Про нас
увійти

Наступний суперник ФК Тернопіль — Гірник-Спорт

категорія: Футбол | дата: 20 08 2013
Наступний суперник ФК Тернопіль — Гірник-Спорт

Гірник-Спорт (Комсомольськ)

Рік заснування — 1989

Головний тренер — Ігор Жабченко

Веб-сайт: gornyak-sport.net

Кольори клубу — чорний, білий, червоний

Назва стадiону: "Юність", 2500 місць

Історична довідка:

У 60-ті роки минулого сторіччя неподалік від Кременчука розгорнулася чергова всесоюзна комсомольська будова. На багатих покладах залізняку в короткі терміни був побудований гірничо-збагачувальний комбінат (нині ВАТ "Полтавський ГЗК"). Поруч з ГЗК зросло сучасне місто, яке зараз населяють більше 53 тисячі чоловік. Над назвою міста думали недовго, тим більше що молоді в ньому було предостатньо. Ну а де молодь, там і спорт, особливо футбол. Втім, довгий час навіть на обласному аматорському рівні комсомольські футболісти знаходилися в тіні своїх суперників з Полтави, Кременчука, Лубен.

Лише в 1991 місцевий Локомотив дебютував у республіканській першості, а з початком проведення національних чемпіонатів став їх учасником. А з другого кола сезону 1992/93 честь міста став захищати Гірник, ще два роки по тому перетворений в Гірник-Спорт. Комсомольський клуб по праву може називатися старожилом Другої ліги. У першості України ФК Гірник-Спорт дебютував в 1995. У тому році в групі "Б" виступала 21 команда. Після закінчення сезону 1995/96 з турніру вилітали відразу п'ять клубів. Дебютанту змагань "великого" футболу вдалося зачепитися за рятівне 16-е місце. Головне завдання на сезон — збереження прописки — було виконане. А вже наступного року Гірник-Спорт поліпшив результат. Завершивши першість на 14-му місці, команда підняла планку досягнень.

За підсумками сезону 1997/98 Гірник-Спорт скоїв серйозний прорив: по турнірних сходах команда з Комсомольська піднялася відразу на десять позицій і тепер фінішувала четвертою. У наступному році (сезон 1998/99) клуб повторив досягнення. Обидва рази Гірник-Спорт на серйозну як для цього клубу висоту виводив тренер Анатолій Думанський.

На підвищення в класі «Гірник-Спорт» ніколи не претендував. Керівництво клубу ніколи не ставило завдання вийти у Першу лігу. Головне — гідно виступити в когорті клубів Другої ліги.

У сезоні 2012/13 комсомольський Гірник-Спорт посіла 11-те місце за підсумками першого етапу. У плей-офф Гірник-Спорт посів третє місце.

За матеріалами офіційного сайту ФК Гірник-Спорт

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook