Про нас
увійти

Наступний суперник Ниви — Зірка Кіровоград

категорія: Футбол | дата: 18 10 2013
Наступний суперник Ниви — Зірка Кіровоград

Представляємо наступного суперника тернопільської Ниви у чемпіонаті Першої ліги — кіровоградська Зірка — найстаріший клуб України

Зірка (Кіровоград)

Рік заснування — 1911

Головний тренер — Микола Федоренко

Веб-сайт: fczirka.com.ua

Кольори клубу — жовтий, червоний

Назва стадiону: "Зірка", 14 628 місць

Історична довідка:

У 1958 році команда під назвою Зірка дебютувала серед команд майстрів у класі "Б". Перший матч у чемпіонаті команда зіграла в Кіровограді 20 квітня 1958 року проти команди міста Воронежа, Зірка програла 0:1. 8 сезонів команда виступала в цих змаганнях і 4 рази входила до трійки провідних команд зони. Після цього п’ять сезонів команда провела серед команд майстрів другої групи класу "А", де теж постійно була серед основних претендентів на високі місця, а з 1971 року Зірка постійний учасник чемпіонату СРСР серед команд другої ліги української зони.

У 1961 році Зірка виборола "Рубіновий Кубок" за найбільшу кількість забитих м'ячів (73). Цей приз вручався газетою "Молодь України" найрезультативнішій серед українських команд. Через рік команда виступала під назвою Динамо.

 У 1966/70 роках Зірка грала у другій групі класу "А". Найвище досягнення команди — 4-е місце в підгрупі у 1968 році. За двадцять один рік виступів у другій лізі (1971/91 рр.) команда двічі потрапляла до першої п’ятірки провідних команд, але, в основному, знаходилась у середині турнірної таблиці. У 1973 і 1975 роках Зірка повторила своє досягнення багаторічної давнини, двічі завоювавши Кубок УРСР.

На початку 80-х років XX століття у кіровоградському футболі почався спад, і команда поступово перейшла до розряду безнадійних аутсайдерів. У 1990 і 1991 роках Зірка займала місця, які позбавляли її статусу команди майстрів, але обидва рази її залишали серед учасників чемпіонату.

Загалом в усіх лігах чемпіонатів Радянського Союзу команда провела 1400 ігор. Останній матч у чемпіонатах СРСР Зірка зіграла в Кіровограді 9 листопада 1991 року проти черкаського Дніпра. Черкаська команда виграла з рахунком (3:2).

Національні чемпіонати України Зірка почала з перехідної ліги. Але саме з 1992 року почався підйом команди. Перший матч у чемпіонатах України команда провела 11 квітня 1992 року в Харкові, на стадіоні "Серп і молот" проти місцевого Олімпіка. Кіровоградська команда програла (1:3). На 74-ій хвилині того матчу Олексій Варнавський забив перший гол команди в національних чемпіонатах України. Посівши в підсумку четверте місце серед команд перехідної ліги, колектив вийшов до другої ліги, де теж вів боротьбу за призові місця.

В грудні 1993 року в Кіровограді був створений футбольний клуб Зірка НІБАС, який поставив за мету за два роки вийти до вищої ліги. Хоча після першого кола сезону 1993/94 років Зірка знаходилась на восьмому місці в другій лізі, чемпіонат вона закінчила третьою. А в наступному сезоні у першій лізі Зірка НІБАС встановила рекорд, який у подальшій історії українського футболу можна було лише повторити — команда-дебютант (тренер — Олександр Іщенко) посіла перше місце і отримала путівку до вищої ліги, причому турнірну таблицю клуб очолював із четвертого туру і до кінця змагань.

У дебютному для себе чемпіонаті України серед команд вищого дивізіону кіровоградці посіли шосте місце серед найсильніших команд країни. А в наступному сезоні Зірка НІБАС замкнула чільну десятку команд вищої ліги. У грудні 1997 року клубу повернуто назву Зірка. Два наступні сезони кіровоградці знову закінчили в середині турнірної таблиці, періодично псуючи нерви лідерам чемпіонату.

Сезон 1999/00 років був одним із найбільш невдалих за всю історію кіровоградського футболу. Зірка по закінченню чемпіонату вибула з вищої ліги і наступні три роки виступала в першій лізі. У тому ж сезоні команду очолив Юрій Коваль. Під його керівництвом уже в сезоні 2002/03 років Зірка стала чемпіоном України серед команд першої ліги, тим самим вдруге завоювавши путівку до вищої ліги.

У чемпіонаті 2003/04 років команда посіла останнє місце у вищій лізі. Наступного року вона мала грати в першій лізі, але через недостатнє фінансування 13 липня 2004 року знялася зі змагань, однак 21 липня команда була включена до складу другої ліги. Два сезони команда провела у другій лізі виступаючи, переважно місцевими вихованцями.

Постановою Бюро ПФЛ від 11 липня 2006 року футбольний клуб Зірка виключений зі складу ПФЛ і знятий з чемпіонату.

У липні 2008 року кіровоградську Зірку, найстарішу команду України, було відроджено. У першому ж своєму сезоні після відродження Зірка виграла турнір у своїй групі другої ліги і здобула путівку до першої ліги, де наступні три сезони займала місця в середині турнірної таблиці.

Попередній чемпіонат у Першій лізі кіровоградська команда завершила на 8 місці.

За матеріалами офіційного сайту ФК Зірка

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook