Красень-гол виводить Ниву у наступний раунд кубка України

категорія: Футбол | дата: 07 08 2013

Тернопільська Нива з перемоги стартувала у кубку України. На виїзді підопічні Ігоря Яворського подолали опір друголігового Кременя з Кременчука. Минулого року ці команди зустрічалися на стадії 1/16 фіналу і тоді Нива теж перемогла господарів з рахунком (0:2).

Як і очікувалося, склад тернопільської Ниви у кубковій грі був далеким до основого. Зі стартових хвилин на поле вийшли лише три футболісти, які грали в основі проти охтирського Нафтовика. Місце у воротах зайняв Новак, який, схоже, програє конкуренцію Базилевичу. Цікаво, що вперше у сезоні Ігор Яворський зіграв у два форварди, випустивши на поле Василя Товкацького та екс-гравця Кременя — Андрія Кругляка.

На правах фаворита Нива провела перші хвилини зустрічі в атаці. Тернополяни одразу ж взяли м'яч під контроль та змусили господарів оборонятися. Основна небезпека надходила з правого флангу, де доволі непогано діяв Олександр Мдінарадзе. Саме він пробивав зі штрафного, але кіпер Кременя м'яч "намертво" зафіксував.

За такої гри господарі поля могли сподіватися лише на контратаки. Одна із них ледь не завершилася взяттям воріт Новака. Це капітан Микола Лазорик чомусь опинився на правому фланзі і програв боротьбу футболісту Кременя. Той, не довго думаючи, віддав на хід партнеру, який зробив простріл у штрафний майданчик. На щастя для Ниви, нападник кременчуцької команди пробив вище, а сам влетів у сітку воріт.

Надалі Нива продовжувала атакувати, але до конкретики не доходило. Товкацький та Кругляк були на "голодному пайку". Кременчужани, як тільки доходили до штрафного майданчика Ниви, намагалися одразу ж пробивати. Кілька таких ударів пройшли набагато вище воріт, а от у одному із епізодів Кремінь міг вийти вперед. Гравець господарів пробивав з лінії штрафної, Новак відбив перед собою, а оборонці вчасно винесли м'яч.

Але найреальніший момент у першому таймі не використав Василь Товкацький. Після скидки від партнера, форвард Ниви розвернувся та "смачно" зарядив у хрестовину воріт Кременя. Цей епізод став останнім, що достойний уваги у перші 45 хвилин гри.

Старт другого тайму став відображенням першого. Нива активно почала насідати на ворота Кременя з надією розмочити рахунок. Своїх колишніх одноклубників міг засмутити Андрій Кругляк, завдавши удару у перекладину. Згодом на поле вийшов один з лідерів команди Сергій Шестаков, який одразу ж почав терзати оборону господарів на правому фланзі. Після його навісу міг забивати Товкацький, але кіпер Кременя вчасно вийшов та забрав м'яч у руки.

Витримавши стартовий натиск Ниви, Кремінь і собі створив кілька моментів, але яких! Спочатку господарі розіграли швидку атаку по центру та навіть забили гол. Але при цьому футболіст перебував у офсайді, що чітко зафіксував боковий арбітр. Згодом удар кременчужанина дивом потягнув Андрій Новак, а у наступній атаці форварду біло-синіх не вистачило влучності, пробиваючи головою з близької відстані.

Та рахунок все ж таки відкрила Нива. Ініціативу на себе взяв Сергій Загинайлов, який через вилучення не зіграє у Сумах. Лівий півзахисник накрутив оборонців Кременя і "зарядив" по воротах. М'яч, не без рикошету, залетів у дальню "дев'ятку" — (0:1).

Подвоїти рахунок міг єдиний форвард Ниви, після заміни Кругляка, Василь Товкацький. Нападник протягнув м'яч майже від центра поля, випередивши при цьому захисника. Але переграти голкіпера місцевої команди Василю не судилося.

На останніх хвилинах господарі спробували влаштувати фінальну осаду воріт Новака, але це їм не вдалося. (0:1) — Нива крокує далі.