Про нас
увійти

Автанділ Мдінарадзе: "Скоро Нива матиме дуже серйозну інфраструктуру"

категорія: Футбол | дата: 15 06 2013 | переглядів: 1401
Автанділ Мдінарадзе:

Інтерв'ю з президентом футбольного клубу Нива Автанділом Мдінірадзе, який розповів про перспективу команди у майбутньому.

— Яким був цей сезон у Ниви (Тернопіль)? Враховуючи те, що команді вдалось втрутитись в боротьбу за Першу лігу, це мабуть високе досягнення в сезоні?..

— Якщо брати традиції нашого клубу, то в нас були досягнення набагато вищі, ніж в цьому році, але враховуючи той факт, що команда довгий час грала у Другій лізі, то це велика мрія у всіх нас, тернополян, щоб Нива опинилася поки що, принаймні, в Першій лізі.

Команді, перед якою поставлені великі завдання, завжди в сезоні нелегко. Багато очок ми втратили на початку чемпіонату. Але команда змогла зібратися, вона зараз в дуже хорошій формі, ми змогли підсилитися на останніх зборах... Але якщо говорити відверто, то важкий це був період. Та була група людей, які опікувались командою, в тому числі влада тернопільська в особі губернатора, і нам вдалося збалансувати ситуацію, практично з нуля зробити команду. Завдяки тренерському штабу, фахівцям, які зараз є в команді, нам вдалося на даний момент створити нормальну боєздатну команду. Не хочу випереджати події, але думаю, що ми вийдемо в Першу лігу і думаю, що там не будемо "хлопчиками для биття".

— Яка атмосфера сьогодні в тернопільському футболі, як справи з відвідуваністю, з стадіоном?..

— Ми — одні з перших, а може і перша в Другій лізі команда, яка започаткувала он-лайн відеотрансляції, і наскільки я читаю коментарі, слідкую за цим фактом, то є досить багато людей, які переглядають ці ігри. Взагалі, можна сказати, що зараз в Тернополі такий собі футбольний бум почався, все сьогодні крутиться біля Ниви, навколо Ниви, і я думаю, що це велике свято для тернополян. І у неділю на матч прийде багато уболівальників для того, щоб підтримати команду. Повірте мені, що команда буде налаштовуватися на серйозну гру, ми будемо робити все для того, щоб порадувати наших уболівальників. Я думаю, що сьогодні велике свято для них. І це радує.

— Склад Ниви поповнився в цьому сезоні достатньо відомими футболістами, що грали в Прем’єр-лізі, в командах Першої ліги, чи залишуться вони в команді на наступний сезон, які завдання перед ними будуть поставлені? Чи буде підсилення?

— Завжди ми будемо намагатися, щоб в команді були підсилення. Не хочу влазити в чисто технічні моменти, але ці футболісти, які сьогодні зарекомендували себе в команді з найкращої сторони і яких головний тренер буде бачити серед гравців команди, яка, дасть Бог, буде грати в Першій лізі — з цими футболістами будемо говорити, щоб залишити в команді. Є у нас зараз на примітці футболісти, з якими ведуться переговори, поки що не хочу називати прізвища. І обов’язково у нас буде підсилення. Є деякі ланки, які вимагають підсилення. Тому можна очікувати, що в Тернополі ще з’явиться ряд футболістів, скажімо, з не менш гучними іменами. Тим більше, що сьогодні трансферний ринок активний, тому що ряд команд, на жаль, сьогодні сходять з турнірної боротьби, перестають існувати, навіть традиційно хороші, серйозні команди... Я так думаю, що є можливість зараз запросити хороших футболістів, але все-таки хочу сказати, що в нас команда не настільки багата, щоб ми могли нерозважливо претендувати на щось надзвичайно серйозне... Ми працюємо професійно, поетапно рухаємось вперед і сподіваюся, що все це дасть результат. І ще хочу додати, що в Києві у нас з Петром Гочем, який опікується футболом від тернопільської влади, буде ряд зустрічей з представниками влади центральної для того, щоб започаткувати будівництво футбольної академії, що може стати однією з найкращих в Україні. З багатьма футбольними полями і т.д. У нас під це вже виділена земля, створено проект, найближчим часом ми презентуватимемо цей проект тернополянам. Якщо нам вдасться вирішити деякі питання по фінансуванню, скоро Нива матиме дуже серйозну інфраструктуру.

— З таким активним розвитком футболу в Тернополі може є надія на повернення команди в Прем’єр-лігу? Скільки років, як президент, можете виділити на реалізацію мети, щоб команда повернулась в вищий ешелон?

— Сказати важко. Якби в нас сьогодні були відповідні фінансові можливості, можна було б вже ставити завдання виходу в Прем’єр-лігу. Наразі в нас вихід в Прем’єр-лігу — не головна мета. Головна мета — зробити серйозну футбольну інфраструктуру. Для Прем’єр-ліги треба бути готовим. Щоб ми, опинившись там, на наступний сезон не повернулись назад. Це складний процес, процес, в якому треба багато чого прорахувати, але повірте мені, я — максималіст, губернатор — максималіст, і ми в своїх розмовах, а ми дуже багато говоримо про футбол, натякаємо на те, що пора нам взяти орієнтир на Прем’єр-лігу. Життя покаже.

— Бажаємо вам успіхів, щоб наша наступна зустріч в Одесі відбулася після поєдинку Чорноморець-Нива в Прем’єр-лізі...

— ... це наша мрія.

Джерело: karacool.com.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook