Наступний суперник Ниви — Десна
Десна (Чернігів)
Рік заснування — 1960
Головний тренер — Олександр Рябоконь
Веб-сайт: fcdesna.at.ua (неофіційний сайт)
Кольори клубу — білий, синій
Назва стадiону: стадіон ім. Ю.Гагаріна, 12 060 місць
Історична довідка:
Команду створено у 1960 році під назвою Авангард і включено до української зони класу "Б" чемпіонату СРСР. Наступного року перейменовано на Десну.
У першості команда зазвичай фінішувала у середині турнірної таблиці та не боролась за найвищі місця. Успішним був виступ у Кубку СРСР 1965 року, коли український клуб дістався 1/8 фіналу. Переможну ходу чернігівців лише у 1/8 фіналу зупинив казахський Кайрат — у Алма-Аті Десна програла 3:4, але цей успіх залишився найвищим досягненням чернігівців за всю історію виступів у Кубку СРСР.
Наступного сезону команда боролася за лідерство у першій зоні УРСР класу "Б" — переможці мали можливість змагатися за вихід до другої групи класу "А" (пізніше перетвореної на першу лігу). Десна пропустила уперед лиш хмельницьке Динамо, а загалом посіла 4-те місце в першості УРСР у класі "Б".
Протягом чемпіонату 1970 року чернігівці посіли непогане 11-те місце серед 22 колективів Української та Білоруської РСР, але у кінці року клуб було ліквідовано. Натомість з 1972 року домашні ігри у Чернігові почав проводити київський СКА: у 1972-му клуб виступав під назвою команда міста Чернігова, а в 1973/75 — СК Чернігів.
У 1977 році Десну відроджено, а за результатами чемпіонату 1982 року гравці посіли друге місце в українській зоні другої ліги під керівництвом головного тренера Юхима Школьникова. Це було останнім вагомим досягненням Десни у радянський час — до 1988 року команда у другій лізі не піднімалась вище від 20-го місця.
Після проголошення незалежності Десна виступала у першій лізі чемпіонату України, поки у сезоні 1993/94 не посіла останнє, 20-те місце й не опустилась до другої. В другій лізі чернігівці були серед найкращих і вже у першості сезону 1996/97 клуб перемагає у своїй групі та на два роки повертається до першої ліги, після чого знову вилетіла до другої ліги.
Щороку команда була серед фаворитів на підвищення у класі — у сезоні 2002/03 Десна фінішувала третьою, а наступні два сезони — другою. Вивести команду до першої ліги зумів наставник Олександр Томах, якого, проте, було звільнено через незадовільні результати у першій лізі сезону 2006/07 років — клуб посів лише 14-те місце серед 19 команд. 23 серпня 2007 року новим власником клубу став Олексій Савченко — громадський діяч, голова ГО "За Чернігів!".
У сезоні 2007/08 Десна посіла 4-те місце у першій лізі, здобувши найвище місце в історії клубу. 23 жовтня 2008 року, коли на початку нового сезону клуб був серед аутсайдерів першості, президент Десни Олексій Савченко зробив скандальну заяву про причину успіху у попередньому сезоні: "Грала не Десна, а грали мої "бабки" та амбіції. Кожна гра мені коштувала від 5 до 15 тисяч доларів. Я можу пофамільно назвати суддів, які брали гроші і людей, котрі їх їм давали. Коли я престав їм платити, то став таким і спортивний результат, який нині і заслуговують футболісти".
21 листопада, за результатами засідання виконавчого свого комітету, ФФУ тимчасово відсторонила фігурантів справи (серед підозрюваних опинилось 5 суддів) і постановила передали всі матеріали до прокуратури Чернігівської області. У листопаді 2008 року Олексій Савченко оголосив про продаж 50 % чернігівського клубу за 10 млн гривень — співвласником став народний депутат від Партії регіонів, власник групи компаній "Олімп" Павло Климець. Ця угода стала найдорожчим продажем футбольного клубу в історії української першої ліги.
9 лютого 2009 року ПФК "Десна-Партнер" Савченка передав право на участь в чемпіонаті України з футболу ПП ФК Десна Валерія Короткова з Рівного. Короткову поодинці було складно впоратися в фінансовими апетитами клубу і 13 травня 2009 року господарем і президентом клубу став генеральний директор ТОВ "Агрофірма П'ятихатська" Олександр Поворознюк. В кінці травня Поворознюк досяг угоди з колишнім власником клубу Олексієм Савченко про спільне фінансування.
У 2010 році Десна стала відчувати серйозні фінансові труднощі. Команда не змогла виїхати на останній тур чемпіонату сезону 2009/10 і, попри те, що за підсумками сезону зайняла восьме місце, 15 червня 2010 року апеляційний комітет ФФУ відмовив Десні у наданні професіональної ліцензії на сезон 2010/11, таким чином, клуб було виключено з ПФЛ і клуб припинив існування.
Проте, майже одразу завдяки міській владі та новим власникам була створена юридично нова організація СФК Десна Чернігів і 9 липня 2010 року Професіональна футбольна ліга включила клуб до складу учасників другої ліги. При цьому склад команди формувався з нуля за лічені дні до початку чемпіонату. У першому офіційному матчі сезону за Десну було заявлено всього 14 осіб, серед яких був лише один гравець Десни минулого сезону — Артем Антонов, який лише іноді виходив на заміну. Проте новому керівництву вдалося поступово налагодити роботу клубу. Протягом чемпіонату команда практично повністю змінила склад, і в підсумку довгий час боролася за повернення до першої ліги, однак на фінішній прямій пішов спад, і команда посіла п'яте місце в групі А другої ліги.
А вже наступного сезону Десна зайняла друге місце в групі А і отримала право на матч плей-оф за вихід в першу лігу з другою командою групи Б краматорським Авангардом, проте програла цю гру з рахунком (0:1) і знову залишилась в другій лізі.
В сезоні 2012/13 Десна впевнено трималася серед лідерів і здобувши перемогу над Славутичем з рахунком (3:1) достроково вийшла до першої ліги.
За матеріалами Вікіпедії