Про нас
увійти

Реконструкція стадіону продовжується

категорія: Футбол | дата: 06 09 2011
Реконструкція стадіону продовжується

У Тернополі триває реконструкція центрального стадіону. Загальний кошторис робіт разом із інфраструктурою складає 22 мільйона гривень. З них – 11,5 мільйонів – це безпосередньо реконструкція стадіону. Зокрема, відновлення трибун, облаштування дахового накриття над ними, зовнішнє оздоблення стадіону, благоустрій території. Упродовж 2009-2011 років на ці потреби було профінансовано 5 мільйонів 230 тисяч гривень.

.– Донедавна це були кошти виключно з міського бюджету. Хоча ще у попередні роки був підписаний гарантійний лист головами облдержадміністрації, облради і міським головою про спільну участь у фінансуванні цієї реконструкції. На жаль, до серпня місяця жодної турботи з боку обласної влади не було. Внаслідок наших численних звернень на адресу Кабінету Міністрів, Міністерства у справах спорту, Національного агентства з питань підготовки до Євро-2012, було прийнято рішення про виділення 8,9 мільйона гривень з державного бюджету на реконструкцію стадіону. Це рішення далося також не просто, оскільки мала бути дотримана процедура розподілу такої субвенції з державного бюджету через обласний бюджет. В облраді відбулося декілька голосувань. Деякі політичні сили свідомо не голосували за прийняття такого потрібного для Тернополя рішення. Але врешті-решт рішення знайшло 61 голос, це мінімальна кількість для прийняття рішення, і ця сума була скерована на витрати по стадіону, – розповів заступник міського голови Леонід Бицюра.

Отримані з держбюджету майже 9 мільйонів гривень використають на продовження будівельно-монтажних робіт (головний підрядник ТОВ "Добробут"), закупівлю і монтаж пластикових сидінь, придбання сучасного табло.

– 1,5 мільйона гривень піде на закупівлю і встановлення електронно-інформаційного табло на міському стадіоні. Але ця сума орієнтовна. Можливо, внаслідок переговорів, вона дещо зміниться. Загалом було декілька варіантів встановлення табло. Могли в принципі встановити дешеве табло, яке б тільки відображало рахунок або хвилину, на якій був забитий гол, або склад команд. Це табло з елементарними функціями. Наразі розглядаємо декілька пропозицій від виробників Києва. Харкова, Сєвєродонецька. Але ми виходимо з принципу "ціна-якість" плюс гарантійне обслуговування монітору. Це серйозне обладнання, яке потребує детальної уваги. Вже було проведено ряд зустрічей, нарад і ми вийшли із пропозицією, що стадіон ми будемо використовувати не тільки як спортивну споруду, але і як майданчик для проведення концертів. Тому це має бути великий повноцінний екран, який можна використовувати на таких дійствах, – зауважив Леонід Бицюра.

Заступник мера також розповів, що кожного місяця на адресу Національного агентства з питань підготовки та проведення "Євро 2012" подається інформація-звіт щодо підготовки нашої тренувальної бази.

– Треба зауважити, що протягом двох років жодного зворотного зв’язку ми не мали. І буквально місяць тому Національне агентство поцікавилось тим, як відбуваються роботи на нашому стадіоні. Ми пов’язуємо це з тим, що в принципі у державному бюджеті є дефіцит коштів на реалізацію всіх повномасштабних проектів в Україні. І, можливо, наші державі діячі сподівались, що ці роботи будуть припинені, внаслідок відсутності фінансування. Але ми трималися і зараз досить непогано йде хід робіт. Крім того, у нас досить відповідальний підрядчик. Завдяки його свідомій позиції, не було збільшення ціни на матеріали. Особливо на метал, який з початку року подорожчав в декілька разів, – додав Леонід Бицюра.

У найближчих планах мерії – підготовка проектно-кошторисної документації на реконструкцію трибуни з боку вулиці Степана Бандери. На це планують залучити кошти інвесторів. Окрім того, розглядають можливість будівництва поблизу стадіону готелю.

– З самого початку ми десь налаштовувалось на те, що для міста Євро-2012, 15, 17 – це не принципово. Принциповим є підготовка всієї інфраструктури до європейських норм і стандартів. Ми  претендуємо на те, щоб на базі стадіону проводились чемпіонати України різних рівнів, в тому числі і чемпіонат України серед студентських команд. Також ми опрацьовуємо з Федерацією футболу України можливість проведення тут тренувальних зборів різних команд. Транспортна логістика показує, що сюди зручно добиратися. Наприклад, тренувальний збір у Тернополі обходиться в два рази дешевше, ніж збір, наприклад, у Донецьку. Це з огляду на транспортні видатки, проживання і харчування спортсменів. Якщо би ми зайняли нішу проведення тренувальних зборів для українських футбольних команд, не важливо якої ліги, цього вже було б нам достатньо, щоб задіяти стадіон на цілий рік, – вважає заступник міського голови.

Нагадаємо, що згідно із графіком реконструкція міського стадіону має завершитися у грудні цього року.

Джерело: "За збручем"

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook