Про нас
увійти

Наступний суперник Ниви — Сталь

категорія: Футбол | дата: 23 08 2013
Наступний суперник Ниви — Сталь

Сталь (Алчевськ)

Рік заснування — 1935

Головний тренер — Вадим Плотніков

Веб-сайт: fcstal.lg.u

Кольори клубу — білий, червоний

Назва стадiону: "Сталь", 9200 місць

Історична довідка:

У 1935 році в Алчевську (тоді місто носило назву Ворошиловськ) було утворено спортивне товариство"Сталь", спортсменів металургійної галузі. Організація приділяла велику увагу розвитку дитячого футболу, і в місті почали створюватися команди, в яких грали діти робочих і службовців, які працювали на підприємствах міста. З цього року головна команда міста отримала назву Сталь, і в цьому ж сезоні алчевці стали чемпіонами Луганської області. З кожним наступним сезоном Сталь добивалася все більших успіхів, але з початком Другої Світової Війни історія клубу короткочасно обірвалася.

Після війни в Алчевську були організовані дві команди — Сталь і Металург. Обидва колективи успішно виступали в товариських зустрічах з елітними московськими командами, які здійснювали гастрольні поїздки по інших містах для популяризації футболу. Крім того, Металург в цей період часу був серед провідних команд в першості України серед КФК — так, в 1952 році команда стала третьою в своїй зоні.

У 1963 році в алчевському футболі починається нова, світла сторінка. У зв'язку з розширенням класу "Б", враховуючи високі досягнення в останні роки, Комунарському (з 1961 року Алчевськ носив назву Комунарськ) Комунарцю було надано місце в другому ешелоні радянського футболу, який тоді називався класом "Б".

По закінченню сезону 1970 вольовим рішенням федерації футболу СРСР клас "Б" був ліквідований, а більшість команд розформовано. Цим необдуманим вчинком було завдано величезної шкоди масовому футболу, наслідки якого позначалися дуже довго, особливо в периферійних містах країни. Після цього сезону футболісти Комунарця перейшли в клуби вищої, першої та другої ліг СРСР, а команда продовжила виступи у першості області та чемпіонаті України серед КФК.

Наступна знаменна подія в історії клубу відбулася в 1983 році, тому як в місті з'явилася ще одна футбольна команда — Будівельник, яка через два роки почала успішно виступати в другій лізі першості області під керівництвом молодого і прогресуючого тренера Анатолія Івановича Волобуєва. У рік дебюту вона зайняла друге місце, завоювавши право брати участь у першій лізі обласного чемпіонату. У 1986 році Комунарець під керівництвом Віктора Філімонова і нинішнього начальника команди Валерія Стояна добився найбільш значущого успіху за період після розпаду класу "Б" — алчевці фінішували другими в чемпіонаті України, відставши від куп'янського Металурга всього на одне очко.

У 1989 році Будівельник почав захищати спортивну честь головного підприємства міста — металургійного комбінату. Команда отримала сучасну назву — Сталь, головним тренером продовжив працювати Анатолій Волобуєв. Було поставлено завдання — потрапити до п'ятірки найсильніших команд у своїй зоні першості України. Сталь з честю її виконала, зайнявши підсумкове третє місце. На наступний сезон керівництво клубу поставило перед командою більш високе завдання — зайняти в зоні перше місце, і взяти участь у фінальному турнірі першості України. Сталь домоглася блискучих результатів, зайнявши в 1990 році першу сходинку в четвертій зоні, і ставши другою у фінальному турнірі.

 У 1991 році Сталь була включена в другу лігу команд майстрів України, зайнявши за підсумками сезону сімнадцяте місце серед двадцяти шести команд. Для дебюту це був цілком задовільний результат.

 У 1992 році Україна, здобувши незалежність, як і решта країн, що входили до складу СРСР, почала проводити власний чемпіонат. Навесні цього року проводилися турніри в двох зонах для визначення учасників першості України в першій лізі на сезон 1992/93. Алчевська Сталь зайняла дев'яте місце в своїй зоні, і отримала право виступати в першій лізі — з сезону 1992/93 чемпіонат України почав проводитися за системою "осінь-весна".

У цілому, в чемпіонатах України Сталь виступала достатньо вдало, завжди займаючи місця у верхній частині таблиці першої ліги, і ніколи не опускаючись в другу лігу. Головним досягненням алчевців, безперечно є те, що в трьох сезонах Сталь грала серед команд вищої ліги.

У сезоні 1995/96 в першій лізі алчевці стали третіми, а в сезоні 1999/2000, завоювавши малі срібні медалі, вперше добилися права виступати серед команд вищої ліги. Але, зайнявши тринадцяте місце серед чотирнадцяти команд, Сталь покинула елітний дивізіон. У сезоні 2004/2005 алчевська команда, упевнено вигравши першість в першій лізі, вдруге в історії завоювала путівку у вищу лігу. Сезон 2005/2006 команда завершила на одинадцятому місці, за тур до закінчення чемпіонату забезпечивши собі місце у вищій лізі на наступний сезон. Цей сезон став найуспішнішим в історії клубу періоду незалежної України, але по його закінченню команду покинув беззмінний головний тренер Анатолій Волобуєв. Наступний чемпіонат, в якому алчевці виступали під керівництвом голландського тренера Тона Каанена, став для команди невдалим — за його підсумками Сталь залишила вищу лігу

За підсумками сезону 2012/2013 Сталь, вигравши срібні медалі першості, в третій раз в історії завоювала путівку в еліту, альо через ряд причин відмовілася від участі у Прем'єр-лізі.

За матеріалами офіційного сайту ФК Сталь

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook