Про нас
увійти

Скандал у чемпіонаті області: представники команд звинувачують суддів у змові

категорія: Футбол | дата: 22 07 2013 | переглядів: 1215
Скандал у чемпіонаті області: представники команд звинувачують суддів у змові

11 липня відбулося розширене засідання виконавчого комітету Тернопільської обласної федерації футболу за участю представників команд, на якому розглядалося чимало питань, головними з яких стали фінансові та суддівські…

Голова ТОФФ Володимир Мариновський повідомив, що до нього звернулися представники 8 команд (у чемпіонаті Тернопільської області виступають 18 колективів), з проханням втрутитися в ситуацію, бо під загрозою є їх виступ у другому колі обласної першості. Найбільше занепокоєння у керівників обласного футболу викликала доля підгаєцької Ниви та команди Поділля-Агрон (Тернопільський р-н), які мали великі борги перед футболістами й іншими організаціями за перше коло.

Зокрема, як повідомив голова Тернопільської районної федерації футболу Сергій Лісовий, на фінансування його команди в бюджеті Тернопільського району не виділено жодної копійки. На сьогоднішній день у цієї команди вже є 16 тисяч гривень заборгованості. У Підгайцях дещо інша проблема. Тамтешня команда має гроші ще на три матчі, але, як заявив їх представник, на даний момент шість футболістів покинули Ниву, бо не впевнені у своєму майбутньому. Відповідно, не відомо, чи в Підгайцях знайдеться потрібна кількість гравців, щоб дограти сезон.

Також гостру фінансову кризу відчувають команди з Ланівців, Гусятина, Збаража, Шумська, Козової та Підволочиська. Так, з Козової до президента ТОФФ зателефонував представник команди і повідомив, що щойно вийшов від голови тамтешньої РДА, котрий сказав, що грошей немає, мовляв, розпускай команду, друге коло вона догравати не буле. У Ланівцях "живі" гроші залишились лише на один матч, натомість виділені у бюджеті 80 тисяч "зависли" у казначействі. Таку ж суму не пропускає бухгалтерія в Підволочиську. В Збаражі є 50 тисяч бюджетних гривень, але отримати їх команда поки не може. В Гусятині до фінансування команди підключилася особисто голова райради Надія Хоптян, тому є сподівання, що тамтешній Збруч (аутсайдер південної зони) чемпіонат таки дограє. Наразі, як повідомив представник гусятинської команди, влада збирає підприємців, які мають допомогти колективу фінансово.

До даному питанню Володимир Мариновський мав розмову з губернатором В. Хоптяном, його заступником П. Гочем та начальником управління спорту І. Підгайним. З боку влади були надані певні обіцянки, але наскільки вони будуть реальними, наразі ніхто сказати не може. Водночас, не чекаючи благословення згори, ТОФФ готуватиме звернення до керівництва області з приводу ситуації, яка склалася з фінансуванням аматорських команд Тернопільщини.

Окрім питань фінансових, які стосуються участі команд у першості, підняв тему голова федерації і про вступні внески. Виявилось, що лише 4 з 18 футбольних  команд проплатили вступний внесок (3000 грн.)  на участь у цьогорічному чемпіонаті (Нива Теребовля, Збруч Підволочиськ, ФК Борщів, Буревісник Кременець), а команда з Ланівців не проплатила внесок ще за минулий, 2012 рік.

— Добре, що нам вдалось домовитися з владою Тернополя й обласна федерація футболу отримала приміщення в безкоштовну оренду, але ж за комунальні послуги, інтернет, телефон/факс потрібно здійснювати поточні проплати. Та й у федерації за невелику плату працюють дві людини (виконавчий директор та головний бухгалтер), яким теж потрібно плати зарплату, адже за інших умов у ТОФФ може виникнути хаос як з регламентними документами, так і бухгалтерією, — зазначив Володимир Мариновський.

Голова ТОФФ на виконкомі зачитав службову записку керівника суддівського комітету ТОФФ Андрія Яблонського. У ній пан Андрій навів ряд прикладів зневажливого ставлення до суддівського корпусу зі сторони футболістів, представників команд та глядачів. Так, у матчі Нива (Підгайці) – Дністер представник господарів поля Андрій Мирний протягом усього матчу поводився агресивно, за що був вилучений. А після гри в суддівську кімнату зайшли жінки-високопосадовці районної влади, які негативно висловлювались на адресу суддів. У поєдинку Галич (Збараж) – Буревісник (Кременець) після матчу представником команди господів була розбита брова асистенту арбітра. У матчі Нива (Теребовля) – Дністер після фінального свистка у підтрибунному приміщенні представник теребовлянської команди штовхнув у груди арбітра. В зустрічі ФК Козова – ФК Ланівці після отримання червоної картки гравець гостей намагався вдарити арбітра, а також нецензурно висловлювався на його адресу, погрожуючи фізичною розправою. А на 52 хвилині матчу Буревісник (Кременець) – ФК Бережани вболівальник вибіг на поле і вдарив знятою футболкою асистента арбітра. Таких і схожих фактів голова суддівського комітету навів близько десяти.

Президент ФК Галич зі Збаража Руслан Адамович (він же член виконкому ТОФФ) визнав, що факти, наведені Андрієм Яблонським, мають місце, але разом з тим дорікнув і суддівському комітету: "На мою команду судді так напосілися, що кожну гру вилучають гравця Галича. І їм нічого не доведеш. Між собою судді домовляються, яку команду "присадити", і вони це роблять! Це мені було сказано з їхнього оточення. Тернопільські судді — це контора, вони працюють один на одного!".

Сергій Лісовий з Тернопільського району теж не в захопленні від роботи суддів, які подекуди своїми незрозумілими діями провокують футболістів: "Нехай судять те, що бачать і нічого не придумують!". Також мали великі претензії до суддівського комітету представники підволочиського Збруча, які повідомили, що матчі їх команди обслуговує один й той же арбітр. При цьому його суддівство, м’яко кажучи, є далеким від ідеального (мали зауваження щодо систематичного призначення пенальті у ворота Збруча).

Наразі Володимир Мариновський дав завдання своєму першому заступникові Андрію Мотиці навести лад у суддівському комітеті та звернувся до представників команд, щоб ті провели профілактичні бесіди зі своїми гравцями та вболівальниками…

Джерело: Номер один

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook