Нива переграє Скалу і виграє боротьбу за друге місце

категорія: Футбол | дата: 02 06 2013

Три голи влетіло у ворота голкіпера стрийської Скали у перший день літа. Футболісти тернопільської Ниви зробили все, аби не віддати друге місце Славутичу.

Гра у Стрию була по-справжньому емоційною і багатою на яскраві епізоди. Ниві у цьому матчі потрібні були очки щоб остаточно забезпечити собі срібні медалі чемпіонату, а також можливість потрапити у Першу лігу через перехідні матчі. Хоча з початку матчу підопічним Яворського почало не щастити.

На дванадцятій хвилині "жовто-зелені" отримали подарунок від захисників місцевої команди. Вони зробили все, аби Тарас Яворський не пройшов з м'ячем до воріт Василя Шпука. Але зробили вони це поза межами правил і, до того ж, у власному штрафному майданчику — пенальті. Виконували одинадцятиметровий взявся сам постраждалий. Саме він приніс перемогу Ниві у попередній грі проти Скали, реалізувавши пенальті на доданих хвилинах. Але вдруге поспіль виграти очну дуель у голкіпера Скали, який знаний своїми здібностями відбивати пенальті, Тарасу не вдалося. Василь Шпук дістав м'яча, захистивши свої ворота.

Ще одна прикрість спіткала Ниву на 16-ій хвилині. Олександр Лакуста віднзачився грубістю, серйозно в'їхавши у ноги опоненту. Цей епізод, на думку арбітра, заслуговував на вилучення. Тому молодий нападник побачив перед собою червону картку і залишив команду у меншості. Проте вилучення ніяк не вплинуло на хід гри, а навпаки — Нива ще більше розізлилася і всіма силами пішла вперед.

Зовсім скоро це принесло свої плоди. Ігор Гребінський, який у другій частині сезону не є основним футболістом Ниви, вивів свою команду вперед на 21 хвилині гри. Один із кращих футболістів тернопільської команди навесні — Ігор Мельник, зробив чудову передачу на партнера, який розстріляв воротаря Скали (1:0).

Господарі поля, на фоні Ниви, виглядали не надто яскраво. Підопічні Олега Лозинського мали кілька нагод у першому таймі, але стриянам не вистачало атакувального потенціалу. Загалом молода команда зі Стрия під кінець сезону серйозно здала свої позиції, хоча на старті подавала чималі надії.

А Нива, отримавши впевненість після забитого голу, продовжила насідати на ворота Шпука. До перерви гості створили ще кілька гольових нагод, одну з яких ледь не реалізував Ігор Мельник. Асистент Гребінського перекидав м'яч через кіпера Скали, але на допомогу воротам стриян примчав Дімітрі Пачкорія. Він виніс м'яч з пустих воріт.

По перерві картина гри не змінилася. Нива контролювала м'яч, а Скала, попри всі старання, не могла знайти своєї гри і оборонялася. Другий гол у ворота команди Олега Лозинського влетів у середині другого тайму. Знову ж таки постарався Ігор Гребінський, який у метушні зумів пробити по воротах і забив (2:0).

Після цього Скала спробувала організувати певний камбек, але крім удару Пачкорії, господарі нічим не запам'яталися. Натомість запам'ятався капітан стрийської команди — Роман Козак. Спочатку футболіст сфолив проти Товкацького і отримав жовту картку. Але цього йому було мало. Суперечки з арбітром привели до того, що Козак побачив перед собою і другий "гірчичник", урівнявши склади команд на полі.

Вилучення остаточно добило стрийську команду, яка і так не особо тішила своїх прихильників. На останній хвилині гри Нива вдруге отримала нагоду пробити пенальті. Зробив це екс-капітан Скали Михайло Басараб. Півзахисник Ниви засмутив свого колишнього одноклубника, погіршивши його статистику відбиття пенальті (3:0).

Нива одержала впевнену перемогу і остаточно посяде друге місце у турнірній таблиці. Це дозволить команді Ігоря Яворського поборотися за підвищення у класі. Щоправда, хто буде суперником Ниви, і чи будуть взагалі перехідні матчі, стане відомо вже після останнього туру. Нагадаємо, що в заключній грі Другої ліги Нива вдома прийматиме переможця групи — чернігівську Десну.