Про нас
увійти

Станіслав Гуцул: "Невдалий старт і дві поразки стимулювали та мотивували нас і в кінцевому результаті допомоглися вибороти перше місце"

категорія: Футбол | дата: 26 12 2020
Станіслав Гуцул: "Невдалий старт і дві поразки стимулювали та мотивували нас і в кінцевому результаті допомоглися вибороти перше місце"

Асоціація футболу Тернопільщини завершує підбивати підсумки футбольного сезону 2020 року. На черзі – команда "Рідна Борщівщина", яка посіла перше місце у першій лізі. До розмови ми запросили головного тренера команди Станіслава Васильовича Гуцула.

– Які завдання ставилися на сезон перед "Рідною Борщівщиною"?

– На сезон перед "Рідною Борщівщиною" ставилися найвищі завдання, тобто здобуття чемпіонського звання і золотих медалей.

– Чи не занадто амбітні цілі як для дебютанта обласних змагань?

– Так, Ви праві, ціль, яку ми поставили на початку чемпіонату, як для дебютанта велика та амбітна. Але, як показує час, немає нічого неможливого.

– Після невдалого дебюту команди – дві стартові поразки, чи не зламалися психологічно, адже завжди складно вибиратися з дна турнірної таблиці?

– Ми розпочали турнір із двох поразок, це дійсно невдалий початок, і на перший погляд, фактично жоден, кому би задали таке запитання, не сказав би, що команда може зламатися і шанси боротися за перше місце майже втрачено. А виходить так, що невдалий старт і ці дві поразки стимулювали та мотивували нас і в кінцевому результаті допомогли вибороти перше місце та найвищі нагороди першості області. Адже у спорті головне – характер, і ми змогли його достойно продемонструвати.

– Весь сезон борщівська команда були в тіні у лідера – "Поділля" з Васильківців, і лише наприкінці сезону зуміла відібрати у них чемпіонство. Які чинники стали визначальними у боротьбі за золоті нагороди першої обласної ліги?

– Здобути перше місце важко, але втримати його ще важче – відомий футбольний вислів. "Поділля" є досвідченою та сильною командою, з хорошим підбором гравців. Вони дійсно весь чемпіонат були лідерами. І нам здається, що досвід цієї команди зіграв їм на користь у цьому, адже як для колективу, який лише створився, все було цілком нове: команди, футбольні поля. Але не можна цього сказати за гравців, адже наші футболісти є також сильні та досвідчені. Від середини чемпіонату і до закінчення ми шукали та підбирали гравців для підсилення. Однозначно саме підбір виконавців став визначальним чинником у боротьбі за золоті нагороди першої обласної ліги.

– На Ваш погляд, який матч став ключовим для "Рідної Борщівщини", після якого Ви повірили, що команда таки зможе здобути чемпіонство?

- Ключовим став матч із "Поділлям" у другому колі. Вигравши впевнено на той час у лідера, багато про що говорить.

– Якщо аналізувати зіграні матчі, то які б із них виділили з кращого боку, а в яких команда зіграла не так, як би того хотілося?

– Парадокс у тому, що із сильнішими командами грали краще, а бували з командами, які знаходилися внизу турнірної таблиці, дуже важкі матчі.

– Хто із футболістів "Рідної Борщівщини" упродовж сезону показав себе з кращого боку, а на кого більше розраховували?

- Поступово з кожним матчем наша команда набирала оберти, зігравалася, і до неї прийшли перемоги. Звичайно, тренування сприяли цьому. І кожної гри хтось дивував із наших гравців.  Хочеться сказати, що приємно вразили всі, кожен сильний по- своєму.

– Команда в другому колі значно укріпила свій склад (Дурай, Ільчишин, Гурін тощо), чи виправдали сподівання саме дебютанти?

– У другому колі ми суттєво укріпили склад вільними виконавцями, і вони всі без винятку виправдали наші сподівання.

– Назвіть символічну збірну "Рідної Борщівщини" зразка 2020 року (за схемою, якою команда грала у більшості матчах сезону).

Воротар – Ярослав Гаращук;

Лінія захисту – Тарас Дурай, Ігор Наконечний, Юрій Савка, Олег Чемерейко;

Центр півзахисту – Павло Чеснік, Ростислав Гришак, Олег Зубик, Євген Гурін;

Крайні півзахисники – Андрій Пілецький, Владислав Тимощук;

Лінія атаки – Назар Ільчишин.

– Як оціните загалом цьогорічний чемпіонат Тернопільської області у першій лізі – його плюси й мінуси?

– Чемпіонат видався сильним та непередбачуваним. У його проведення вніс свої корективи карантин, під час якого частково заборонялося й обмежувалося відвідування матчів уболівальниками, і тут у нас була дилема, адже футбол – для глядачів, не даремно його називають грою мільйонів. До плюсів можна віднести роботу Асоціації футболу Тернопільщини, якій, не дивлячись на таку складну ситуацію, вдалося провести та закінчити чемпіонат. До мінусів можна віднести стан деяких футбольних полів.

– "Рідна Борщівщина" за спортивним принципом здобула путівку до вищої ліги. Чи є бажання спробувати себе на вищому рівні в сезоні-2021?

– Звичайно, є бажання спробувати себе на вищому рівні. Будемо над цим працювати…

Перша ліга. "Рідна Борщівщина" (Борщів) – 1 місце

20 матчів:+16=2-2, м’ячі – 74:18, очки – 50

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook