Про нас
увійти

Володимир Мариновський: "Іван Марущак — це провінційний аферист"

категорія: Футбол | дата: 20 10 2016
Володимир Мариновський:

Професійний футбол на Тернопіллі знову під загрозою зникнення. Ще торік наш обласний центр у першій лізі представляли відразу два клуби, але на початку року зникла Нива, а тепер кепські справи й у ФК Тернопіль.

15 жовтня команда мала зіграти виїзний матч у Маріуполі, але за кілька днів до виїзду спортивний директор клубу Василь Матвійків повідомив, що на гру з Іллічівцем тернополяни не поїдуть. Причиною була названа "епідемія" травм і хвороб, що спіткала ФК Тернопіль. Та місцевим уболівальникам дуже добре знайомі ситуації, схожі з тією, в якій опинився нині ФК Тернопіль, і чим вони у підсумку завершуються. Містом вже поширюються чутки, що домашній матч з Оболонню-Бровар може взагалі стати останнім в історії ФК Тернопіль.

Чи справді така загрозлива ситуація? З таким запитанням ми звернулися до голови Тернопільської обласної федерації футболу Володимира Мариновського. І хоча дана федерація опікується більше аматорським футболом, а професійний не входить до її компетенції, Володимир Миколайович, звичайно ж, у курсі всіх футбольних подій нашого краю. Отож, йому слово:

— Ні, я навіть не допускаю думки, що ФК Тернопіль зникне з футбольної карти України. Гадаю, головною причиною пропуску матчу з Іллічівцем справді був стан здоров’я наших футболістів. Бажаю їм найскорішого одужання і виходу на поле вже в наступній зустрічі.

А ось чому таке стало взагалі можливим? Усю провину за катастрофічну ситуацію, в якій опинився ФК Тернопіль, я схильний покласти на тепер уже екс-президента клубу Івана Марущака. Він був відповідальний за фінансування клубу, комплектування команди і навіть за тренувальний процес, але все відверто провалив. У всій цій ситуації я бачу лише один позитивний момент — що Марущака нарешті вигнали з клубу…

— Але як можна було повірити такій людині? Минулої осені Іван Марущак став депутатом Тернопільскої облради від БПП, навесні очолив ФК Тернопіль, а влітку ще й почав виконувати обов’язки головного тренера. Така стрімка кар’єра, що дух перехоплює…

— Іван Марущак — це провінційний аферист, і я неодноразово про це попереджав. Знаєте, футбольне коло — мов одна родина, і щось приховати у нас дуже важко. Ти ще не встиг зробити, а всі вже про це знають. Тому, коли Марущак з’явився в нашій області, мені неважко було дізнатися про його походеньки в інших командах — про величезні борги, непроплачене проживання у готелях і базах та ще багато інших неприємних речей, які його повсюди супроводжували, у тому числі й у Криму, звідки він приїхав на Тернопілля. До речі, футболісти, яких він привіз до Тернополя, вже повернулися назад до Криму. Там вже бачили й самого Марущака…

Чому повірили? Давайте я вам розкажу про мою першу зустріч з Марущаком. Він прийшов до мого кабінету і приніс яскраве кольорове запрошення на закладення першого каменя нового тренувального центру в селі Городок, що поблизу Синькова у Заліщицькому районі, яке, як відомо, є батьківщиною олігарха Фірташа. Казав, що "на камінь" приїдуть і голова ТОДА Степан Барна, і президент ФФУ Андрій Павелко, і навіть тодішній голова УЄФА Мішель Платіні. У центрі будуть кілька футбольних полів, у тому числі й зі штучним покриттям, суперсучасна тренувальна база та відновлювальний комплекс. Такі заяви будь-кого вразять, але я зателефонував Андрієві Павелку. Кажу: "Як це ви через кілька днів на Тернопілля приїжджаєте, а я нічого не знаю?" Здивований Павелко відповів, що перший раз про це чує. Я був приголомшений такою відвертою цинічною брехнею… Тому, коли Марущака звели з міським головою Тернополя Сергієм Надалом, я попереджав, що це за людина. Але ФК Тернопіль тоді був занадто важким тягарем для міського бюджету, а Марущак пообіцяв три мільйони на рік фінансування плюс пошук інвесторів, нову політику маркетингу і т.д., і т.п. звісно, у підсумку всі його "ідеї" виявилися пшиком…

— І цими "ідеями" його аферистична діяльність не обмежилася…

— Так. Як вам, наприклад, ідея створення у Тернополі підготовчого центру для тренування гравців із Саудівської Аравії? Справа вже ледь не дійшла до оформлення віз двом першим футболістам… Або величезні борги за проживання і харчування футболістів у тернопільському ГРК "Алігатор", які нині складають величезну суму, — близько мільйона гривень. Їх теж обіцяв погасити Марущак, але…

А тепер ось інтернетом поширюється інформація, що ФК Тернопіль причетний до договірних матчів і грі на тоталізаторі. Поки що офіційного підтвердження немає, але сам факт, що офіцери безпеки УЄФА таки зацікавилися кількома матчами за участю тернопільської команди, дуже неприємний. Мені також розповідали, що Марущак у роздягальні перед гравцями розповідав, що витратив мільйон гривень на те, щоб ФК Тернопіль у літньому міжсезонні залишили у першій лізі. Мовляв, домовлявся з усіма — чиновниками Федерації футболу України і навіть бандитами — і що саме у таку суму обійшлося підсумкове позитивне голосування на виконкомі федерації. Я, як член виконкому ФФУ, офіційно заперечую: жодного голосування щодо залишення ФК Тернопіль у першій лізі не було! Просто київське Динамо-2 припинило виступи у першій лізі, і, згідно з регламентом, ФК Тернопіль зайняв його місце…

Повторюю: добре, що Марущака вже немає в клубі, адже все знищити він не встиг. Хоча, тікаючи з клубу, розігнав "своїх" футболістів (після його літнього комплектування у ФК Тернопіль залишилися лише троє місцевих вихованців), прихопив м’ячі, форму, "манішки" і навіть дошку, на якій проводили тактичні заняття для футболістів. Це просто ганебно, і янавіть не хочу більше про нього чути — давайте поставимо жирний хрест на цьому аферистові! Однак, нехай виплатить борги, бо інакше футбольні фани просто винесуть його з зали Тернопільської обласної ради.

— ФК Тернопіль і далі перебуває у, м’яко кажучи, важкому становищі. Який, на вашу думку, вихід?

— Гадаю, ми спільно не допустимо катастрофи у клубі. Найперше завдання — щоб команда дограла до зимової перерви, а потім доукомплектувалася і виконувала завдання збереження прописки у першій лізі. Найближчим часом матиму зустріч з міським головою Тернополя Сергієм Надалом, де й обговоримо шляхи виходу з цієї кризи. Якщо ж вести мову про перспективу, то, на мою думку, на базі ФК Тернопіль доцільно створити акціонерне товариство, до якого б увійшли потужні місцеві підприємства. Нині не є великим секретом, що для нормального існування ФК Тернопіль і його виступів на рівні місця у першій половині турнірної таблиці першої ліги необхідно 6-8 мільйонів гривень у рік. Можливо, хтось подумає, що це приголомшлива сума і що мова йде про захмарні зарплати, але насправді як для футбольного клубу це помірні витрати і йдеться про місячні виплати футболістам на рівні 8-10 тисяч гривень. Наприклад, тільки один виїзд до Маріуполя обходиться у 40-50 тисяч гривень, і це не літаком, а поїздом або автобусом. А таких виїздів за сезон чимало. Тому, гадаю, лише ставка на місцевих вихованців, ще не розніжених зарплатами з багатьма нулями, та об’єднання фінансових зусиль дозволять Тернополю мати професійну футбольну перспективу.

НОВА ТЕРНОПІЛЬСЬКА ГАЗЕТА

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook