Кубкова драма на користь ФК Тернопіль (ФОТО, ВІДЕО)

категорія: Футбол | дата: 25 09 2013

Свідками семи голів та чотирьох вилучень стали глядачі, які завітали на кубкову гру ФК Тернопіль проти Полтави. Муніципали — йдуть далі.

"Боїмося, але хочемо пройти" — таке прев'ю до кубкової гри з ФК Полтава надав головний тренер ФК Тернопіль Василь Івегеш. Наставник муніципального клубу висловлював неабияке бажання пройти цю стадію, щоб дочекатися приїзду у Тернопіль клубів Прем'єр-ліги. Як запевняв тренер, його команда буде робити все, щоб свого досягти.

У суперники Тернополю дістався доволі цікавий колектив, який влітку очолив відомий в Україні Ілля Близнюк. Минулого року цей тренер теж приїздив на кубкову гру у Тернопіль, очолюючи кіровоградську Зірку, яка зустрічалася з Нивою. Тоді фортуна відвернулася від Іллі Близнюка і його команда програла у серії пенальті. Цього разу на тренера Полтави очікував не менш драматичний розвиток подій на полі. Але про все по порядку...

Наставник ФК Тернопіль, хоча і заявляв, що команда буде грати від оборони, обрав атакувальну схему. Одразу п'ятеро футболістів основного складу були акцентовані на атаку. Звісно ж, попереду діяв Богдан Семенець, якого у центрі підтримували Чорний та Гаврилюк, а з флангів — Богданов і Полянчук. Задня лінія Тернополя традиційно залишилася без змін.

У матчах Другої ліги ФК Тернопіль завжди починає гру активно, намагаючись якомога швидше загострити гру біля чужих воріт. Цього разу муніципали традиціям не зрадили, одразу ж організувавши кілька рейдів по правому фланзі. Але, дозволивши гостям вперше вийти в атаку, тернополяни пропустили. Маленький, але прудкий Длявер Нурідінов вирвався на рандеву із Плетеницьким і вивів Полтаву вперед вже на 4-ій хвилині (0:1). До речі, автор забитого голу добре знайомий з кількома футболістами ФК Тернопіль, з якими разом намагався підкорити Всесвітню Універсіаду у Казані.

Забувши про гол, господарі поля знову зосередилися на атаці. ФК Тернопіль більше контролював м'яч, а Полтава часто загравалася і втрачала можливість атакувати. Тренер гостей просив своїх гравців грати простіше, та не показувати "академічного" футболу. Але часу на атаку у полтавчан було обмаль. Тернопіль поступово підбирався все ближче до воротарського майданчика Полтави. Після одного із кутових ударів Сергій Полянчук пробивав у ближній кут, але голкіпер знову перевів круглого на кутовий. Другий корнер теж був безрезультатним, а з третьої спроби м'яч таки опинився у сітці. Все просто: Богданов подав, а Ігор Курило, вигравши боротьбу у захисника, вколотив м'яч у ворота (1:1).

Обмінявшись голами, команди перемістили гру у центральну частину. Проте більше часу на половині поля суперника перебували футболісти тернопільської команди. Полтавчанам ніяк не виходило знайти свою гру попереду, тому вони здебільшого відбивалися. В такому ритмі пройшла і кінцівка тайму, яка не запам'яталася нічим.

Після перерви, ФК Тернопіль, знову ж таки традиційно для своїєї гри, пішов вперед. Підопічні Івегеша хотіли швидко отримати перевагу у рахунку і на 54-ій хвилині їм це вдалося. Після штрафного удару у виконанні Романа Гаврилюка м'яч летів на голову Василю Чорному, якому пробити завадив захисник. Проте захисник не завадив м'ячу торкнутися себе і полетіти у ворота — автогол (2:1).

Відчувши, що "пахне смаленим" Ілля Близнюк одразу ж кинув у бій двох нових футболістів, сподіваючись пожвавити гру своїх підопічних попереду. Адже Полтава в атаці виглядала дуже пасивно. Лише у другій половині тайму гості почали все частіше перетинати центр поля у напрямку воріт Миколи Плетеницького. Саме воротар ФК Тернопіль завадив нападнику Полтави Артуру Каськову стати автором красивого м'яча. Форвард зі штрафного закручував у "дев'ятку", але кіпер Тернополя був на висоті, перевівши на кутовий.

А за кілька хвилин ФК Тернопіль міг остаточно зняти всі питання у матчі. Після стрімкої атаки господарів на ударній позицій опинився Сергій Полянчук. Проте його удар фактично у пусті ворота прийняла на себе поперечка воріт Полтави. Саме після цього моменту на перший план у матчі вийшли емоції, яких до цього не спостерігалося.

Все почалося з грубої гри з боку полтавчанина Шевчука, який ліктем розсік обличчя капітану Тернополя Андрію Кондзьолці. А оскільки попередження у цього гравця вже було, то він пішов відпочивати у роздягальню.

Та вилучення ще більше надихнуло гостей йти вперед і вже вони затисли Тернопіль біля своїх воріт. За п'ять хвилин до завершення основного часу Полтава зрівнює рахунок. Це Артем Фаворов замкнув передачу з кутового і подарував надію своїм партнерам (2:2). Але іншої думки був тернополянин Сергій Полянчук, якого вже вдруге не помітили оборонці полтавської команди. Все, що залишалося зробити нападнику Тернополя, це влучити у ворота, а не у поперечку, як у минулому епізоді. Цього разу гольове чуття Сергія не підвело і за дві хвилини до кінця гри він виводить муніципалів вперед — (3:2).

На трибунах — свято, вболівальники на честь забитого голу розпочинають "Ще не вмерла України...". Наставник Тернополя Василь Івегеш одразу ж, у намаганні потягнути час, робить подвійну заміну, випустивши Ігоря Сороцького та Андрія Пастернака. Здавалося, все йде до логічної перемоги Тернополя, диктор оголошує про післяматчеву прес-конференцію, а арбітр...призначає пенальті у ворота ФК Тернопіль. Саме так, після гри рукою у штрафному майданчику, вилучають Андрія Дубчака, а Полтава отримує неабиякий подарунок від суперників. Таку нагоду перевести гру в овер-тайм не змарнував Шаврін (3:3).

В цей момент Ілля Близнюк, напевне, провів паралелі зі своїм останнім матчем у Тернополі. Головний тренер Полтави заспокоював своїх футболістів та наполягав, щоб вони не кидали всі сили на атаку. "Вдасться забити, буде добре" — сказав своїм футболістам пан Близнюк.

Але забили не вони. "Джокером" Василя Івегеша став захисник Андрій Пастернак, якому тренер у чемпіонаті виділяє зовсім мало часу на полі. У першому овер-таймі Андрій сповна скортстався своїм шансом. Після подачі кутового на ворота Полтави м'яч відскочив до захисника Тернополя, який перебував на лінії штрафного майданчика. Не довго думаючи, він пробив у нижній кут воріт і не схибив (4:3).

Після голу гру остаточно захопили емоції. За другу жовту картку поле залишив капітан Полтави — Шаврін. А наприкінці додаткового часу третє вилучення для полтавчан заробив і Деркач. Дограючи матч у вісьмох, Полтава могла сподіватися лише на футбольне диво, якого не сталося.

ФК Тернопіль — виборює путівку у наступний раунд змагань. Після матчу, на емоціях, головний тренер муніципалів сказав: "Зараз, давайте сюди хоч Шахтар!".

ФОТО

Кубок України. 1/16 фіналу

ФК Тернопіль – Полтава 4:3 (дод. час)

Голи: Курило 13, Гаврилюк 54, Полянчук 88, Пастернак 100 - Нурідінов 4, Фаворов 85, Шаврін 96 (пен.)

ФК Тернопіль: Плетеницький, Клекот (Куріцький 60), Атласюк, Курило, Дубчак, Богданов, Гаврилюк, Чорний, Полянчук (Сороцький 91), Семенець (Пастернак 92)

ФК Полтава: Борисенко, Фаворов, Каськов, Деркач, Цапій, Семененко, Нурідінов (Шаврін 53), Коваленко, Скороходов (Шевчук 56), Даценко, Чеботаєв

Попередження: Дубчак, Чорний, Даценко, Шаврін, Шевчук, Деркач, Цапій

Вилучення: Дубчак, Шевчук, Даценко, Деркач