Про нас
увійти

Екс-тренер Ниви Леонід Буряк: "Шанси України у матчі з Польщею — 60 на 40"

категорія: Футбол | дата: 10 10 2013
Екс-тренер Ниви Леонід Буряк:

Колишній тренер збірної України, а також тернопільської Ниви (1992-1994 роки) Леонід Буряк поділився своєю думкою напередодні матчу національної збірної України проти збірної Польщі.

— Добре пророблена робота вимагає визнання — збірна України добилася досить гарного результату, і тепер до заповітної мети залишається всього кілька кроків. Так, у Харкові очікується важкий матч проти серйозного суперника, але, тим не менш, не бачу нічого неможливого.

— Згодні з думкою, що, як і в матчі проти англійців, в майбутній зустрічі головним буде не стільки показати видовищну гру, скільки домогтися прийнятного результату?

— Тим уболівальникам, які розраховують побачити гарний футбол, хочеться порадити відмовитися від подібних очікувань. У таких матчах на перше місце виходить результат, адже саме він, а не видовищність, забезпечить завоювання путівки до Бразилії.

— Чи не вважаєте, що в плані психології гравцям збірної України буде набагато легше, ніж напередодні першого матчу з поляками у Варшаві?

— Навряд чи. На відміну від першого матчу на збірну України сильно тисне вантаж відповідальності за результат. Багато що залежатиме від того, чи зможуть підопічні Фоменка впоратися з хвилюванням. Упевнений, збірна Польщі не допустить помилок першої зустрічі і це буде зовсім інша гра.

— Чи поділяєте думку Михайла Фоменка, який сказав, що успіх у харківському матчі стане для поляків справою честі?

— У групі, якій виступає збірна України, склалася ситуація, в якій всі чотири команди зберігають шанси на успіх. Але якщо абстрагуватися від майбутньої зустрічі, можу сказати, що з поляками завжди було дуже складно в плані психології. Пам'ятаю ще з союзних часів наскільки загострювалася атмосфера на футбольному полі.

— Хто з гравців збірної Польщі може доставити найбільшу кількість проблем?

— У команді суперника підібрався досить солідний колектив, футболісти якого зараз на слуху. Упевнений, кожен гравець збірної Польщі заслуговує пильної уваги. Хоча, звичайно, не можна не виділити креативних виконавців дортмундської Боруссії.

— Чи позначиться на атмосфері у збірній України непроста ситуація з Недограний матчем чемпіонату за участю Дніпра і Металіста?

— Треба абстрагуватися і забути про це — рівень внутрішньої першості і чемпіонату світу просто непорівнянний. Варто пожертвувати якимись особистими амбіціями в ім'я спільної справи.

— Якою мірою збірної України допоможе рішення ФІФА, що вже припинило постанову про проведення матчу без глядачів?

— Якщо українські вболівальники не будуть йти в ногу з європейськими тенденціями, рано чи пізно ми втратимо підтримку. До попередження ФІФА потрібно поставитися дуже серйозно, ця організація не повторює по два рази. Якщо зараз нам пішли назустріч завдяки авторитету окремих людей, то надалі будуть питати по всій строгості.

— Чи вважаєте збірну України фаворитом цього протистояння?

— Шанси команд розцінюю як 60 на 40 на користь збірної України. Але домашні матчі завжди досить важкі, адже вони багато до чого зобов'язують.

Джерело: Спорт-Експрес

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook