провела п'ять сезонів. Набравши в сезоні 1995/96 року рекордну кількість — 103 очки, Ворскла зайняла перше місце і вийшла до еліти, де відразу ж завоювала "бронзу" і домоглася участі у престижних єврокубкових турнірах. Останні 10 сезонів Ворскла проводить у Вищій лізі. Команда тричі за ці роки брала старт у єврокубковій кампанії (2 рази — в Кубку УЄФА, 1 — у Інтертото).
Можна сказати, що саме з 2005-го року почався якісно новий виток у розвитку історії Ворскли. Після політичних подій осені 2004-го року, і зміни влади колишній потужний спонсор клубу НАК "Нафтогаз України" відмовився інвестувати у футбол. Полтавський колектив, протягом майже десятка років виступав в еліті українського футболу, опинився під загрозою зникнення з футбольної карти країни.
У цей момент руку допомоги клубу протягнули нинішні керівники "біло-зелених" Костянтин Жеваго, у наслідку став почесний президентом Ворскли, і Олег Бабаєв — до сьогоднішнього дня президент. Вони взяли непростий спадок з багатомільйонними боргами. Амбіції і завдання рульових полтавського клубу стали підтверджуватися результатами, коли на тренерський місток прийшов авторитетний фахівець Микола Павлов.
З ним у 2009-му році Ворскла вперше у своїй історії виграла кубок України, здолавши у фіналі донецький Шахтар. З перервою в один сезон, з 2009-го по 2011-й р.р. полтавські вболівальники мали можливість подивитися в рідному місті провідні команди Європи, серед яких португальська Бенфіка, німецький Ганновер, данський ФК Копенгаген і бельгійський Стандард. З трьома останніми ворскляни билися на стадії групового етапу Ліги Європи УЄФА, що стало ще одним семимильними кроком у розвитку клубу і внеском у скарбничку вітчизняного футболу.
За матеріалами офіційного сайту ФК Ворскла