Про нас
увійти

Наступний суперник ФК Тернопіль — Сталь Дніпродзержинськ

категорія: Футбол | дата: 25 10 2013
Наступний суперник ФК Тернопіль — Сталь Дніпродзержинськ

Представляємо наступного суперника футбольного клубу Тернопіль у 19-му турі Другої ліги, що відбудеться 26 жовтня — дніпродзержинська Сталь

Сталь (Дніпродзержинськ)

Рік заснування — 1926

Головний тренер — Володимир Мазяр

Веб-сайт: fcstal.com.ua

Кольори клубу — білий, лимонно-чорний

Назва стадiону: "Металург", 2900 місць

Історична довідка:

З футболом у Дніпpодзеpжинську (pаніше — Кам'янському) познайомилися близько 90 років тому. Вже в 1913 році існувала Кам'янська футбольна ліга, основу команд якої склали службовці Дніпpовського металуpгійного заводу і гімназисти. Війна і, що настала слідом за нею pазpуха, пpивели до того, що футбольне життя в місті майже затихло.

Але вже на початку 20-их років робилися епізодичні спроби створити команду, але лише з відродженням металургійного заводу з'явилася можливість вкладати кошти в розвиток спорту. Документально підтверджено, що вже в 1926 році існувала команда Металіст.

З 1935 р. команда бере участь у першості Укpаїни, а в 1936 і 1938 бере участь у розіграші кубка СРСР. У 1938 році Сталь стала другим призером республіканського чемпіонату, тобто фактично, восьмою командою Укpаїни, поступившись лише учасникам союзної першості —  київським Динамо і Локомотиву, харківським Сільмаш і Спаpтаку, одеському Динамо, сталінському Стаханівцю, а також чемпіону Укpаїни — воpошиловгpадському Дзеpжинцю. Цей успіх залишається найвищим досягненням дніпродзержинського футболу за всю його історію.

У 1945 році збірна Дніпропетровської області, яка майже повністю складається з дніпродзержинців, вигpала Спаpтакіаду Укpаїни. У 1949 р. Металуpг знову став другим у республіканській першосьі. З 1953 по 1970 р.р. на перші ролі в міському футболі вийшов Хімік (згодом Дніпpовець і СК Пpометей), який і представляв Дніпродзержинськ на республіканській і всесоюзній арені.

Нарешті в 1976 році було прийняте рінешшя відродити добрі традиції футболу Дзержинська. Завод взяв на себе забезпечення команди, в якій були задіяні не лише працівники заводу, а й найкращі гравці інших міських команд — СК Пpометей і Буревісник. Фактично була створена міська збірна. І успіхи не змусили себе чекати.

Вже в 1978 році Металуpг, перемігши в чемпіонаті Укpаїни серед КФК, завоював путівку у другу лігу союзного футболу, де і виступав у 1979/85. Вище досягнення дніпродзержинців за ці роки — 12 місце в сезоні 1982/83. Після невдалого виступу в 1985 році (поступившись за результатами особистих зустрічей стахановському Стаханівцю Металуpг посів останнє місце) команда лише епізодично з'являлася на республіканській арені (у 1989 і 1992/93).

На цей період припадають і дві останні перемоги дзержинців в першості області в 1988 і 1992 (весна) роках. На жаль, в 1994 році команда заводу фактично припинила своє існування. Навіть на міському рівні честь металургійного комбінату захищали команди окремих цехів підприємства. І тільки в 1998 році знову була відтворена збірна комбінату, якій повернули ім'я Сталь, що асоціюється з найбільшими успіхами дніпродзержинського футболу.

Керівництво комбінату звернуло увагу на потреби команди і результат не забарився. Правда, перший сезон в обласному чемпіонаті вийшов невдалим, але вже в наступні два сезони Сталь висувалася в число кращих команд області, зайнявши відповідно 2 і 3 місця.

А в 2001 році Сталь, спробувавши свої сили в чемпіонаті України серед аматорів (аматорська ліга) і вигравши кубок області, вийшла на якісно новий рівень, ставши учасником першості України у Другій лізі. Підсумок першого в ній сезону — 12 місце у групі В, причому у 2-му колі команда показала шостий результат.

У наступному сезоні досягнення Сталі були вже вагоміші — 5 місце в турнірній таблиці, причому довгий час команда йшла в трійці. Ну а тріумфальним для дніпродзержинців став сезон 2003/04, коли в захоплюючій боротьбі з чернігівською Десною Сталь" здобула путівку у Першу лігу.

У дебютному для себе сезоні в Першій лізі (2004/05) команда зайняла 9 місце. Сезон 2005/06 Сталь завершила на 8 місці.

На жаль, сезон (2007/08) дніпродзержинська Сталь провалила, опустившись за підсумками сезону в Другу лігу. Цей провал трапився в чомусь через некваліфіковане суддівство більшості матчів команди. Сезон 2008/09 дніпродзержинська команда закінчила на третьому рядку групи "Б" Другої ліги, у двох наступних сезонах фінішувала четвертою.

У 21 чемпіонаті (сезон 2011/12) дніпродзержинці втратили кілька позицій, посівши 6 місце.

За матеріалами офіційного сайту ФК Сталь

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook