У "Агрониви" зміни на тренерському містку
У "Агрониви" (Заводське, Чортківський район) відбулася зміна головного тренера. Новим наставником команди, керівництво якої заявило про бажання в сезоні-2019 виступати у вищій лізі чемпіонату Тернопільської області, став 33-річний Андрій Михайлович Краснянський. Ми поспілкувалися з молодим коучем, розпитали про штрихи біографії та поцікавилися баченням розвитку заводської команди, повідомляє ФФТО.
– Пане Андрію, тернопільським любителям футболу Ви мало відомий. Розкажіть трішки про себе.
– Народився я на Київщині куди свого часу по направленню поїхали на роботу батьки. У 5-річному віці переїхав у Копичинці, звідкіля родом мої батько і мати. У 4-му класі записався на футбольну секцію філіалу Гусятинської ДЮСШ, де почав тренуватися під керівництвом наставника Володимира Борисовича Фецака.
За які команди довелося пограти?
– У Дитячо-юнацькій футбольній лізі України виступав за копичинецьку "Надію". Потім поступив до педагогічного ліцею (перший набір), де під керівництвом тренерів Василя Івегеша та Анатолія Назаренка грав за "Педліцей" у чемпіонаті області. Тоді моїми партнерами були відомі нині тернопільські футболісти Степан Клекот, Олег Лівіцький, Андрій Дубчак, Андрій Мартинюк. Потім, коли став навчатися у Тернопільському педагогічному університеті (факультет фізичного виховання), почав виступати за команду вузу "Буревісник".
– Чув, що Ви подавали великі надії, Вами цікавилися навіть професійні команди?
– Ще до поступлення в педліцей, їздив у відому львівську футбольну школу до знаного тренера Вадима Білоцерківського, мною були задоволені, хотіли брати до себе. Однак серце у мене більше тяжіло до Тернополя, куди переїхав на навчання і ніколи про це не шкодую. Вже коли виступав за "Буревісник", знаходився разом з Степаном Клекотом і Іваном Сметаною у тернопільській "Ниві" на оглядинах, навіть зіграв у другому таймі спарингу проти хмельницького "Поділля". З моїми колегами ФК "Нива" підписав контракт і зі мною теж мали укласти угоду. Однак моя ігрова кар’єра на високому рівні обірвалася майже так і не почавшись. На першому курсі потрапив у аварію, загалом переніс п’ять операцій, лікарі ледь врятували праву ногу, більше року зовсім не ходив, тому довелося з великим футболом закінчити.
Бог допоміг відновитися після важкої травми, футбол залишився в моєму серці, тому ще грав на аматорському рівні в чемпіонаті області за ФК "Копичинці", де був найстаршим і на полі виконував фактично функцію помічника нашого тренера Ігоря Шпікули, а також виступав у районних змаганнях за ФК "Заводське" та "Поділля" (Васильківці, Гусятинський р-н.).
– За яких умов стали працювати тренером?
– Маючи фізкультурну освіту в 2004 році президент ФК "Надія" Володимир Тимчишин запросив мене тренувати дітей, потім тренерів , і мене зокрема, перевели на роботу в тернопільський ФСТ "Колос". Майже 15 років працював з дітьми. Мав два повних випуски юних футболістів – 1992 та 1999 років народження, а закінчував з дітьми 2001 року. Зі старшими юнаками постійно був у призовій трійці першої ліги Дитячо-юнацької футбольної ліги України.
– Для Вас робота з командою із Заводського буде першим дорослим тренерським досвідом.
– Так, "Агронива" – буде першою моєю дорослою командою, з якою буду працювати.
– Очоливши "Агрониву", яку ціль ставите перед собою?
– Хочу, щоб у нас згуртувався хороший, робочий колектив, щоб у структурі клубу було все відлагоджено, бачу, що наш президент Богдан Федорків все для цього робить. Спільними зусиллями хочемо зробити молоду боєздатну команду. Без підсилення, звичайно, не обійтися, плануємо 2-3 досвідчених футболістів запросити, які своїм досвідом підтягуватимуть молодь. Проводимо активно трансферну політику, деякі гравці вже відгукнулися на наше запрошення, ще ряд футболістів в роздумах. Думаю, вже десь у березні буде зрозуміло, хто поповнить ряди "Агрониви". Моє завдання підшукати таких 18 футболістів, щоб на них можна було надіятися впродовж довгого сезону.
– Чи вже відомо якою буде підготовка команди до дебюту в вищій лізі чемпіонату Тернопільської області?
– 3 лютого розпочнуться навчально-тренувальні збори. Працюватимемо над покращенням фізичних кондицій, щоб футболісти, як кажуть тренери "продихалися". А вже 14 лютого стартуємо у кубку міського голови Івано-Франківська. Першим нашим суперником буде сильна команда "Минай" із Закарпаття, також до групи із заводською командою потрапили ФК "Калуш" з Івано-Франківщини та місцеве "Прикарпаття" (U-19). Після турніру працюватимемо в недільних циклах, які плануємо завершувати контрольними спарингами. В області не так багато місць, де можна було б провести такі поєдинки. Очевидно, це буде село Синьків, що в Заліщицькому районі, де є футбольне поле зі штучним покриттям. Думаю, не відмовляться з нами зіграти ФК "Копичинці", хоростківська "Зоря" та інші. І нам і їм буде добре, адже тренери в цей період матимуть змогу передивитися футболістів, оцінити можливості кожного, щоб будувати подальші плани на сезон.
– Яких результатів хочете досягти із заводської командою?
– У кожному матчі ставитимемо завдання перемогти. Це буде зробити не легко, адже у вищій обласній лізі багато досвідчених і сильних команд, натомість і у них щось вчитимемося і щось самі намагатимемося показати. А загалом ставимо завдання потрапити до призової трійки!
БІОГРАФІЯ
Краснянський Андрія Михайлович
Дата народження – 5 січня 1986 року
Місце народження – смт Клавдієво-Тарасове, Бородянський район, Київська область
Перший тренер – Володимир Борисович Фецак
Ігрове амплуа – нападник/правий півзахисник
Виступав за команди: "Надія" (Копичинці), "Педліцей" (Тернопіль), "Буревісник" (Тернопіль), ФК "Копичинці", "Поділля" (Васильківці), ФК "Заводське".
Тренував команди: "Надія" (Копичинці).