Нива не змогла потішити вболівальників перемогою (ВІДЕО)

категорія: Футбол | дата: 19 07 2013

Надзвичайно драматичним виявився поєдинок другого туру Першої ліги у якому тернопільська Нива приймала МФК Миколаїв.

Перший домашній матч тернопільської Ниви після повернення у Першу лігу викликав чималий ажіотаж у публіки. Хоча місцевий стадіон не був забитий вщент, але подивитися на дебютну гру своїх улюбленців завітало більш ніж 5000 вболівальників. Інтригу підігрівав і той факт, що матч вперше у історії транслював телеканал "Футбол". Тож подивитися на тернопільський стадіон мала змогу вся Україна.

Саме матч Нива-Миколаїв вибрали, як центральний у турі і не прогадали. На футбольному полі вирували неабиякі пристрасті, а глядачі побачили п'ять голів.

Миколаїв матч першого туру програв у Кіровограді, хоча протягом гри переважав місцеву Зірку. Нива — навпаки, програвши старт матчу у Полтаві, знайшла у собі сили і дебютувала з перемоги. Тому саме тернопільську команду називали фаворитом цього протистояння. Миколаїв, який традиційно потужно виступає на виїзді, перед матчем стикнувся із воротарською проблемою. У першій грі травмувався новачок клубу Дмитро Козаченко, якого, через цю ж причину, не міг замінити досвідчений Андрій Товт. Отож, стояти на останньому рубежі довелося молодому та недосвідченому Валерію Восконяну, який свого наставника не підвів.

Коуч Ниви Ігор Яворський вирішив не змінювати склад команди, який вийшов на поле у стартовому матчі. Попереду знову вийшов всюдисущий Ігор Мельник, який, за відсутності чистих форвардів, виконує функцію головного "забивали". А от із захисною лінією наставник Ниви відверто прогадав. Василь Білий, який заміняє травмованого Ігоря Ільківа зі своїми обов'язками не впорався і був замінений ще у першому таймі.

Хоча початок матчу відверто був за Нивою. На куражі господарі поля буквально "полетіли" вперед, намагаючись вже в перших атаках засмутити молодого кіпера Миколаєва. Але, витримавши стартовий штурм Ниви, Миколаїв відповів разючою атакою, яка завершилася голом. Це новачок "корабелів" Михайло Сергійчук, який міг опинитися у Ниві, прорвався крізь оборону Ниви і точно пробив повз Новака (0:1). Для Ниви, яка повністю володіла ініціативою це був по-справжньму "холодний душ".

Оговтавшись, жовто-зелені спробували відповісти. І незабаром рахунок на табло був вже рівний. Один із героїв полтавського поєдинку Сергій Шестаков, після передачі від Лазорика, пробив метрів із 20-ти і влучив у ціль (1:1).

Не пройшло і трьох хвилин, як Миколаїв знову вийшов вперед. Оборона Ниви знову не встежила за Сергійчуком, який спокійно переграв Новака вдруге (1:2). А ще за десять хвилин Нива пропустила і втретє. Гості розіграли кутовий, який завершився навісом у штрафний майданчик. Оборона Ниви, схоже, захопилася розгляданням незвичиних телекамер, і залишила на самоті Станіслава Чучмана, який без особливих труднощів вколотив м'яч у сітку (1:3)...попахувало розгромом і це йшла лише 23-тя хвилина матчу.

Нива була відверто розгублена, але знаходила у собі сили йти на ворота суперника. Моменти у тернополян були та підводила реалізація. Героєм першого тайму міг стати Григорій Баранець, який втратив два неймовірні моменти. Спочатку він не влучив по воротах із вбивчої позиції, а потім своїм потужним пострілом здалеку перевірив на міцність стіку воріт Восконяна. Саме удар Баранця підвів риску під першим таймом, який відверто був не на користь Ниви.

Отримавши прочуханки від тренера, на другий тайм футболісти з Тернополя вийшли настроєними взяти реванш, одразу кинувшись у атаку. Гості зі всіх сил намагалися не підпускати тернополян до своїх воріт і не цуралися дрібного фолу. В одному із таких епізодів на куті штрафного майданчика збили Бориса Баранця. Виконувати штрафний удар взявся новачок Ниви Сергій Загинайлов, який поклав шкіряну сферу точно у дальну від воротаря "дев'ятку", відзначившись красивим голом (2:3).

Забитий м'яч надав жовто-зеленим ще більшої наснаги і господарі почали масовані атаки на ворота суперників. За таких умов миколаївці могли розраховувати лише на контратаки, які, у підопічних Олега Федорчука, виходили не надто яскраво, порівняно із першим таймом.

Ігор Яворський кинув у бій єдиного "чистого" форварда команди Василя Товкацького, який замінив Мельника. Але Василь відверто загубився на футбольному полі. Натомість активністю вирізнялися брати Баранці, які остаточно стали лідерами Ниви. В одному із епізодів арбітр з Київщини не угледів відверте хамство зі сторони футболіста МФК Миколаїв. Гравець відмахнувся від Григорія Баранця, але рефері проігнорував цей момент. Нерви не витримали у Ігоря Яворського та всієї лави запасних тернопільської Ниви.

За мить вже Сергій Загинайлов ззаду по ногах вдарив суперника і на ноги підвелася лава запасних миколаївської команди. Цього разу без "жертв" не обійшлося і головний тренер Миколаєва побачив від арбітра червону картку та додивлявся гру на трибунах.

Нива ж продовжувала активно йти на ворота суперника з надією врятувати бодай нічию. Але гравці Миколаєва на останніх хвилинах грати відверто не давали. Гості не лише "сушили" гру дрібними фолами, але й часто "валялися" на газоні, чим викликали чимале обурення зі сторони тернопільських вболівальників. "Корабели" відверто тягнули час і це їм вдалося сповна. Фінальний штурм Ниви не приніс жодних дивідендів і арбітр зафіксував перемогу Миколаєва (2:3).