Про нас
увійти

Наступний суперник Ниви — Геліос Харків

категорія: Футбол | дата: 28 09 2013
Наступний суперник Ниви — Геліос Харків

Геліос (Харків)

Рік заснування — 2002

Головний тренер — Сергій Єсін

Веб-сайт: gelios.ua

Кольори клубу — червоний, чорний

Назва стадiону: Сонячний, 4924 місця

Історична довідка:

Футбольний клуб Геліос створений 1 грудня 2002 року. Його засновником та ідейним натхненником став підприємець Олександр Гельштейн, який з першого дня займає пост президента клубу.

Перша проба сил молодого "сонячного" колективу припала на традиційний в той час зимовий турнір випускників ХАІ, який проходив в манежі Харківського національного аерокосмічного університету. Результат виступу в ньому вийшов завидним — третє місце.

Навесні 2003 року Геліос узяв старт в першості Харківської області серед команд вищої ліги, а паралельно — в першості України серед аматорів. В обох турнірах червоно-чорні демонстрували відмінні результати. Так, в області з 15-ти матчів відразу в тринадцяти були здобуті перемоги (різниця м'ячів 45:12), а у всеукраїнському аматорському турнірі "сонячні" першість здобули в одній з груп попереднього етапу. Не дивно, що в серпні Геліос залишив аматорські турніри, і взяв старт у першості країни серед колективів Другої ліги.

Перший рік у другій лізі — сезон-2003/04 — став для команди ознайомчим з реаліями професійного футболу. Зате через рік, за підсумками першості 2004/05 рр, Геліос підвищився у класі, беззастережно ставши першим у групі В, і завоювавши путівку в Першу лігу. У ній "сонячні" виступають і понині.

У тому ж 2005 році у футбольному клубі Геліос була утворена друга клубна команда, яка до теперішнього моменту є учасницею першості Харківської області серед колективів вищої ліги. Спочатку, так званий дублюючий склад "сонячних" називався Геліос-2, а з 2011 року, перейшовши під крило дитячої академії клубу, він отримав назву Геліос-Академія.

У 2007 році під початком 38-річного Олександра Севідова Геліос добився найвищого досягнення за роки виступу в першій лізі. Команда посіла сьоме місце — результат досі неперевершений.

1 вересня 2007 року в житті футбольного клубу Геліос відбулася знакова подія — свої двері відкрила дитяча академія клубу. У ній на абсолютно безкоштовній основі навчання почали близько двохсот дітей, а зараз займається вже близько 400.

У червні 2009 року клуб придбав домашній стадіон, який отримав назву Геліос-Арена. Протягом трьох чемпіонатів країни він був рідним домом "сонячних", а, починаючи з сезону-2012/13, виконує функції тренувальної бази клубу. Однак завжди готовий знову прийняти у себе офіційні домашні матчі команди. А поки червоно-чорні приймають своїх суперників на сучасному спортивному комплексі "Сонячний", який був резервним стадіоном під час проведення в Україні та Польщі матчів Євро-2012.

Попередній сезон у Першій лізі футбольний клуб Геліос завершив на 10-му місці.

За матеріалами офіційного сайту ФК Геліос

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook