Петро Калиняк: "Підгаєцька "Нива" була грозою авторитетів"
Федерація футболу Тернопільської області продовжує підбивати підсумки футбольного сезону 2018 року. На черзі підгаєцька "Нива", яка зайняла 10 місце серед колективів першої ліги. До бліц-коментаря ми запросили головного тренера команди Петра Дмитровича Калиняка.
– Пане Петре, оцініть виступ підгаєцької команди в першій обласній лізі?
– Із 18 команд-учасниць першої ліги "Нива" завершила сезон на 10 місці. Вважаю, що після значної перерви у виступах на обласному рівні це дуже добрий результат для підгаєцької команди. Потрібно було пройти курс молодого бійця, щоби побачити, на що ми здатні. 10 місце – це максимум чого можна було досягнути в 2018 році, хоча при сприятливих обставинах могли навіть за 1-6 місця боротися, якби того ж Івана Шкварла не дискваліфікували, Тарас Гураль не перейшов після першого кола до ФК "Бережани", та й початок сезону розпочали з кількома віковими футболістами, яким вже за 45 років.
– Які матчі "Ниви" на Вашу думку були вдалими, а які, навпаки, провальними?
– "Нива" була грозою авторитетів. Вигравали 2:0 у лідера – ФК "Копичинці", і якби не нещасний випадок, пов'язаний з тим, що наш гравець вдарив арбітра і цей матч призупинили, могли відсвяткувати перемогу, а в підсумку нам зарахували технічну поразку. Також виграли у сильної команди "Скала-Айва" (3:0), ФК "Заводське" ледь відскочив, зігравши внічию, завдяки автоголу наприкінці матчу. Невдало ж зіграли в тих поєдинках, на які не міг через певні обставини зібрати оптимальний склад (червоні картки, дискваліфікації тощо).
– Яким чином вдалося сформувати боєздатну команду?
– Формувати команду починав з нуля, кращі гравці підгаєцького футболу пішли грати за хороші гроші в Бережани, Козову, ми ж не мали значних коштів, хіба могли запропонувати добові. Довелося запросити кількох футболістів з Хмельницької області, яким сам вишукував кошти, щоб доплати. Вважайте, що на сезон в бюджеті на команду виділили 100 тис. грн. Це дуже мало, знаю що деякі команди на район мали по 150 тис. грн. Багато допомогли місцеві підприємці, прості вболівальники, хтось давав бензин хлопцям, які приїздили з Хмельницька, хтось допомагав паливом на заправку автобуса на виїзні матчі. Фактично з миру по нитці вдалося ще 100 тис. грн. знайти. У нас була свого роду народну команда.
– Які футболісти були лідерами підгаєцької команди?
– У нашій команді відзначив би Олександра Гизлика, якого запросили з Городка (Хмельниччина). У багатьох матчах він забивав вирішальні голи (у 15 матчах забив 14 голів). Якби виступав у всіх поєдинках і в нас була трохи сильніша команда, йому до снаги було стати кращим бомбардиром першої ліги. Також з хорошого боку відрекомендую нашого воротаря Дениса Остяка, котрий рятував "Ниву" в багатьох епізодах. На хорошому рівні зіграв Руслан Хабаров, він просто не готовий був фізично грати два тайми, коли ж сходив з поля, командна гра вже була не такою надійно. І добрих слів заслуговує наш передній захисник Володимир Подлецький.
– Чи є вже попередні напрацювання на наступний сезон?
– Вже по завершенні сезону "Нива" поїхала на турнір в Монастириськів, де обіграла ті ж Трибухівці (1:0), які в турнірній таблиці були вищі за нас. У Підгайцях у сезоні-2019 буде зовсім інша команда. Кістяк маємо, якщо ще й будемо мати більші кошти, то, запросивши 3-4 кваліфікованих футболісті, думаю в наступному чемпіонаті поборемося за медалі. Знову ж таки, якщо будуть належні кошти хотілося б зіграти 8-10 спарингів у рамках підготовки до сезону, натомість фізично готуватимемося вдома бігаючи кроси. Бо до сезону-2018 "Нива" зіграла лише два матчі з ФК "Козовою", в яких програла (1:9 і 1:7) та 1:2 програли "Юності" з Горішньої Слобідки. Також "Нива" виступає у Тернопільській футзальній лізі, а це має теж дати хорошу фізичну підготовку. Хотілося б повернути на наступний сезон Стирчака, Гураля з Бережан, можливо з-за кордону повернеться воротар Цяпа. І якщо вдасться втримати у команді нападника Гизлика, то в нас буде дуже хороша команда.
– Ваші пропозиції щодо наступного чемпіонату?
– Як на мене – кращий варіант, якби команди розбили на три ліги і кожна по своїй силі в ту чи іншу заявилася. По-перше, буде менше ігор, натомість команди будуть платоспроможні. 16-18 матчів – вважаю оптимальна кількість на рік, бо 22-24 поєдинки лягає великим фінансовим тягарем на клуби. До того ж, коли є стикові ігри, то командам, які не борються за нагороди, вже немає особливого бажання в них грати.