Про нас
увійти

Наступний суперник Ниви — Титан

категорія: Футбол | дата: 14 09 2013
Наступний суперник Ниви — Титан

Титан (Армянськ)

Рік заснування — 1969

Головний тренер — Олег Лутков

Веб-сайт: fctitan.titanexport.com

Кольори клубу — білий, зелений

Назва стадiону: "Хімік", 5000 місць

Історична довідка:

У 1964 році почалося будівництво Кримського заводу пігментного двоокису титану, було проведено першість Армянська по футболу. В цьому ж році була сформована збірна команда селища міського типу  яка взяла участь у першості Красноперекопського району та Кримської області.
У 1969 році команда смт. Армянськ отримала офіційну назву Будівельник. В той час до складу збірної увійшли представники різних підприємств і організацій. Гравці в основному були аматори-самоучки, молоді робітники-будівельники і навіть колишні умовники, що відпрацьовували срок на будівництвах великої хімії. Своїми силами гравці і комсомольці розчистили майданчик під справжнє футбольне поле, де стали проводитися всі матчі головної команди.  Паралельно почалося будівництво нового стадіону.

У 1973 році головна команда нинішнього міста Армянська перейменована з ініціативи керівника заводу та будівництва стадіону Всеволода Степанова в ТИТАН, що символізувало міць, в тому числі і спортивну, справжнього гіганта хімічної промисловості всього південного регіону країни. 1974 року команда Титан вперше взяла участь у першості УРСР серед колективів фізичної культури ( КФК). За півроку форсованим темпом був добудований і зданий в експлуатацію новий красень стадіон "Хімік" (5000 місць). Був створений неофіційний спортивний клуб зі своєю базою і стадіоном (у 1975 році), з трьома ігровими футбольними полями і своїм плавальним басейном.

З першого ж сезону після свого створення команда Титан голосно і наполегливо почала стукати в двері республіканського футболу, правда вона була наглухо закрита для новачка з селища міського типу, та до того ж — провінційної околиці північного узбережжя південного моря . У складі команди за перші 20 років існування пройшли обкатку дуже багато футболістів, що піднялися потім не тільки до вищої ліги СРСР, але і до європейських зелених полів.

З листопада 1974 команду очолив новий тренер Едуард Миколайович Федін, запрошений керівництвом заводу з міста Дніпродзержинська в якості наставника Титану. Саме при ньому команда домоглася значних успіхів у КФК і вийшла у 2 лігу ПФЛ України.

У Першій лізі армянський Титан проводить три сезони і є міцним середняком ліги. У останньому сезоні Титан посів 9-те місце.

За матеріалами офіційного сайту ФК Титан

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook