Нива мінімально програє у Кіровограді (ФОТО)

категорія: Футбол | дата: 21 10 2013

Тернопільська Нива у 15-му турі Другої ліги поступилася кіровоградській Зірці. Підопічні Ігоря Яворського єдиний гол пропустили наприкінці матчу.

Як відомо, у виїздному матчі жовто-зеленим не змогли допомогти відразу декілька провідних гравців. Ігор Мельник вибув через травму, а брати Баранці, Віталій Романюк та Віктор Яневич пропускали гру через дискваліфікацію. Тому головному тренеру Ниви Ігорю Яворському довелося проводити ротацію складу. Хоча у наставника тернополян не було великого вибору виконавців, адже у розпорядженні Ігоря Яворського залишилися лише 13 польових гравців.

На щастя, до матчу у Кіровограді встиг відновитися лідер захисту Ниви Микола Лазорик. Разом із Андрієм Донцем він склав пару центральних оборонців. Степан Гірський був змужений закривати позицію лівого захисника, а Василь Білий спробував себе у ролі правого оборонця. Одразу двох футболістів Ігор Яворський відрядив в опорну зону (Малиш та Басараб), намагаючись якомога більше приділити увагу саме обороні власних воріт. Попереду у Ниви прогнозовано вийшов Руслан Івашко, який за відсутності Ігоря Мельника, повинен би стати головною ударною силою команди. На флангах традиційно діяли Шестаков та Загинайлов. А останньою ланкою у стартовій 11-ці Ниви став Андрій Кікоть, який посів місце у центральній зоні.

За таких умов, які склалися у команді напередодні гри, розраховувати на очки у Кіровограді було важко. Для Ниви і нічия була б маленькою перемогою. Не дивно, що на старті гри гості свідомо віддали ініціативу Зірці, яка пішла вперед. Господарі матчу одразу ж спробувати відкрити рахунок, тричі пробиваючи по воротах Андрія Новака. Проте воротар та захисники героїчно відбивали ці атаки. Міг забивати Ниві і добре відомий тернопільському вболівальнику Ярослав Галенко. Проте форвард Зірки так і не зумів засмутити свою екс-команду.

Нива, витримавши стартовий тиск, потрохи гру вирівняла. Природно, що гравці з Тернополя старались грати на контратаках, надіючись на швидкі фланги. У цьому матчі Ниві вкрай бракувало прудкого Ігоря Мельника, адже Руслан Івашко провів у Кіровограді свій не найкращий м'яч. Форвард старався чіплятися за м'яч, проте гостроти від Руслана відходило мало. Та й флангові півзахисники команди не показали тих якостей, які вони зазвичай демонструють. Можливо, гра від оборони та боязнь пропустити, вплинули на псхологічний стан гравців.

Другий тайм гравці Зірки теж розпочали активніше, змусивши попотіти голкіпера Ниви. Проте Андрій Новак зі своїми обов'язками справлявся добре. А на 53-ій хвилині Нива несподівано отримала чисельну перевагу. За удар кулаком гравця Ниви з поля вигнали кіровоградця Сокоренка. Проте таким подарунком від господарів тернополяни скористатися не змогли. Ба навіть більше, через десять хвилин друге попередження отримав Степан Гірський і вирівняв склади команд.

А ще через десять хвилин Нива таки пропустила. Михайло Басараб, який відправився закривати позицію Гірського не зумів зупинити прохід кіровоградця Осадчого. Вихованець місцевого футболу, вийшовши на рандеву з Новаком, свого шансу не змарнував (1:0). Зазначимо, що перед пропущеним м'ячем вперед могла виходити Нива. Проте удар Загинайлова з вигідної позиції пройшов повз ворота.

Рятівником тернопільського клубу міг стати опорник Ігор Малиш. Вже на заключних хвилинах гри він пробивав метрів із 10-ти, але м'яч дивом не влучив у ворота.

Нива не змогла видряпати бодай очко у Кіровограді, проте підопічні Ігоря Яворського зберегли свою 14-ту позицію. Тепер відставання від найближчого суперника становить три очки.

Фавбет Ліга 1. 15-ий тур

Зірка – Нива 1:0

Гол: Осадчий 77

Зірка: Поштаренко, Допілка (Гонщик 46), Мостовий, Родіна, Галенко (Мартинюк 85), Сокуренко, Бурдіян, Фатєєв, Загальський (Осадчий 46), Березовський, Чичиков (Рудницький 90).

Нива: Новак, Гірський, Лазорик, Донець, Білий, Кікоть, Басарам, Малиш, Шестаков, Загинайлов, Івашко (Товкацький 75).

Попередження: Гірський, Бурдіян, Загинайлов, Осадчий, Басараб

Вилучення: Сокуренко 53, Гірський 62 (друга жовта)