Нива покидає зону вильоту (ФОТО, ВІДЕО)

категорія: Футбол | дата: 13 10 2013

Довгоочікувану домашню перемогу у Першій лізі здобула тернопільська Нива. Більше двох місяців підопічні Яворського не перемагали у чемпіонаті.

Реальна можливість нарешті перемогти вдома у Ниви з'явилася лише сьогодні. Хоча і у попередніх матчах жовто-зелені могли перемагати, але завжди не вистачало дещиці, щоб потішити своїх вболівальників. Суперник у Ниви був не з розряду найсильніших. До того ж, футболісти тернопільської команди кілька тижнів тому вже обігрували головківський Украгроком у кубку України. Тому слабкі сторони команди Юрія Гури тернополяни вивчили добре.

У стартовому складі Ниви одразу ж кинуласть у вічі відсутність центрального захисника Миколи Лазорика. Як пояснив після матчу Ігор Яворський, у основного "стовпа" оборони — невелика травма, отримана під час тренування на стадіоні у Великих Гаях. Закривати позицію Лазорика на поле вийшов Михайло Басараб і зі своїми обов'язками впорався бездоганно.

Пасмурна погода у Тернополі повністю відповідала подіям на полі у стартові 10-15 хвилин. У діях обох команд було чимало браку та сумбуру. Двічі на старті футболісти Ниви намагалися пробити здалеку, але м'яч навіть близько не летів у ворота. Украгроком спробував відповідати, але у атаках "аграріїв" гостроти було мало. Восновному на полі точилася рівна боротьба, а подекуди і жорстка. Арбітр матчу ще у першому таймі показав командам 4 попередження — по два на кожну.

Наснаги господарям поля додав гол від Яневича. Після навісу зі штрафного захисник Ниви був найспритнішим у штрафному майданчику гостей і точним ударом вивів Ниву вперед (1:0).

Після цього ініціатива остаточно перейшла до команди Ігоря Яворського. Двічі небезпечно атакував Сергій Загинайлов. Але спочатку він не влучив по воротах, а потім арбітр зафіксував фол у нападі від Сергія.

А на початку другого тайму ледь не відзначився Борис Баранець. Півзахисник Ниви хотів зробити простріл у штрафний майданчик, але м'яч, зрізавшись з ноги, з гострого кута полетів у напрямку воріт. "Облизавши" поперечку круглий відскочив у поле, але на добиванні нікого не було.

Згодом свій черговий шанс не використав Загинайлов. Цього разу Украгроком підстрахував голкіпер. А далі роль "головної скрипки" у Ниві почав виконувати Сергій Шестаков. Футболіст, який у минулому турі не грав через мікротравму, дуже старався і загострював зі свого правого флангу. Двічі Сергій пробивав по воротах, але м'яч не потрапляв у площину. А на 62-ій хвилині саме Шестаков заробив для команди право на пенальті. Півзахисника Ниви у штрафному майданчику "завалив" захисник головківської команди. Микола Балакін вказав на одинадцять метрів, а Ігор Мельник розвів м'яч та воротаря по різних кутах (2:0).

До завершення матчу Нива контролювала хід гри, а Украгроком у другому таймі запам'ятався хіба що в останні кілька хвилин. Команда Юрія Гури намагалася бодай забити гол престижу. Але впевнена гра Новака та доволі злагоджені дії тернопільської оборони не дозволили зробити і цього.

Нива заслужено бере три очки, перериває свою безвиграшну домашню серію, а найголовніше — покидає зону вильоту, відправляючи туди Миколаїв.