Про нас
увійти

Ігор Яворський: "Треба грати футбол, а не бити футболістів ззаду по ногах"

категорія: Футбол | дата: 26 05 2013 | переглядів: 1313
Ігор Яворський:

Головний тренер тернопільської Ниви Ігор Яворський прокоментував вчорашній матч проти черкаського Славутича, який завершився нічиєю (1:1).

— Ваше бачення сьогоднішньої гри. Чи задоволені результатом?

— Гра вийшла. Гра була цікавою для глядача. Обидві команди старалися зіграти на результат. Позитивний результат. Ми пропустили такий безглуздий м’яч в свої ворота... А до того мали два моменти, де зобов’язані були забивати. У другому таймі, я так думаю, гра йшла за одним сценарієм. Ми контролювали в середині поля м’яч. Стало логічним, що ми забили гол, зрівняли рахунок і могли перемогти. Думаю, що результат більш-менш закономірний, хоча, кажу — і ми мали моменти, і Славутич мав моменти, дві команди старались, проявляли свої кращі якості, думаю, що наша команда сьогодні достойно виглядала, єдине — це травми провідних футболістів, це для нас серйозна втрата. Але це — футбол, так буває...

— Ігор Петрович, склалось враження, що у вас футболісти занадто "хрустальні", таке було враження, що вони приїхали до нас сьогодні на "Танці з зірками", а не на футбол... Чи це у вас немає "мужиків" у команді?

— Якщо комусь потрібні "мужики", то потрібно йти в колгосп — і там є "мужики". У нас футболісти висококваліфіковані і технічні. Що два Баранці, що Мельник, допустимо. Правильно, коли футболіст не встигає, він починає що? Рубити, хамити, бити і так далі. Одна картка червона - це ще м’яко сказано сьогодні для команди Славутич. М’яко сказано! Тому що він зобов’язаний виганяти ще одного гравця з середньої лінії. Треба грати футбол, а не бити футболістів ззаду по ногах. Ось у чому смисл. Футбол тим і цікавий, коли красива комбінаційна гра. А не просто бити м’яч уперед, боротися — і весь футбол. І у такий футбол грав Славутич сьогодні, на превеликий жаль. Били м’яч на центрального нападника і старались, що суддя, можливо, щось підсвисне, чи свисне. Суддя судив кваліфіковано, грамотно, чітко, до нього немає ніяких претензій, ні з нашої сторони, я думаю — і зі сторони Славутича. Славутичу ще й повезло, я ж кажу, що він (суддя) зобов’язаний був виганяти ще іншого їх футболіста з поля.

— Був момент, коли Сергійчук, наш нападник виходив на ворота, його збивали і суддя...

— Так, він і показав нашому Романюку жовту картку, коли збивали. По ділу, я не можу сказати, що суддя поступив у цьому епізоді неправильно. Так, він старався не дати грубощам проявлятися на футбольному полі, присікав ці грубощі. Думаю, що це закономірне явище, що стільки жовтих карток сьогодні у нашій стороні і вашій. Це об’єктивно. Якщо Славутич має якісь претензії до арбітражу — будь-ласка, є КДК, нехай скаржаться. Але Славутичу сьогодні ще повезло... Тому що ті моменти, які ми мали в другому таймі — три-чотири моменти, коли м’яч котився практично по лінії воротарської, то ми зобов’язані були реалізовувати, але на превеликий жаль, у футболі так і є — маєш декілька моментів і не можеш реалізувати, а деколи б’єш — і все залітає. Тим мабуть і цікавий футбол.

Славутич має хорошу команду. Має хороший ряд виконавців. Та сьогодні наша команда явно перемагала в центрі поля — ми повністю контролювали центр. Якщо це не так, то скажіть мені, що це не так. А я думаю, що це так і було.

Команда Славутич грала в простий примітивний футбол. На Монахова, і Монахов — на центрального нападника. Але це в них така тактика. Тренер вибирає, він має на це повне право. Я сприймаю це як закономірне явище.

— У вас залишились дві гри...

— У нас кожна гра — на перемогу. Неможливо, мабуть, всі гри перемогти, але ми рухаємось цілеспрямовано, чітко, спокійно до цієї мети, яку ми поставили на початку сезону. Коли я в червні прийшов у команду — в нас було два футболісти. І коли ми почали грати футбол, скажу прямо, мені через десять-п’ятнадцять днів хотілось закінчити. Тому що взяти в команду футболістів в середині сезону влітку практично неможливо. Це зимою ми трошки укомплектувались. "Почистили" свої ряди, взяли більш висококваліфікованих футболістів, як Ільків, Романюк, Суслов — ще воротар у нас є, два Баранці, і ці футболісти ведуть гру. Я задоволений їхньою роботою.

— Ще два роки тому в Ниви були серйозні фінансові проблеми. Як сьогодні?

— Дякуючи нашому губернатору Хоптяну Валентину Антоновичу сьогодні фінансова ситуація в нас не є, як кажуть, захмарна, але вона є стабільна. Стабільна — мається на увазі, що заробітну плату ми платимо вчасно, а преміальні футболісти отримають, якщо отримають, тоді, коли ми вийдемо у Першу лігу. Вони мають мету. За цю мету вони повинні грати. Вони повинні приносити своєму уболівальнику радість, а у разі виходу у першу лігу вони отримають преміальні, які заслужили. Зараз преміальних футболістам не платимо. Губернатор робить все, щоб команда нічого не потребувала. Протягом чотирьох років ми мали більше мільйона боргу, який згодом погасили за три-чотири місяці. А це - великі кошти сьогодні для нашої маленької Тернопільської області. Можливо Черкаська область більш заможна, наш край — сільськогосподарський, і звичайно не має таких ресурсів, як в деяких інших областях. Але ми задовільняємось тим, що маємо. І запрошуємо футболістів на ті матеріальні блага, які можемо їм створити. Ми не обіцяємо захмарні, але платимо вчасно. Це — основне.

— Вам до Першої ліги — один крок. Кого б з футболістів Славутича взяли до себе в команду?

— Так склалось, що мені подобається ваш нападник Сергійчук, Тарасенко... Вони тут грати звикли, вони в себе вдома. Але я б не проти, щоб вони грали в нашому колективі.

— В першому таймі ви зробили дві вимушені заміни, замінивши основних гравців. Наскільки це вплинуло на розвиток матчу і як себе зарекомендували гравці, що вийшли на поле?

— Якось так склалась ситуація, що ми на протязі двох ігор втратили двох центральних захисників. Через травми, через домашню картку, яку Лазорик отримав. Звичайно, для будь-якої команди — втрата двох центральних стоперів — це проблема. Але скажу, що я задоволений грою і Басараба, і Білого, практично Білий зіграв лише другий матч. Він оправдав наші сподівання, тому що він чесно і досить серйозно працює на тренуваннях. Звичайно, втрата провідних футболістів все одно позначається. Але я задоволений, що вони відпрацювали сьогодні "на всі сто".

Джерело: karacool.com.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook