Про нас
увійти | реєстрація

Василь Заторський: "Кілька хлопців стануть професійними футболістами"

категорія: Футбол | дата: 18 08 2011 | переглядів: 2017
Василь Заторський:

Чотири перемоги поспіль здобула команда Тернопільської дитячо-юнацької футбольної школи №1 (ДЮСШ-1) у рамках міжнародного турніру. Змагання проходили у Тернополі з 11 по 14 серпня.

Після таких здобутків у міжнародному турнірі головний тренер команди ДЮСШ-1 Василь Заторський не приховує емоцій. Результатом вихованців він задоволений, але визнає, що перемога далася важко. Звісно, основними дійовими особами на футбольному полі були юні футболісти, але вклад тренера у загальний успіх колективу - неоціненний.

 - Чи важко було здобути звання найкращих у IV Міжнародному юнацькому турнірі з футболу?

- Вісім команд-учасниць розділили на дві підгрупи. Нашими суперниками у групі були команди із Тирасполя, Севастополя та польського Хожува. Перша гра у турнірі була трішки простіша, адже Тираспольська команда виявилася доволі слабкою. Нам вдалося виграти із великим рахунком - 8:0. Друга гра проти ФК "Севастополя" вже була набагато важчою. У першому таймі ми переважали і мали кілька нагод, щоб забити, але моменти реалізували після перерви. Забили два м’ячі та виграли.

Останню гру проти поляків теж не можна назвати легкою, але ми зібралися та виграли. Звичайно, було дуже важко, адже наші хлопці грали чотири дні поспіль. Так само було непросто нашим суперникам. Цього року дійсно серед учасників турніру були сильні команди. Львівські "Карпати" торік стали третіми у чемпіонаті України.

- До початку змагань команда ставила перед собою завдання перемогти?

- Перед турніром ми старалися потрапити до фіналу, далі - завдань не було. Обидва фіналісти суттєво втомилися, тому могли як виграти, так і програти. Луцька команда, що з нами змагалася у фіналі, теж дуже сильна. Однак нам вдалося у першому таймі забити і довести матч до перемоги. Але загалом здобути перемогу було важко. Тим паче, протягом усіх днів була жарка погода і це також давалося взнаки.

- Можете виділити когось із своїх підопічних?

- Наш капітан Андрій Кухарук забив шість голів і став кращим бомбардиром змагань. Чудово відіграли Роман Кухарський, Тарас Червонецький. Голкіпер теж діяв надійно. Зрештою, якщо ми виграли турнір, отже, зіграли добре.

- Чи можете вже нині сказати, що хтось із членів команди згодом стане відомим футболістом?

- Так, звісно. Не думаю, що абсолютно всіх хлопців чекає велике спортивне майбутнє, але кілька із них точно виростуть у хороших гравців. Уже зараз наші суперники, наприклад, ФК "Севастополь", цікавляться кількома футболістами. Якщо Бог дасть здоров'я та футбольного везіння, хлопці дійсно повинні стати професіоналами.

- У фінальному матчі кипіли справжні пристрасті. Двох гравців луцької "Волині" вилучили, а тренер суперників ледь не вибігав на поле. Прокоментуйте ситуацію.

- Тренер завжди не задоволений такими епізодами. Після гри я підходив до головного судді. Він пояснив мені, за що вилучили луцьких гравців. У першому епізоді був навмисний удар із метою завдання травми, тобто - "чиста" червона картка. Ударивши ззаду по нозі, можна навіть зламати ногу. У другому епізоді футболіст справедливо отримав друге попередження, що автоматично перетворилося у вилучення. Судді сказали, що все було об’єктивно, а тому претензій до них немає.

- Перед матчем ви нагадуєте своїм гравцям про поведінку на полі?

- Такої потреби вже немає, адже хлопці займаються по 5-6 років і самі добре знають, що потрібно робити, а що ні. Вони мають досвід матчів у чемпіонаті України, а там, коли отримав червону картку, – пропускаєш гру.

- Організацією турніру ви задоволені?

- Так, цілком. Усі команди були забезпечені житлом, нормально харчувалися тож претензій до організації немає. Усе організували на високому рівні.

Джерело: "20 хвилин"

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook