Про нас
увійти

Тернопільську Ниву знімали за стандартами Прем'єр-ліги!

категорія: Футбол | дата: 29 07 2013
Тернопільську Ниву знімали за стандартами Прем'єр-ліги!

19 липня вся футбольна Україна мала змогу побачити у прямому ефірі футбольний матч з Тернополя, в якому зустрічалися місцева Нива та МФК Миколаїв.

Чому спеціалізований телеканал "Футбол" вибрав саме цей матч для свого показу? З таким запитанням журналіст Номер один звернувся до шеф-продюсера каналу "Футбол", екс-тернополянина Івана Греська. 

— Канал "Футбол", — почав розповідь Іван Гресько, — є офіційним мовником чемпіонату України Фавбет ліга 1. Ми придбали права на цей чемпіонат і покажемо 30 найкращих поєдинків, по одному з кожного туру. Чому телеканал "Футбол" вибрав саме матч Нива – МФК Миколаїв? Тому що в Тернополі відчувається певний футбольний бум. Повернення команди до Аершої ліги потягнуло за собою і підвищений інтерес до Ниви не лише в Тернополі, а й в інших містах України. До того ж Тернопіль і Миколаїв за підсумками останніх двох місяців — міста з хорошим переглядом каналу "Футбол". І, безперечно, ще й з цього боку ми вибрали для показу цей поєдинок. І що найважливіше, цього матчу не було б, якби сам клуб дуже серйозно не поставився до ідеї телетрансляції. А також до глобальної ідеї того, що потрібно рухатися вперед, розвиватися, щоб про клуб знали, розповідали. Тобто будувати таким чином іміджеву складову ФК Нива (Тернопіль).

— Чи всі вимоги, які технічна служба телеканалу "Футбол" поставила до тернопільського стадіону, були виконані?

— Ще місяць тому, коли Нива вийшла у Першу лігу, важко вірилося, що тернопільський стадіон відповідатиме нормам для показу телетрансляцій. Та все ж за три тижні президент ФК Нива Автанділ Мдінарадзе з допомогою обласної адміністрації спромоглися на такий масштабний ремонт стадіону. Мені здається, це рекорд в Україні, де стадіон за такий короткий час підвели до телевізійних вимог. Адже те, що технічна служба нашого каналу порекомендувала зробити раз і на десятки років (побудувати необхідні п’ять платформ, відвести живлення тощо), втілено в життя. Тернопіль став шостим містом у Першій лізі, де такі трансляції стали можливими. Сподіватимемося, що дана співпраця буде взаємокорисна і для каналу "Футбол", і для самого футбольного клубу з Тернополя.

— Пане Іване, що можете сказати про саму телевізійну картинку?

— Якщо говорити про історичність цієї події, то це була перша повноцінна футбольна телетрансляція в Тернополі. Матч знімався дев’ятьма камерами, практично кожна з яких заведена на повтор. Це стандарт Прем’єр-ліги! До цього, ще коли я працював на ТВ-4, матчі Ниви знімали максимум на три камери. Загалом же на матчі працювало близько 50 людей, котрі забезпечували телетрансляцію (продюсери, режисери, оператори, редактори, асистенти режисерів, режисери повторів, звукоінженери, інженери АТС, журналісти, коментатори тощо).

— Що потрібно зробити, щоб з Тернополя була не разова телетрансляція, а Ниву якомога більше показували на "Футболі"?

— Спочатку відпрацюємо на цьому матчі, зрозуміємо, скільки людей нас подивилося, наскільки цікавою була увага до цього матчу не лише в Тернополі, а й в інших містах України. Коли отримаємо остаточні цифри, тоді й почнемо думати про можливість показу наступних матчів з Тернополя. А взагалі календар Фавбет ліга 1 складено таким чином, що у 2 турі, якби не було тернопільського стадіону, ми б не мали звідки вести трансляцію.

КОМЕНТАР

Михайло Кичко, архітектор "Тернопільархпроекту":

— Я розробив проект під розміри і місце розташування платформ, які були задані компанією, що здійснювала трансляцію. Зокрема, вимагалося встановлення шести камер, піднятих на певну висоту: дві — на центральній частині західної трибуни, по одній — на офсайдній лінії зліва та справа, одна — за воротами, одна — на центральній лінії на протилежній до західної трибуни стороні стадіону. Платформ виготовлено і змонтовано п’ять, адже на центральній платформі стоять дві камери і два оператори. Сама  платформа має розмір 2х2 метри для одного оператора і 5х2 м — для двох. Платформа розрахована на вагу й оператора з камерою — приблизно на 150 кг, натомість у нас розрахункова вага становить 400 кг, тому не варто боятися, що платформа може провалитися…

Автанділ Мдінарадзе, президент ФК Нива:

— Проведено значний об’єм робіт по підготовці стадіону до телетрансляцій. Ми навіть не думали, що це буде настільки важко. Роботи проводились і вдень, і  вночі одразу трьома окремими бригадами: БМУ "Промбуд" ТОВ "Тернопільбуд" (гендиректор В. Лило), ПП "Креаторбуд" (директор І. Гуда), ТОВ "Компанія Добробуд" (директор В. Смакоуз). На щастя, все із запланованого вдалося виконати. Ми переконані, що дані роботи є потрібними, адже площадки для телетрансляцій залишаться на тернопільському стадіоні назавжди. Відповідно з Тернополя буде змога проводити покази матчів як Прем’єр-ліги, так і міжнародних поєдинків. Що ж до фінансової сторони, то даний проект обійшовся ФК Нива у 100-120 тис. грн. Зазначу, що певні роботи будівельники виконали на умовах спонсорської допомоги клубу, адже більшість їхніх керівників є вболівальниками Ниви. Цілком можливо, що частину витрат візьме на себе КП "Тернопільський міський стадіон"…

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook