Про нас
увійти

Наступний суперник ФК Тернопіль — Оболонь-Бровар Київ

категорія: Футбол | дата: 07 10 2013
Наступний суперник ФК Тернопіль — Оболонь-Бровар Київ

Оболонь-Бровар (Київ)

Рік заснування — 2013

Головний тренер — Сергій Солдатов

Веб-сайт: obolon-brovar.kiev.ua

Кольори клубу — білий, зелений

Назва стадiону: "Оболонь-Арена", 5100 місць

Історична довідка:

За час свого існування футбольний клуб Оболонь пережив чимало трансформацій. У   1992 році (саме він вказаний на новій емблемі) дитячо-юнацька спортивна школа Олімпійського резерву "Зміна" створює однойменний футбольний клуб, який грає серед колективів фізкультури.

Вже в сезоні 1993/ 94 команда займає третє місце в чемпіонаті КФК і отримує нову назву — Зміна-Оболонь. У наступному році колектив впевнено перемагає в групі і отримує путівку в Другу лігу. З цього року команда носить назву Оболонь-ППО і протягом чотирьох років перебуває в першій п'ятірці.Підвищитися в класі вдається тільки в 1999 році.

Цей візит Оболоні до лав другої української ліги виявився короткочасним — вже  в наступному ж році клуб повертається до третього за рангом дивізіону. Але 1999 стає визначальним для команди — її бере під свою опіку Олександр Слободян спільно з концерном Оболонь. Починається розквіт клубу і протягом наступних років команда крокує вгору під керівництвом видатного українського футболіста Володимира Мунтяна.

У 2001 році, коли клуб займає позиції серед лідерів Першої ліги, Мунтян залишає киян заради роботи в Аланії. З цього року команда називається ФК Оболонь. На зміну Володимиру Федоровичу приходить його товариш по легендарному Динамо 70- х років Петро Слободян.
Саме з цим тренером пов'язані золоті роки "пивоварів". Тренеру вдалося сформувати бойовий колектив виключно з українських гравців. У сезоні 2003/ 04 Оболонь займає 6   місце у Вищій лізі. Але наступного року команда йде на спад і за результатами сезону   2005/06 клуб залишає вищий український дивізіон. 

Наступні три сезони Оболонь  проводить у Першій лізі, постійно виграючи перше коло і опускаючись на непрохідну 3 позицію за підсумками року. Влітку 2009 завершується будівництво нового стадіону,  а команда знову набуває право виступати у вищому дивізіоні — Прем'єр-лізі.
У цей час командою керує молодий і амбітний тренер Юрій Максимов. Оболонь виступає складом загальною вартістю 6000000 євро,  що є найнижчим показником серед клубів Прем'єр -ліги. Проте Максимову вдалося створити самобутній колектив,  який не тільки гідно виступає серед клубів, вартість одного гравця яких перевищує весь бюджет "пивоварів", але і бореться за право виступати на міжнародному рівні.

Однак допінговий скандал (клубного лікаря звинувачують у застосуванні заборонених препаратів, і хочуть зняти з команди три очки, але вони внесені до протоколу і ситуація вирішується на користь киян), починає розкол в керівництві клубу. Це змушує Максимова залишити посаду, навіть не догравши сезон.

З Оболонню працює ще один молодий тренер —Сергій Ковалець. Фахівцю вдається створити прекрасну атмосферу в команді. Але фактична зміна складу у міжсезоння не дозволяє тренеру показати гідний результат ...

За результатами перших 15 ігор сезону 2011/12 Оболонь не одержала жодної перемоги, і Олександр Слободян приймає рішення звільнити Сергія Ковальця з посади головного тренера.
На зміну йому приходить колишній гравець Оболоні Сергій Конюшенко. 40- річний тренер відразу ж починає виправляти ситуацію і через тур після призначення здобуває першу перемогу. І хоча робота тренера дозволяє сподіватися на збереження прописки у Прем'єр-лізі, відставання занадто велике — Оболонь залишає вищий дивізіон. У наступному році Сергій Конюшенко продовжує роботу з клубом. Але результат у другому дивізіоні не кращий: ряд нічиїх з аутсайдерами і сенсаційний програш армянському Титану.

Раптово футболіст Сергій Сибіряков шокує пресу: завжди дисциплінований у фінансовому плані клуб чотири місяці не виплачує зарплату.  Пізніше з'являються нові подробиці:  в керівництві клубу назрів конфлікт між Олександром Слободяном та його заступниками Олександром Алімовим і Олексієм Злотоябко. Як виявилося, функціонери без згоди президента продали воротаря  Оболоні Костянтина Махновського в  Севастополь і привласнили кошти від трансферу. До того ж, за час перебування в клубі   заступники Слободяна оформили на себе контракти з величезною неустойкою за дострокове припинення.

У результаті конфлікту завод,  якому належить все майно ФК Оболонь,  включаючи стадіон і тренувальні бази, відмовився від співпраці з клубом. Зате Олександр Слободян створив новий клуб на тій же базі — Оболонь-Бровар. На початку другого кола ФК  Оболонь  знявся зі змагань через брак коштів. А новий клуб має намір писати нову історію, починаючи з Другої ліги.

За матеріалами неофіційного сайту ФК Оболонь-Бровар

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook