ФК Тернопіль грає внічию і покидає перше місце Другої ліги

категорія: Футбол | дата: 26 10 2013

У 19-му турі Другої ліги стосунки з'ясовували лідери Другої ліги — Сталь з Дніпродзержинська та ФК Тернопіль. У разі перемоги одна з команд ставала чемпіоном першого кола.

Напередодні гри в обох команд були кадрові втрати. ФК Тернопіль не міг розраховувати на травмованого Василя Чорного, який, швидше за все, цього року може не зіграти. А у Сталі два основні футболісти відбувати дискваліфікацію, тому цю гру пропускали.

Перший вартий уваги момент у грі теж був пов'язаний із травмою. Капітан Тернополя Андрій Кондзьолка після верхової боротьби за м'яч невдало приземлився на руку. Проте, на щастя, лідер півзахисту муніципалів гру продовжив.

На старті Сталь спробувала захопити ініціативу. Господарі провели кілька атак, переважно по правому фланзі, але жоден з моментів успіхом не увінчався. Натомість Тернопіль, освоївшись, теж почав йти вперед. І вже перший момент тернополян міг завершитися взяттям воріт. Богданов подав кутовий на дальню стійку, а Ігор Курило, набігаючи, завдав удару, який влучив у стійку. За кілька хвилин сам Віталій Богданов перевірив пильність дніпродзержинського голкіпера прямим ударом зі штрафного. Але кіпер Сталі з ударом впорався. Незабаром воротар господарів знову рятував свою команду. Сергій Полянчук, після скидки партнера, пробивав із гострого кута, але голкіпер встиг вибігти на перехоплення і вибив м'яч на кутовий.

"Сталевари", що було помітно протягом першого тайму, робили ставки на стрімкі контратаки. І, варто сказати, що дніпродзержинці у цьому компоненті гри досягали успіху. Одна із атак Сталі могла завершитися голом. Після проходу Антона Котляра по центру, лише Микола Плетеницький, відбивши удар ногою, врятував Тернопіль від голу.

А у середині тайму стався дуже неприємний епізод. Гравці Сталі у намаганні виграти верхову боротьбу врізалися один в одного. Причому Валерій Кучеров отримав від партнера удар коліном в голову та на кілька секунд втратив свідомість. Навколо травмованого футбліста одразу ж з'явились лікарі, а згодом гравця Сталі завантажили у швидку та повезли у лікарню. Тренеру дніпродзержинців довелося робити вимушену заміну.

Після довготривалої перерви, пов'язаної із травмою, гра дещо заспокоїлася. Але знову ж таки Сталь, завдяки контратаці, могла вийти вперед. Разючий випад господарів завершився навісом від Дністряна у район одинадцятиметрової позначки. Там, передачу партнера, намагався підкоригувати Станіслав Куліш, але у ворота не влучив.

А вже на останніх хвилинах "сталевари" ледь не привезли гол у свої ворота. Центральний оборонець Сталі головою намагався скинути м'яч у напрямку власних воріт. Проте він не врахував, що Богдан Семенець затримався у атаці і м'яч потрапив до форварда муніципалів. Проте Богдан перебував у не надто вигідній для удару позиції і був змушений скинути під удар Роману Гаврилюку. "Гармата" Гаврилюка пролетіла у кількох сантиметрах над поперечкою.

На старті другого тайму Сталь створила стовідсоткову нагоду для взяття воріт. Навіс з правого флангу завершився скидкою Куліша на Віталія Дністряна. Останній пробивав через себе у нижню "шістку" і лише майстерний стрибок Миколи Плетеницького не дозволив господарям вийти вперед.

Активніше футболісти Сталі діяли і надалі, змусивши вже ФК Тернопіль грати на контратаках і більше придяляти увагу обороні. Після перерви гра додала у жорсткості, адже рефері, який у першому таймі показав лише одне попередження, на старті другого тайму роздав одразу три "гірчичники". А Сталь продовжувала контролювати гру і регулярно створювала моменти біля воріт гостей. Міг відкривати рахунок Станіслав Куліш, який пробивав по воротах з розвороту. Але вкотре у гру вдало вступив голкіпер Тернополя. Активність господарів свої плоди принесла на 70-ій хвилині, коли Атласюк у штрафному майданчику скосив капітана дзержинців Олега Шутова. Господарям — пенальті, Атласюку — попередження.

Проте голкіпер муніципалів Микола Плетеницький дуель з футболістом Сталі виграв, відбивши удар з одинадцятиметрової позначки. Гравець господарів пробив не сильно і по центру воріт, не скориставшись реальною нагодою вивести свою команду вперед.

Тернопіль намагався одразу ж відповісти, але моменти, які гості створили у другому таймі, особливої загрози воротам Вітіва не несли.

Нічия — справедливий результат, хоча, відверто кажучи, Сталь була куди ближчою до перемоги. Тернопіль сьогодні був надто пасивним у атаці. Можливо, далася взнаки відстуність Василя Чорного, який постачає м'ячі в атаку. Без м'яча фактично протягом гри перебував Богдан Семенець, який жодного разу не зміг відірватися від захисників та вискочити на побачення з кіпером. Наприкінці гри Тернопіль дещо підсів і фізично, хоча зазвичай команда біжить до кінця.

Нічия не принесла користі ні дзержинцям, ні тернополянам. Лідером Другої ліги у першому колі стає криворізький Гірник, а Сталь та ФК Тернопіль надалі ділять 2-3 місце. Наступний тур ФК Тернопіль пропускає.