Про нас
увійти

Богдан Стронцицький: "Західноукраїнський футбол вимер"

категорія: Футбол | дата: 24 10 2011
Богдан Стронцицький:

За словами колишнього голкіпера Карпат, Західноукраїнський футбол фактично вимер. І головною причиною є байдужість та брак фінансів.

— Усе просто. На заході країни немає великих підприємств. Клуби тримають приватні особи Кіндзерський тримав Львів, поки були гроші. Вони скінчились, і команда зникла.

Карпати з фінансами ніби не мають таких проблем, принаймні назовні, але вони теж впали на саме дно. Чому? Зрозуміло, що там існують внутрішньокомандні проблеми. Футбольний клуб — це величезне підприємство. Якщо говорити грубо, то це 30 футболістів і плюс ще 100 чоловік, які їх обслуговують. Усім слід платити зарплату, усі вони годують сім'ї. І якщо клуб розпадається, то це проблема для дуже багатьох людей.

— Чи можна найближчим часом вийти з цієї ситуації чи, як то кажуть, цей дощ надовго?

— Слід залучати у футбол побільше таких людей, як Димінський, Коломойський... Але для нього команда повинна бути на висоті. Показувати якісний футбол, збирати стадіони. Тоді автоматично зростає вартість бренда клубу, і фінансові проблеми її не зачеплять.

Яскравий приклад — той-таки Львів. Коли клуб грав у прем'єр-лізі, було чимало охочих його купити. А тепер, коли він впав на самісіньке дно першої ліги, панові Грисю буде дуже важко знайти для нього фінансування. Він став нецікавим потенційним інвесторам.

Західноукраїнський футбол вимер. Від Києва і до кордону ми маємо лише дві команди прем'єр-ліги — Карпати і Волинь. І в тих ситуація не найкраща. Це страхіття, так не повинно бути.

Коли Львів мав у прем'єр-лізі дві команди, у місті відчувалося підвищене зацікавлення футболом. Уболівальники кожного тижня йшли на стадіон. Їм було цікаво. Помітно зріс тоді й рівень обласного чемпіонату з футболу. Тобто запрацювали низи, які підживлюють професіональний футбол.

Джерело: Галичина спортивна

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook