Про нас
увійти

Андрій Яблонський: "Місце, яке в підсумку зайняла наша команда – це максимум, що ми вижали з ситуації, в якій опинилися"

категорія: Футбол | дата: 14 11 2019
Андрій Яблонський: "Місце, яке в підсумку зайняла наша команда – це максимум, що ми вижали з ситуації, в якій опинилися"

Федерація футболу Тернопільської області продовжує підбивати підсумки футбольного сезону 2019 року. На черзі – команда "Тернопіль-ДЮСШ", яка посіла сьоме місце турнірної таблиці. До розмови ми запросили головного тренера Андрія Едуардовича Яблонського.

– Пане Андрію, як оцінюєте виступ "Тернопіль-ДЮСШ" у чемпіонаті Тернопільської області 2019 році?

Важко оцінити виступ команди, яку протягом всього сезону "штормило". Цього року ми стикнулися з всіма проблемами, які тільки можуть бути у футболі. З одного боку тренерський штаб поставив собі завдання "правдами не правдами" дограти чемпіонат до кінця, що би нам це не коштувало . З іншого – ми зробили все можливе, щоб залишити останню сходинку турнірної таблиці. І ми це зробили! Тим самим залишили місце у вищій лізі чемпіонату області нашим наступникам, якщо такі будуть.

– У яких матчах команда недобрала очок, а в яких, навпаки, зіграла успішно?

Лише за одну гру мені було стидно. Це за поразка у Підволочиську (1:7). У цьому матчі ми не бачили футболістів на полі, що з ними сталося – для нас загадка. А в решти іграх ми могли зіграти краще, але зіграли, так як зіграли.

– Якщо вдатися до персоналій, хто з гравців ФК "Тернопіль-ДЮСШ" показав себе з кращої сторони, а від кого чекали більшого?

Всіх гравців, які показали себе з кращого боку, на даний час вже в командах на щабель вище. І вони навіть у цьому сезоні стали призерами обласних змагань. Що до інших, то багато з них зіграли на своєму рівні, але цього замало, щоб на тебе звернули увагу більш імениті клуби.

– Чи можна було "зачепитися" за вище, ніж 7 місце і які чинники цьому завадили?

Вважаю, що місце, яке в підсумку зайняла наша команда – це максимум, що ми вижали з ситуації, в якій опинилися. А це в першу чергу брак кадрів та фінансування.

– На Ваш погляд, наскільки болісно, чи навпаки безболісно, відбувався перехід молодих футболістів з дитячого в дорослий футбол?

Цей процес надважкий і не всі футболісти з цим навантаженням справились. Одні не впорались з психологічним навантаженням, інші з фізичними навантаженням. Тому сказати, що цей процес пройшов безболісно я не можу.

– Чи можете назвати нинішніх футболістів ФК "Тернопіль-ДЮСШ", які вже сформовані і готові до виступів, скажімо в професійному футболі?

Скажу чесно можна багатьох взяти на олівець, але чи справиться гравець з подальшою участю у професійній команді? Не знаю! Скажімо, слово професійний футболіст похідне від слова професія. Чи готовий гравець повністю приділити своє життя футболу – це питання до самого футболіста. А так за нашу тренерську діяльність ми багатьох підвели під професійну кар’єру, але одиниці там залишились. Це життя!

– Боротьба на два фронти у першому колі – чемпіонат області і аматорський чемпіонат України, не була за складною для ще повністю несформованих футболістів?

Найкраще тренування – це гра. Тим більше на такому рівні. Для когось це було важко, а для когось – це був шанс, щоб проявити себе на вищому рівні .Кожен робить свій вибір.

– Яку оцінку керівництво клубу дало команді по завершенню виступів у чемпіонаті області? Загалом чи було перед сезон поставлено якесь конкретне завдання перед муніципалами і чи вдалося його виконати?

Як такого завдання на сезон не було. Протягом футбольного року тренерський склад постійно ставив завдання перед собою, ніж перед командою. А завдань було багато: сформувати та підготовити команду, знайти місце для проведення офіційних ігор, знайти місце для тренувань, знайти фінансування для участі у чемпіонаті області. У літнє міжсезоння доукомплектувати команду. щоб не знятися з змагань, дограти фінальну пульку через відсутність фінансування взагалі. І, на остаток, вилізти з дна турнірної таблиці, щоб зберегти прописку у вищій лізі чемпіонату області. Зі всіма поставленими завданнями перед собою ми разом з ще одним тренером нашої команди Богданом Антоновичем Бучинський впоралися!

– Оцініть в загальному організацію самого футбольного сезону в області?

– Для повноцінного чемпіонату області потрібна більша кількість команд. Оптимальне число – дванадцять. А великий плюс – це висвітлення усіх футбольних баталій у ЗМІ та інтернет-ресурсах. Я думаю усім цікаво прочитати і побачити себе, сина, брата, батька чи друга тощо.

– Сезон закінчився, але не за горами новий чемпіонат. Чи зроблені попередні плани на 2020 рік, буде команда виступати і далі в чемпіонаті області, чи це останній сезон для "Тернопіль-ДЮСШ"?

Не хотілося б думати про погане, але коли ти сам на сам зустрічаєшся з багатьма проблемами і немає жодної підтримки, втрачається оптимізм. Проект "Тернопіль-ДЮСШ" – це багаторічна важка робота з мінімальними фінансовими затратами .За останніх два роки вона в себе об’єднала декілька випускних груп нашої ДЮСШ, а саме 2000, 2001 та 2002 років народження. Вихованці, яких мали змогу проявити себе на обласному та всеукраїнському рівні. Це команда існувала за принципом міні-модель професійного клубу та була вершиною піраміди підготовки гравців у нашій школі. В такому напрямку зараз працює більшість регіонів Закарпаття, Івано-Франківська, Хмельницького, Рівного, Вінниці тощо.  Для декого футбольна команда "Тернопіль-ДЮСШ" стала трампліном у великий футбол, а дехто ще буде довго її згадувати!

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook