Про нас
увійти

На Тернопільщині ігнорують дитячий футбол

категорія: Футбол | дата: 27 05 2013 | переглядів: 763
На Тернопільщині ігнорують дитячий футбол

У всі часи вважалося, що футбольні змагання на приз клубу "Шкіряний м’яч" є першим містком у великий футбол. Масовість цього турніру дозволяла дитячим тренерам-селекціонерам вибрати вихованців у свої групи, щоб у майбутньому виплекати з них професійних футболістів-чемпіонів. Але ті часи вже у минулому.

— За останні роки цьогорічна організація змагань на призи клубу "Шкіряний м’яч" найгірша. Так, деякі райони не забезпечили участі своїх дітей в обласних фіналах турніру. По великому рахунку — це злочин, якщо команда виграла зональні районні змагання і ви не знайшли коштів, щоб привезти дітей на фінал, тим самим маленьким футболістам не дали шансу реалізувати спортивні здібності. І тут не потрібно показувати пальцем на відділи освіти, зазначаючи, що це на них покладено організацію їх проведення і забезпечення учасників. Ви відповідаєте за розвиток фізичної культури і спорту в районах, тому за вашою ініціативою в кожному районі мав бути створений штаб з проведення змагань. Його повинен був очолити гуманітарний заступник РДА, якого в разі необхідності варто було б повідомляти про всі форс-мажорні обставини, — зазначив на нараді за участю представників районних спорткомітетів начальник управління фізичної культури і спорту ТОДА Ігор Підгайний.

За словами керівника спортивного відомства області, є райони, які не представлені на фінальних змаганнях "Шкіряного м’яча" жодною з чотирьох вікових груп (Борщівський, Бучацький, Заліщицький), кілька районів — тільки однією.

— Хочу запитати відповідальних за спорт на місцях: а кого ж ми тоді можемо виставити на змагання? Може, у вас в районі є чемпіони Європи з тих чи інших видів спорту? Якщо ми не можемо виставити школярів на найбільш масові та доступні спортивні змагання з дитячого футболу, то про який розвиток спорту можна говорити, — дорікнув своїм підлеглим у районах Ігор Васильович.

Найгірші райони, пояснюючи дану ситуацію, бідкались на відсутність у районних бюджетах необхідних коштів для участі у змаганнях на призи клубу "Шкіряний м’яч". Разом з тим, керівництво обласного управління спорту не вважає дані виправдання суттєвими, зазначаючи, що коли б керівник спорткомітету підійшов до заступника голови РДА, то той би обов’язково знайшов кошти, щоб відрядити команду на дані змагання.

У підсумку, в фіналах обласних змагань серед юнаків 1999 р.н. виставили команди 10 районів, 2000 р.н. — 7 команд, 2001 р.н. — 10, 2002 р.н. — 10. Що цікаво, але разом з тим прикро, що навіть обласний центр, який вважають кузнею футбольних талантів, не взяв участі у змаганнях по двох вікових групах (1999 та 2000 р.н.).

Якщо говорити про спортивний бік "Шкіряного м’яча", то переможцями на рівні нашої області стали ті, котрі будуть представляти Тернопільщину на всеукраїнських змаганнях: 1999 р.н. — ЗОШ смт. Підволочиськ., 2000 р.н. — ЗОШ с. Лапшин (Бережанський р-н), 2001 р.н. — , 2002 р.н. — ЗОШ №1 (м. Теребовля).

Загальний стан розвитку дитячого футболу на Тернопіллі показали зональні змагання, які відбулися в Тернополі 15-16 травня. В боротьбі чотирьох команд юнаків 2002 р.н. учні теребовлянської ЗОШ №1 посіли останнє, четверте місце, програвши одноліткам з Чернівецької (3:4) і Хмельницької (0:4) областей та зігравши внічию з рівненчанами (1:1).

Джерело: Номер один

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook