Про нас
увійти

Нива Тернопіль — нова надія Західної України

категорія: Футбол | дата: 30 07 2013 | переглядів: 1510
Нива Тернопіль — нова надія Західної України

Великий футбол повернувся до Тернополя з появою футбольного клубу Нива . Створив її у Підгайцях (Тернопільська область, Бережанський район) у червні 1978 року голова місцевого колгоспу "Шлях до комунізму" Іван Михайлович Потупа.

16 жовтня 1982 року Нива перемогою в чемпіонаті України серед команд колективів фізичної культури повертає Тернопільщині право участі у першості СРСР, здобуваючи путівку до другої ліги.

Два роки команда Нива представляла місто Бережани, а у 1985 році перебазувалася до Тернополя.

 У 1983/84 роках команда займає 13 місце, у 1985 р. — 7, 1986 р. — 4, 1987 р.— 2, 1988 р. — 12, 1989 р. — 3, у 1990 та 1991 роках — 4. Поїхати з очками від цієї команди було за щастя. У рідному місті для неї не було авторитетів.

Вже довгий час Ниви немає серед футбольної еліти. Західний регіон взагалі характерний тим, що існує велика кількість маленьких клубів і лише три можуть похвалитися стабільним становищем — Карпати, Говерла та Волинь. А раніше Нива була фактично другим клубом Західної України після "Карпат".

 У перші роки українського чемпіонату Ниву тренував спочатку Леонід Колтун, а потім Леонід Буряк. Він прийшов у команду і відразу підняв її з зони вильоту до середини турнірної таблиці. І залишив по собі доволі добротну команду. Тяпушкін, Василитчук, Закотюк, Шищенко, Леженцев, Нікітенко, Кирлик — найвідоміші з тих, хто засвітився у Ниві. Ну і звичайно Ігор Біскуп, Олег Ящук та брати Капанадзе.

На рубежі тисячоліть керівництво команди, більшість якого складали грузини, вирішило поправити справи клубу за рахунок співвітчизників. Приклад Капанадзе надихнув Автанділа Мдінарадзе і у команду прийшли Кайдарашвілі, Чомахідзе, Гвіанідзе, Сіхарулідзе, Давитнідзе, Дгебуадзе, Худжадзе, Метревелі, Шенгелія. Більшість з них, за словами Мдінарадзе, потрапили у команду безкоштовно. Це були хороші гравці, в певний момент вони давали результат, особливо перші п'ять хлопців. Але з дисципліною у них не склалось. Кавказці не дотримувались спортивного режиму та при першій нагоді тікали з Ниви у заможніші українські клуби.

Під керівництвом Ігора Юрченко окрім грузинів також грали Нікітенко, Біскуп, Михайлів, Розгон, Хоменко Богатир. Після першого кола Нива перебувала внизу турнірної таблиці (а тоді у вишці грало всього 14 клубів) і навіть болгарський десант весною поправити скрутне становище не зміг. За 2 сезони команди опустилася на 2 ліги вниз — із вищої до другої. За час перебування у другій лізі команда дала ряд добротних гравців для елітних клубів — Гурин, Ждаха, Сернецький. Та претендувати на підвищення у класі почала зовсім недавно.

У червні 2013 Нива в перехідних матчах зустрічалась з ФК Одеса. За сумою двох матчів (0:2 на виїзді; 4:1 в дома;)тернопільська команда пробилася у Першу лігу. У першому матчі Нива перемогла з рахунком 0:2, голами відзначились Г. Баранець 17' і І. Мельник 60'. Домашній матч "Нива" виграла з рахунком 4:1, тут вже забивали А. Кікоть 22 хв., Т. Яворський 45+3 хв., В. Данищук 62 хв. ,Товкацький 86 хв. ,а одесити відповіли лише голом К. Балабанова з пенальті на 64' хвилині.

Після матчу тренер Ниви Ігор Яворський сказав :"Мені дуже сподобалась гра наших оборонців і центральних півзахисників, після першого тайму команда почувала себе дещо вільно і створила багато моментів".

"Тепер тернопільська команда буде боротись за Прем'єр-лігу" — повідомив президент клубу Автанділ Мдінарадзе в своєму інтерв'ю.

Джерело: football24.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook
Стрічка новин