Про нас
увійти

Тренер збірної України: "Висловлюємо слова подяки всім керівникам та мешканцям Тернополя"

категорія: Футбол | дата: 05 07 2013 | переглядів: 1636
Тренер збірної України:

Старший тренер національної жіночої збірної команди України віком до 17 років Роман Заєв поділився враженнями від проведеного у Тернополі турніру розвитку УЄФА та розповів про майбутню підготовку команди до відбірного циклу чемпіонату Європи 2013/2014.

— Романе Миколайовичу, поділіться враженнями від турніру розвитку УЄФА…

— По-перше, ми вдячні Федерації футболу України, яка створила максимум умов для підготовки нашої команди. Ми також висловлюємо слова подяки всім керівникам та мешканцям Тернополя. Увага і підтримка були на найвищому рівні. Делегат УЄФА з Бельгії Анне Ное була вражена ставленням українських вболівальників до даного турніру. Більше 10 тисяч людей відвідали матчі юних футболісток. Ігри проходили на затишному стадіоні, і загальна атмосфера створювала відчуття свята.

— Розкажіть про гру команди на цих змаганнях. Чи все із задуманого вдалося втілити у життя?

— Учасниками цього турніру були країни, команди яких не пробилися до другого еліт-раунду ЧЄ-2013 серед дівчат віком до 17 років. Це робиться для того, щоб команди мали більше ігрової практики на міжнародному рівні. І якщо Шотландія та Угорщина привезли команди, які вже випробували себе в торішніх кваліфікаційних змаганнях, то ми пішли шляхом створення нової команди, якій ще тільки належить така роль. Не хотілося б говорити, що саме цей фактор став визначальним у наших з ними поєдинках, але брак досвіду в іграх такого рівня давався взнаки.

Наприклад, у матчі зі збірною Угорщини ми мали чотири виходи один в один і жодного разу цим не скористалися. Не все вийшло і в організації гри. Щоб бути об'єктивним і взяти до уваги безліч складових результату, то для цього потрібно розуміти, з яких складових створюється і якість гри, і результат. Це — рівень кадрового потенціалу, роль мотивації, конкуренція.

Мені сподобалися слова в одному з інтерв'ю Ріната Ахметова, який сказав, що головним аудитом для тренера є результат. І було б неправильним по відношенню до вболівальників шукати виправдання результату за підсумками проведеного турніру. Але було б і несправедливим посипати голову попелом стосовно команди і тренерського складу.

Гравці дуже відповідально ставляться до своїх обов'язків. І наше завдання - допомогти їм розкритися, побачити в них самих зерно, яке повинно прорости і дорости до рівня національної збірної. І передумови для цього є. Ми не втомлюємося їм про це повторювати, але засоби мотивації — це дуже складні моменти в управлінні командою, тим більше — підлітковою. Багатьом ще немає і шістнадцяти років. Але досвід, набутий в цих матчах — істотний.

— Коли розпочинається підготовка до відбірного турніру, що пройде у Львові на початку серпня?

— Зараз всі гравці роз'їхалися по домівках. У національному чемпіонаті та першості — перерва. Поновлення ігор почнеться у серпні, а там кожна команда має свій графік підготовки. Хтось вийде раніше, хтось пізніше, але нам вже 2-го серпня приймати збірну Нідерландів в рамках відбору до чемпіонату Європи 2013/2014.

Тому, починаючи з 25-го липня, команда розпочне свій третій і головний етап підготовки. До нас їдуть, крім Нідерландів, доволі сильна фінська збірна і прогресуюча команда Словаччини. Ми розуміємо, що роль господарів турніру до чогось зобов'язує і постараємося не розчарувати очікувань тих, кому небайдужий наш футбол.

— Що знаєте про майбутніх суперників?

— Інформацію про суперників намагаємося максимально зібрати через науково-методичний відділ федерації, а також із засобів масової інформації. Але про предметний аналіз гри цих суперників навряд чи доводиться говорити. Тренери знаходяться у пошуку оптимальних складів, постійно ведеться селекційна робота, і простежити кожного гравця непросто. Знаємо, що збірна Нідерландів зберегла свій торішній склад на 50 відсотків (згідно із заявкою УЄФА), Словаччина — на 30 відсотків, і практично нову команду привезуть фіни.

Стиль гри жіночих команд в Нідерландах мало чим відрізняється від чоловічих, оскільки вони мають загальну систему підготовки. Вона побудована на індивідуальній роботі з м'ячем і високій культурі пасу. Решта команди недолік техніки компенсує великим бажанням і самовіддачею. Але це все умовно. Зараз вже у шістнадцятирічному віці дівчата грають в досить якісний футбол. Свідченням того є турнір розвитку УЄФА в Тернополі.

— Що Ви побажаєте футболісткам збірної?

— Найголовніше — це правильно вибудувати свої життєві пріоритети. Ніколи не забувати тих, хто був біля ваших витоків, вміти бути вдячними тим, хто надав вам навіть невелику допомогу. Цінувати дружбу, вірити у свої сили і прагнути бути щасливими. Життя — це все, а спорт лише її складова, яка дає можливість жити краще.

Джерело: ФФУ

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook