Про нас
увійти

Проблема Ниви: Ким грати у Кіровограді?

категорія: Футбол | дата: 16 10 2013
Проблема Ниви: Ким грати у Кіровограді?

Як стало відомо сьогодні, до кінця року з гри вибув основний нападник тернопільської Ниви Ігор Мельник. Незабаром бомбардира прооперують. Для команди — це непоправна втрата, як напередодні гри проти Зірки, так і загалом. Спорт Тернопільщини спробує проаналізувати можливі варіанти розстановки футболістів на майбутній матч Першої ліги.

Співпало так, що у Кіровограді, де Нива зіграє 20 жовтня, Ігор Яворський не зможе розраховувати на цілу низку ключових виконавців. Мельник вибув через травму, а брати Баранці, Віталій Романюк та Віктор Яневич — дискваліфіковані. Невідомо, чи зіграє екс-капітан Микола Лазорик. Захисник пропустив гру проти Украгрокома. Також вже тривалий час "температурять" нападник Василь Товкацький та основний півзахисник Ігор Малиш.

Отож, у заявці тернопільської Ниви перебуває 22 футболісти (19 польових та 3 воротарі). Відкинувши усіх травмованих та дискваліфікованих, які точно не зіграють проти Зірки, отримуємо лише 13 польових гравців та 3 голкіпери. Вибір — занадто обмежений, як для команди, яка ставить перед собою доволі високі завдання.

Розглянемо кілька варіантів:

Реальний варіант

Новак – Гірський, Лазорик, Донець, Білий – Басараб, Малиш – Кікоть, Загинайлов, Шестаков - Івашко

З воротарями у Ниві все гаразд, тому зі старту найімовірніше гратиме Андрій Новак. Допускаємо, що Микола Лазорик таки допоможе своїй команді, а тому займе своє місце у центрі оборони разом з Андрієм Донцем. Позицію Віталія Романюка зможе закрити Степан Гірський, а на правий фланг ставимо Василя Білого. В опорну зону відправляємо одразу двох гравців — Басараба та Малиша. Ближче до передньої лінії зіграє Андрій Кікоть. Шестаков та Загинайлов — на флангах. Щодо атаки, то тут у Ігоря Яворського лише два варіанти — Руслан Івашко та Василь Товкацький. Проте більш вірогідно, що гратиме саме Руслан, який нещодавно виходив в основі проти Олександрії. Василь Товкацький поки ніяк не може стати основним у Ниві, а враховуючи епідемію, навіть не виходить на заміну.

Експериментальний варіант

Новак – Гірський, Білий, Донець, Бадло – Басараб, Малиш – Кікоть, Загинайлов, Шестаков - Івашко

Якщо ж допустити, що Микола Лазорик не встигне відновитися до гри, то відправляємо у пару до Донця — Білого. За таких умов, місце правого захисника віддаємо молодому вихованцю тернопільського футболу Віталію Бадло. Для нього це може бути дебют в основі Ниви. Проте насторожує відсутність досвіду у цього футболіста. У цьому сезоні він награв лише кілька хвилин. Вийшов на заміну в Олександрії та в останній домашній грі проти Украгрокома. Теоретично на місці правого захисника може зіграти і Олександр Мдінарадзе, але останнім часом тренер навіть не випускає його на заміну.

Атакувальний варіант

Новак – Гірський, Лазорик, Донець, Білий – Басараб – Кікоть, Загинайлов, Шестаков – Товкацький, Івашко

Такий варіан — найбільш неочікуваний і найменш вірогідний. Адже з двома форвардами Ігор Яворський ще не грав. За такої схеми, у запасі залишається Ігор Малиш, а в основі виходить другий нападник — Василь Товкацький. Разом із Русланом Івашко він повинен скласти пару форвардів. Проте, враховуючи, що Нива гратиме на виїзді та ще й у ослабленому складі, Ігор Яворський навряд чи дозволить собі вибрати атакувальний варіант, зосередившись на грі від оборони.

Якщо ви маєте свій варіант розташування футболістів Ниви, діліться своїми думками у коментарях!

Віктор Воронцов, спеціально для sports.te.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook