Про нас
увійти

Андрій Яблонський: "Для нашої молодої команди результат закономірний!"

категорія: Футбол | дата: 26 11 2018
Андрій Яблонський: "Для нашої молодої команди результат закономірний!"

Федерація футболу Тернопільської області продовжує підбивати підсумки футбольного сезону 2018 року. На черзі ще один дебютант вищої ліги – ФК "Тернопіль-ДЮСШ", який посів дев'яте місце турнірної таблиці. До розмови ми запросили головного тренера команди Андрія Едуардовича Яблонського.

– Пане Андрію, я оцінюєте виступ ФК "Тернопіль-ДЮСШ" у своєму дебютному чемпіонаті Тернопільської області?

– Перш за все хотів би подякувати за запитання і за інтерес до нашої команди! Не хотів би акцентувати увагу на оцінюванні виступу команди в плані балів, скажу так: для нашої молодої команди результат закономірний! Але якщо побудувати графік від першої гри до останньої, ми побачимо криву, яка буде підійматися в гору.

– У яких матчах команда недобрала очок, а в яких, навпаки, зіграла успішно?

– Зупинюся на іграх другого кола, де, на мою думку, ми могли значно покращити добірку в плані залікових балів з командою "Дністер" та ФК "Вишнівець", а також не по грі і результат зі зборівським "Колосом". Також варто згадати дві нічиї з колективами Бережан та Чорткова, де нашими гравцями було проявлено справжній характер. Ну, і дві перемоги над "Збручем" та "Козовою", коли команда почала набирати оберти.

– Якщо вдатися до персоналій, хто з гравців ФК "Тернопіль-ДЮСШ" показав себе з кращої сторони, а від кого чекали більшого?

– Не хотів би нікого персоналізувати. Ми з Богданом Антоновичем Бучинським максималісти, тому завжди чекаємо більшого від гравців нашої команди. І при правильному відношенню до справи надіємся, що футболісти зможуть досягнути хорошого результату в плані розвитку футбольної кар’єри.

– Чи можна було "зачепитися" за вище, ніж 9 місце і які чинники цьому завадили?

– Однозначно – так. Були ігри в яким ми пропускали дитячі голи в результаті банальної втрати концентрації. Як би в наших гравців було трохи більше досвіду, ми зайняли значно вище місце в турнірній таблиці.

– На Ваш погляд, наскільки болісно, чи навпаки безболісно, відбувався перехід молодих футболістів з дитячого в дорослий футбол?

– Як я і говорив, перехід до дорослого футболу – дуже важкий процес, яий не кожен зможе пройти, як ви кажете безболісно. Одні розкриваються раніше, інші – пізніше, але є й такі, які сходять з дистанції тому, що не витримують навантаження. І, як правило, це не фізичне навантаження, а скоріш за все психологічне. 

– Чи можете назвати нинішніх футболістів ФК "Тернопіль-ДЮСШ", які вже сформовані і готові до виступів, скажімо в професійному футболі?

– На мою думку, якби до цієї команди додати чотири-п’ять  досвідчених футболістів – могла би бути непогана команда другої ліги.

– Боротьба на два фронти: у першому колі чемпіонат області і ДЮФЛ (U-19), в другому – чемпіонат області і аматорський чемпіонат України, не була за складною для ще повністю несформованих футболістів?

– Було важко. Протягом сезону ми зіграли близько сорока офіційних ігор, не враховуючи товариських, але іншого шляху просто не було. Для того, щоб зберегти колектив і перейти в дорослий футбол потрібно було терпіти, проявляти чоловічий характер та бійцівські якості.

– Однозначно, цей етап потрібно було пройти, щоб набратися ігрового досвіду?

– Безумовно так. Я скажу вам чесно та команда, яка закінчувала сезон і та яка його розпочинала – це зовсім різні команди. Це зовсім інші футболісти, це люди, які понюхали пороху і готові для нових  досягнень.

– Яку оцінку керівництво клубу дало команді по завершенню виступів у чемпіонаті області? Загалом чи було перед сезон поставлено якесь конкретне завдання перед муніципалами і чи вдалося його виконати?

– Ніхто ніяких турнірних завдань перед нами не ставив. Основне завдання – зберегти колектив і сформувати боєздатну команду, що, на мою думку, ми виконали. І тепер при правильній роботі місто матиме команду зі своїх вихованців, які в подальшому зможуть прославляти його.

– Для Вас, як тренера це теж був перший досвід керування командою, коли в суперниках були дорослі футболісти. Що Вам у плані професійного росту дав футбольний 2018 рік?

– Це не зовсім так. Не пам’ятаю в якому році, але ми вже приймали участь у чемпіонаті області серед дорослих команд. Ми також формували команду з вихованців нашої школи 1990-1991 року народження. В результаті чого сім наших вихованців розпочали свій шлях у професійній команді "Нива" (Тернопіль). Щодо 2018 року, то, на мою думку, це був дуже корисний рік в плані професійного росту. В нашій команді гравці розкривалися по новому, почали відчувати довіру і впевненість у власних силах. І від цього ми, як тренера, отримуємо задоволення коли наші футболісти демонструють зрілу гру.

– Оцініть в загальному організацію самого футбольного сезону в області?

– Як я вже і зауважував, ми зробили правильний вибір щодо участі у чемпіонаті області. Сама організація на досить хорошому рівні. І що найголовніше – дуже багато висвітленої інформації у ЗМІ та інтернет-ресурсах: про хід подій, результати матчів та футболістів, які відзначалися у звітних поєдинках, а також визначення кращих гравців та тренерів туру.

– Сезон закінчився, але не за горами новий чемпіонат. Чи зроблені попередні плани на 2019 рік, буде команда виступати і далі в чемпіонаті області, чи сконцентрує свою увагу в аматорському чемпіонаті?

–  Не відкрию Америки якщо скажу, що все впирається у фінансування. Але однозначно ми  хотіли би і надалі, щоб наша команда приймала участь у вищій лізі чемпіонату області, де потрібно буде уже ставити якесь завдання.

– Чи можете на сьогодні сказати, хто вже пішов з команди, можливо вже є футболісти, яких запрошено підсилити ФК "Тернопіль-ДЮСШ"?

– Як я і говорив, не всі витримують психологічного навантаження дорослого футболу, тому наш колектив покинули тільки ті люди, які не готові в подальшому розвиватися. Щодо нових імен, то про них говорити  поки ще рано. Наразі команда збирається два рази на тиждень, щоб пограти в "дир-дир", правда на все полі. Так от в цих іграх ми і продивляємся потенційних новачків. Користуючись нагодою хотів би запросити молодих гравців 1999-2001 р.н. для перегляду, які бажають розвиватися та рости як футболісти!

– Ваші рекомендації щодо проведення наступного чемпіонату області?

– Для вищої ліги оптимальна кількість 16 команд. На рахунок календаря, я розумію, що потрібно було його корегувати тому, що п’ять колективів представляли нашу область у Всеукраїнських змаганнях. Щодо покращення якості полів, то це я думаю побажання не тільки моє, але в першу чергу футболістів, які виходять на них грати. А от на рахунок роздягалень, то дійсно у двох матчах нам приходилось переодягатись просто неба, добре що була хороша погода.

Джерело: ФФТО

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook