Нива програє Авангарду під свист трибун

категорія: Футбол | дата: 30 08 2013

Тернопільську Ниву продовжує серйозно "лихоманити". Підопічні Яворського знову не можуть виграти вдома. Цього разу — поразка від Авангарду.

Головним запитанням перед матчем Ниви та Авангарду було те, чи зможе тернопільська команда нарешті перервати свою безвиграшну домашню серію і нарешті здобути перемогу на очах у власних прихильників. У цьому сезоні жовто-зелені вдома здобули лише два очки, ще шість тернополяни вибороли на виїзді.

Проте у гості приїхав доволі амбіційний колектив, який перед грою у Тернополі займав четверту сходинку. Підопічні Сергія Шевченка, звісно ж, розраховували, принаймі, зберегти за собою цю позицію.

Після минулої гри на "голову" Ігорю Яворському звалилися одразу дві дискваліфікації. І якщо воротаря Андрія Новака замінити було ким, то втрата Григорія Баранця дала про себе знати доволі серйозно. Григорія на полі замінив Ігор Мельник, який вперше у сезоні вийшов не на позиції "чистого" форварда. Не обійшлося і без дебютанта. Замість Михайла Басараба, позицію одного із центральних захисників зайняв Андрій Донець, який перейшов із Буковини. Інший новачок Ниви — Степан Гірський залишився на лаві запасних.

Якщо у попередніх домашніх матчах Нива звикла атакувати зі старту, то цього разу суперники цю традицію зламали. Авангард доволі жваво розпочав гру і на старті створив кілька небезпечних моментів. А вже на 9-ій хвилині суддя вказав на центр поля — краматорці вийшли вперед. Після подачі з правого флангу, Михайло Ковальов головою вколотив м'яч у ворота Базилевича (0:1). При цьому півзахисник Авангарду виграв верхову боротьбу у капітана Ниви Миколи Лазорика.

Отримавши швидкий м'яч тернополяни дещо прокинулися та пішли відігруватися. Найреальнішу нагоду втратив Сергій Загинайлов. Після його удару головою голкіпер Авангарду дивом зреагував та у чудовому стрибку перевів м'яч на кутовий. Згодом була спроба Миколи Лазорика, але його удар пройшов набагато вище воріт.

Попри те, що Нива заволоділа ініціативою, у грі тернопільських футболістів було багато сумбуру. Гравці доходили до чужого штрафного майданчика, а далі зупинялися. Авагард, у свою чергу, грамотно оборонявся і будував гру на контратаках.

Ще до перерви дебютував у зеленій футболці Ниви Степан Гірський, який замінив Загинайлова. Щоправда, новачку Ниви поки не вистачає оптимальних фізичних кондицій.

Доволі неочікувано Нива відігралася на самому початку другого тайму. Всюдисущий Ігор Мельник опинився з м'ячем на лінії одинадцятиметрової позначки. Тут же його оточили захисники і взяли у такзвану "коробку". Після цього нападник Ниви упав, а суддя Юрій Грисьо призначив пенальті. Сам Мельник його і реалізував, пробивши без шансів для голкіпера (1:1).

Незабаром Нива недорахувалася і другого Баранця — Бориса. Через травму той був змушений покинути поле, а на його місце вийшов Басараб. Одразу ж Михайло спробував нанести удар здалеку, але пробив повз ворота.

Надалі гра переважно проходила у центрі поля. Вболівальники гнали Ниву вперед, надіючись на перемогу. Але цього дня футболісти тернопільської команди були, схоже, не налаштовані боротися до кінця. Чого не скажеш про Авангард та його наставника Сергія Шевченка, який на останніх хвилинах випустив на поле "джокера" Артура Гущина. Вже за хвилину після появи на полі, футболіст з Краматорська забив у ворота Ниви. Оборона Ниви дозволила Гущину прийняти м'яч, оцінити свою позицію, зміститися у центр, і нарешті пробити у "шістку" воріт Базилевича, який, незрозуміло чому, почав вибігати з воріт (1:2).

Ось так краматорський Авангард покарав Ниву, якій серйозно варто задуматися про свої перспективи у цьому сезоні. Після гри вболівальники вимагали від своїх футболістів пояснень такої гри. А кілька гравців Ниви затрималися біля фан-сектору, щоб вислухати притензій найактивніших фанів.