Наступний суперник ФК Тернопіль — Шахтар
Шахтар (Свердловськ)
Рік заснування — 1939
Головний тренер — Генадій Сушко
Веб-сайт: fcshakhter.com.ua
Кольори клубу — чорний, помаранчевий
Назва стадiону: стадіон ім. Горюшкіна, 10000 місць (на реконструкції)
Історична довідка:
Свердловськ, як і багато інших міст Донбасу, має давні і міцні футбольні традиції. Датою народження футболу в краї вважається 1910. У цьому році була створена перша футбольна команда, основу якої склали робочі шахтарських копалень Шарапкіно і Довжанка. Збереглося документальне свідчення про товариську зустріч в 1910 році футбольної команди робочих Сулинського металургійного заводу в селищі Довжанка (нині — Свердловськ Луганської області) з шахтарською командою Довжанка.
Післявоєнний період не зазначено значними успіхами команди. Футболісти Шахтаря в іграх першості і розіграші кубка Ворошиловградської області показували результати середнього рівня.
З метою подальшого підвищення класу радянського футболу і залучення більшої уваги до розвитку масового футболу, в 1953 році був прийнятий новий порядок розіграшу першостей областей та України. Основною формою стали масові змагання. У свердловській команді відбувається поступова зміна поколінь, і рік від року спортивні показники "гірників" починають рости.
У 1958 і 1959 роках футболісти Шахтаря добилися права брати участь в першості України. Але якщо в 1958 році свердловчанам не вистачило досвіду і частки везіння, щоб зайняти в своїй зоні одне з призових місць, то в наступному — 1959 році, сезон команда завершила лише на 7 місці.
У 1968 році свердловський Шахтар був включений в розіграш першості СРСР серед команд-майстрів класу "Б". Свого кращого результату команда Шахтар домоглася в 1969 і 1972 роках, брала участь у фінальній пульці перехідних ігор в другу лігу класу "А".
З 1971 року після реорганізації класу "Б", Шахтар втратив статус команди майстрів, однак у першості України серед виробничих колективів фізкультури займав провідні позиції: двічі поспіль футболісти Свердловська перемагали в зональних турнірах. А в 1981, 1982 і 1986 роках займали призові (відповідно двічі друге і третє) місця. Паралельно свердловчани беруть участь у першості області, де в 1971 і 1982 роках стають чемпіонами, кубках області та облпрофради. У 1985 році команда вперше стає володарем кубка Ворошиловградської області. Команда Шахтар неодноразовий учасник найпрестижніших та масових футбольних змагань колишнього Радянського Союзу — турніру "Кубка мільйонів".
Після здобуття Україною в 1992 році незалежності, Шахтар також успішно виступав у першостях аматорських колективів (1992/93 — 2 місце в своїй групі, 1993/94 — 3-е; 1994/95 — знову 2-е, всього на очко відставши від слов'янського Динамо).
Вдалий сезон 1994/1995 для команди був затьмарений жахливою трагічною подією. Повертаючись з Куп'янська після програного за всіма статтями матчу місцевій команді з рахунком (0:6), клубний автобус потрапив у ДТП, зіткнувшись в сутінках з екскаватором. Водій автобуса помер на місці, а в реанімації помер головний тренер Шахтаря Володимир Степанович Єжов. Гравці команди отримали ушкодження різного ступеня тяжкості.
Перед матчем другого кола на своєму полі з Куп'янським Металургом гравці Шахтаря дали обіцянку вболівальникам відіграти шість м'ячів, пропущених в Куп'янську. Свою обіцянку "гірники" могли і перевиконати. Закрутивши Металург у каруселях своїх атак, Шахтар здобув перемогу з рахунком (6:0), забивши всі м'ячі ще в першому таймі.
У 1995 році, у п'ятому за рахунком чемпіонаті України, Шахтар заявляється в 2-у лігу (група Б). Економічні складності, що струшують Україну, не оминули, на жаль, стороною і команду. У квітні 1996 року через відсутність матеріальних засобів свердловські футболісти змушені були знятися після 24 туру з першості України у другій лізі, і продовжити свої виступи у першості області.
У 2002 році під керівництвом Миколи Григоровича Боула свердловський Шахтар вп'яте у своїй історії стає чемпіоном Луганської області. А в сезоні 2003 року обіймає 3-е призове місце. Паралельно з обласним першістю свердловчани беруть участь у чемпіонаті України серед аматорів. У другому етапі Шахтарю для виходу у фінальну частину турніру не вистачило одного забитого м'яча.
Свердловський Шахтар заявляється в чемпіонат України серед аматорських команд. Пройшовши без зривів всю дистанцію турніру, команда вперше в своїй історії стає чемпіоном України серед аматорських команд і завойовує право представляти свій шахтарський регіон, Луганську область в першості України у Другій лізі, де у дебютному сезоні 2007/08 у групі "Б" займає високе п'яте місце в підсумковій таблиці, в сезоні 2008/09 — восьме, в наступних двох сезонах 2009/10 і 2010/11 — шосте, а в сезоні 2011/12 — третє.
Минулий сезон 2012/13 виявився найуспішнішим в історії клубу. Пройшовши без зривів фінальну весняну частину сезону свердловський Шахтар вперше зайняв почесне друге місце в групі "Б", завоювавши тим самим бронзові медалі чемпіонату.
За матеріалами офіційного сайту ФК Шахтар