Нива втрачає перемогу над Нафтовиком

категорія: Футбол | дата: 02 08 2013

Тернопільська Нива була близькою до здобуття першої домашньої перемоги у Першій лізі, але підопічні Яворського втратили три очки у грі з охтирським Нафтовиком.

Востаннє жовто-зелені перемагали охтирську команду ще у далекому 1992-му році, обігравши Нафтовик у Вищій лізі з рахунком (2:0). Повторити своє досягнення спробувала вже сучасна, першолігова Нива, яка приємно вразила своєю грою на старті нового чемпіонату. Частково це тернопільським футболістам вдалося, але розконцентрація та знову погана гра в обороні призвели до нічийного результату.

У футболках Ниви вийшли всі ті футболісти, котрі тиждень тому здобули перемогу у Донецьку. Поки що це найоптимальніший склад команди. Попереду традиційно знаходився Ігор Мельник, а на воротах вже вдруге поспіль стояв В'ячеслав Базилевич.

Охтирські футболісти не могли розраховувати у цій грі на дискваліфікованого Сергія Артюха.

Зі старту гри гості у жовто-чорній формі спробували захопити ініціативу. Проте Нива теж не збиралася відсиджуватися в обороні, тому стартові хвилини матчу пройшли на зустрічних курсах. Згодом гра взагалі перейшла у центр поля, де було багато боротьби. Одразу було помітно, що Нафтовик, команда, яка грамотно побудована у всіх лініях та має у складі дуже досвідчених футболістів. До середини першого тайму у матч втрутився дощ, який поступопо переріс у зливу. Це, звісно ж, вплинуло на якість гри: футболісти багато падали та боролися. У Ниви напів-моменти були в активі Бориса Баранця та Сергія Загинайлова. Останній пробивав у падінні через себе, але його удар був далеким до ідеалу.

Охтирка могла вийти вперед зусиллями гравців Ниви. Після подачі зі штрафного м'яч, зачепивши когось із гравців господарів, полетів у ворота Базилевича. Але голкіпер продемонстрував хорошу реакцію, впоравшись із цим м'ячем.

Але вперед вийшла все таки Нива. На 39-ій хвилині тернополянам вдалася чудова комбінація, яку розпочав капітан Микола Лазорик, відпасувавши на Григорія Баранця. Той, в свою чергу, зробив хорошу діагональну передачу на Загинайлова, який з флангу прострілив у штрафний майданчик, де набігаючий Мельник, якого не встигли накрити оборонці, замкнув передачу партнера — (1:0).

За три хвилини після голу Ігор Мельник став ключовою фігурою у іншому епізоді. В центрі поля нападник Ниви боровся за м'яч із капітаном Нафтовика Леонідом Бояренцевим. Поклавши нашого гравця на газон гравець суперників навмисне вдарив нападника ногою. Рефері був поряд, а тому епізод бачив чітко, витягнувши з кишені червону картку. Це настільки обурило гостей, що вони розпочали сутичку з арбітром, а Васільєв за розмови був нагороджений ще й жовтою карткою. Отож, Нафтовик залишився у меншості.

До завершення першого тайму Нива мала ще одну хорошу нагоду подвоїти рахунок. Знову ж таки на вістрі атаки опинився Ігор Мельник, якому вдалося перекинути воротаря, але захисники м'яч встигли винести подалі від своїх воріт.

Другий тайм футболісти Ниви теж розпочали активно. Пам'ятаючи, що суперник грає у меншості тернополяни кинули всі сили, щоб добивати пораненого "звіра". Щоправда охтирська команда після вилучення капітана не розклеїлася і раз-по-раз турбувала Базилевича, який загрозу від своїх воріт відводив.

Забити другий гол Ниві вдалося на 63-ій хвилині. Атака команди знову розпочалася з глибини. Борис Баранець зробив далеку діагональну передачу на Шестакова, який вже на всіх парах мчав по своєму фланзі. Накрутивши захисника своїми фірмовими фінтами, Сергій Шестаков наважився на удар з кута штрафного майданчика і не прогадав. М'яч залетів точнісінько у дальній від воротаря кут — (2:0).

Після цього, напевне, у найпалкіших фанів Нафтовика зникли надії на позитивний результат. Але самі футболісти з Охтирки не здавалися до останнього, а Нива, отримавши перевагу у два м'ячі, допустила слабинку. Спочатку гравці Ниви обрізалися у центрі поля. Футболіст Нафтовика, помітивши забігання партнера, зробив дальню передачу, а захисник Ниви Михайло Басараб не зумів вибити м'яч, який потрапив до ніг Радіонова. Гравцю Нафтовика залишалося лише обіграти кіпера Ниви з чим він і впорався навідмінно (2:1).

А за дві хвилини тернопільський стадіон був шокований, коли арбітр призначив пенальті у ворота Ниви. Хтось із футболістів Нафтовика вривався у штрафний майданчик, але капітан тернопільського клубу Микола Лазорик вистрибнув на гравця прямою ногою, в'їхавши тому в обличчя. Свого капітана виручив кіпер Ниви Базилевич, який потягнув удар Руслана Левиги з одинадцятиметрової позначки! За мить до епізоду з пенальті Нива залишилася у меншості. За другу жовту картку поле покинув Сергій Загинайлов.

У той момент, коли Ниві варто було заспокоїтися та уважніше грати в обороні, тернополяни знову допустили помилки. Після навісу з лівого флангу оборонець Нафтовика Дмитро Башлай нав'язав боротьбу оборонцю Ниви і пробив головою. Базилевич міг врятувати команду, але м'яч розминувся з його рукою — (2:2) — у такий поворот подій, схоже, не вірив ніхто з присутніх на тернопільському стадіоні.

Поспіхом Нива кинулася вперед, але Нафтовик не дозволив господарям здобути перемогу. Що ж, тернополяни були близькими до повторення свого досягнення у 1992 році, але рано повірили у перемогу. Грати потрібно до кінця.

ФОТОЗВІТ

Фавбет ліга 1. 4-ий тур

Нива – Нафтовик-Укрнафта 2:2

Голи: Мельник 39, Шестаков 63 – Радіонов 78, Башлай 83

Нива: Базилевич, Романюк, Лазорик (к), Басараб, Яневич, Шестаков, Малиш, Б.Баранець (Кругляк 89), Загинайлов, Г.Баранець, Мельник (Білий 90)

Нафтовик: Лавренюк, Антонюк (Разуваєв 76), Башлай, Бояринцев, Васільєв, Зайчук, Вайда, Кременчуцький, Світличний, Прокопченко (Левига 58), Яровенко (Радіонов 58)

Попередження: Мельник, Яневич, Лазорик, Загинайлов, Васільєв, Зайчук, Кременчуцький

Вилучення:  Бояринцев 43 (навмисний удар суперника), Загинайлов 76 (друга жовта)

На 81-ій хвилини Левига не реалізував пенальті (воротар)