Нива вдруге у сезоні розходиться миром з Десною

категорія: Футбол | дата: 05 05 2013

У центральному протистоянні 5-го туру Другої ліги тернопільська Нива та чернігівська Десна голів не забили. Рівний, але надто нудний футбол у виконанні лідерів завершився нульовою нічиєю.

"Нам немає, чого втрачати. Гратимемо в комбінаційний та красивий футбол, який, сподіваюся, дасть нам позитивний результат" — ці слова сказав наставник Ниви Ігор Яворський перед візитом до лідера Другої ліги — чернігівської Десни. Проте сподівання тренера на перемогу виявилися марними. Нива у Чернігові хоча і зберегла свої ворота "сухими", але серйозно потурбувати воротаря Десни наші футболісти не зуміли.

У порівнянні з попереднім матчем проти Скали, коуч Ниви зробив дві заміни у стартовому складі. Замість Романюка зі старту вийшов Данищук, а Андрія Кікотя на полі замінив герой того матчу — Тарас Яворський.

Для тернополян гра у Чернігові буле не вирішальною, але все ж мала чимале турнірне значення. Десна зберігає 9-ти очковий відрив від Ниви і з кожним туром підопічні Рябоконя наближаються до Першої ліги. Ниві, яка намагається наздогнати чернігівчан, доводиться ще й боротися з черкаським Славутичем. Команда Сергія Пучкова теж не проти підвищитися у класі вже цього року.

Сам футбол у Чернігові видався не настільки яскравим, як того очікували. Стартові хвилини зустрічі команди провели у центрі поля, обмінявшись неточними дальніми ударами. Мабуть, ціна помилки була чималою, тому обидва суперники не форсували подій, стараючись грамотно зіграли у всіх лініях.

Нива у першому таймі мала лише один серйозний шанс відкрити рахунок. Спроба на рахунку єдиного форварда команди — Василя Товкацького. Нападник пробивав у дотик після пасу Мельника, однак з ударом 30-річного гравця Ниви не без труднощів впорався воротар Десни. Господарі поля теж мали свої моменти. Зокрема зі штрафного футболіст Десни влучив у стійку. А згодом на виході помилився Новак, але кіпер Ниви згодом виправився, вигравши дуель із чернігівським нападником. Загалом перший тайм пройшов у рівній боротьбі. Помітно, що Ниві, яка має потужну лінію захисту та півзахисту, катастрофічно не вистачає гостроти у атаці. Єдиний форвард Товкацький, попри свої старання, поки не може відзначитися голом.

У другому таймі атакувальний потенціал Ниви навіть зменшився. Моментів практично не було. В свою чергу Десна мала 100-відсотковий момент, який завадив реалізувати капітан Ниви Микола Лазорик, який виніс м'яч з лінії власних воріт. Попри певну перевагу у грі, Десна теж не показала футболу, який подобає лідеру. Кінцівка тайму фактично пройшла без боротьби. Команди мляво перепасовувалися у центрі поля, голкіпери відпочивали, а глядачі на стадіоні у Чернігові відверто нудьгували.

На останніх хвилинах гри Ігор Яворський кинув у бій Лакусту та Швеця, але "свіжим" футболістам не вдалося стати рятівниками для своєї команди. Нічия (0:0) — цілком по грі, але, власне, гра бажає бути кращою.

Десна зберегла свій 9-тиочковий відрив від тернопільської команди. А Нива, втративши очки, дозволила Славутичу наблизитися до себе на відстань одного очка. Щоправда, жовто-зелені мають гру у запасі проти земляків з ФК Тернопіль. Вже через два тижні на тернопільськх вболівальників очікують одразу два міських дербі протягом тижня. 12 травня команди зіграють календарну гру 6-го туру, а вже за три дні відбудеться перенесена гра першого туру. Поєдинки проти "муніципалів" для Ниви у великій мірі можуть бути одними із вирішальних у цьому сезоні.