Про нас
увійти

Ярослав Волошин: "Умови у клубі набагато кращі, ніж були раніше"

категорія: Футбол | дата: 23 08 2018
Ярослав Волошин: "Умови у клубі набагато кращі, ніж були раніше"

Півзахисник "Ниви" розповів про період виступів у чемпіонаті Швеції, мотиви повернення у команду та оцінив рівень суперників.

— Ярославе, останні 2,5 роки ти провів за межами України. Розкажи детальніше про свої виступи у шведській команді.

— Граючи у чемпіонаті Львівської області, отримав пропозицію спробувати свої сили у команді Ostavalls IF, яка виступала у той час у четвертій лізі. Це аматорський рівень. Тренувалися ми два або три рази на тиждень у залежності від дати проведення офіційних матчів. Рівень тамтешнього чемпіонату хороший. Порівняв би його з нашою Другою лігою річної давності.

— Як щодо інфраструктури та умов у шведській команді?

— Тренувальні поля — на найвищому рівні. Це стосується і натуральних і синтетичних. А загалом клуб забезпечував усім необхідним — винаймав житло, харчував.

— За яким форматом проходив чемпіонат у четвертій лізі?

— У моєму першому сезоні участь брали 12 команд. Ми тоді посіли третє місце і грали перехідні матчі за право підвищитися у класі. Пригадую, що перемогли 4:0 і вийшли у третю лігу. Протягом двох останніх років команда виступає у третій лізі. Минулий сезон завершили п'ятими, а зараз, після початку другого кола, команда йде шостою.

— А як щодо твоїх індивідуальних здобутків?

— У Швеції тренер використовував мене на позиції правого та лівого півзахисника. У першому сезоні забив 24 голи, у другому — 13. У останні пів року перебування там, відзначився десять разів.

— Розкажи про легіонерів у шведських чемпіонатах. Чи доводилося зустрічатися із земляками?

— На початку моїх виступів у команді був воротар з Молдови. Відігравши одне коло, він залишив команду. На його місце приїхав хлопець з Одеси, який грає там і дотепер. У моїй команді восновному виступали шведи. А загалом ліміту на легіонерів немає. Багато аматорських команд мають у складі чимало гравців з інших країн. У Швеції багато виконавців з Великобританії, Африки, є індуси.

— Чому вирішив повернутися?

— Відверто кажучи, мені хотілося змінити команду. Можна було спробувати у вищих лігах Швеції, які уже є професійними. Але річ у тім, що там за легіонера клуб повинен сплачувати високі податки. Тому прийняв для себе рішення повернутися додому.

— Після повернення, які були варіанти продовження кар'єри?

— Мав пропозиції із Польщі та Словаччини. Проте обрав варіант із "Нивою", де свого часу провів період, виступаючи у Першій лізі. Та й за домом скучив.

— Тобі є з чим порівнювати. Наскільки змінилися умови у "Ниві" з попередніх часів?

— Умови зараз набагато кращі, ніж тоді. Команда має власну тренувальну базу, тренувальні поля. А це дуже важлива складова професійного клубу. Гравці мають можливість удосконалюватись.

— П'ять матчів чемпіонату уже позаду. Кого з суперників можеш виокремити?

— Усі команди практично на одному рівні. Виділю "Буковину" з якою було нелегко грати, усі гравці молоді. "Минай" має у складі досвідчених футболістів. А далі ще побачимо.

— У "Ниві" ти дієш на позиції під нападаючим або на вістрі атаки. Проблем із місцем на полі не виникає?

— Мені нелегко перелаштуватися, адже у Швеції, приміром, діяв на флангах. Так само фланговим гравцем мене використовували у дублі "Карпат". Проте поступово звикаю до нової ролі.

— У найближчу суботу — виїзд до Хмельницького. Що знаєш про суперника?

— "Поділля" — хороший суперник з яким однозначно легко не буде. Тим паче, що граємо на виїзді, а це завжди непросто. Ми уже розбирали гру хмельничан. Надіюся, що вдасться здобути три очки.

Прес-служба футбольного клубу "Нива"

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook