Про нас
увійти

Ігор Яворський: "Задача №1 — повернути вболівальників на стадіон"

категорія: Футбол | дата: 22 06 2012
Ігор Яворський:

Новим головним тренером футбольної команди Нива став легендарний тернопільський бомбардир Ігор Яворський. 18 червня він офіційно підписав з ФК Нива однорічний контракт з можливою пролонгацією ще на рік. Того ж дня коуч зібрав футболістів, щоб розпочати підготовку команди до нового футбольного сезону. Одразу після призначення Ігор Яворський дав перше інтерв’ю журналістам Номер один.

— Команда приступила до тренувань з 18 червня, — почав розмову Ігор Петрович. — Вісім днів футболісти будуть базуватися в санаторії "Медобори", що в селі Конопківка на Теребовлянщині, а тренуватимуться на стадіоні в Микулинцях. Далі, з 28 червня до 10 липня, відбудемо на навчально-тренувальний збір до Трускавця, де й завершимо коротку підготовку до сезону.

— Скільки футболістів розпочали підготовку до сезону?

— На сьогоднішній день у розпорядженні тренерського штабу є 23 футболісти. Далеко не всі з них залишаться в команді, хоча щодо декількох людей (центральні оборонці) вже нині можу сказати, що вони залишаться у Ниві. Разом з тим, десь до 28 червня в нас відбуватиметься серйозна міграція футболістів, а опісля цієї дати будемо визначатися з тим складом, який фактично входитиме в сезон, при цьому, якщо і будемо запрошувати нових  виконавців, то це будуть точкові вливання на конкретні позиції.

— До тренувань приступили здебільшого місцеві чи приїжджі футболіти? Чи хтось залишився з Ниви зразка-2011/12?

— На першому тренуванні були присутні 15 вихованців місцевого футболу, решта — з інших міст України. Серед них є кілька гравців, у яких чинні контракти з ФК Нива, відповідно у них є шанс показати себе з хорошого боку на тренуваннях та довести свою потрібність тернопільській команді і в наступному сезоні.

— Отож з тієї великої кількості тернопільських футболістів можна зробити висновок, що у своїй тренерській роботі в Ниві робитимете ставку на доморощених виконавців?

— Робитиму ставку не на місцевих, а на футболістів-професіоналів, при цьому при команді будуть 5-6 перспективних тернопільських гравців, у яких тренери будуть бачити потенціал, які тренуватимуться разом з основними гравцями, і які в перспективі зможуть стати, можливо, і лідерами Ниви.

— На Вашу думку, чи не повториться ситуація минулого року, коли Ниві агенти пропонували за пристойну платню фактично кота в мішку?

— Ні, такого не буде. У команді будуть футболісти, яких я особисто запрошую, рівень гри яких мені добре відомий та яким я довіряю.

— Чи заплановано зіграти в підготовчий період контрольні матчі?

— Оскільки міжсезоння дуже коротке, старт чемпіонату заплановано вже на 14 липня, то часу на велику кількість спарингів не буде. Плануємо зіграти 2-3 матчі. Щодо конкретних дат і суперників, поки сказати не можу, все перебуває на стадії переговорів. Уже є запрошення на 22 червня зіграти контрольну гру з першоліговою чернівецькою Буковиною. Але оскільки ми тільки 18 червня вперше зібралися, то тренерський штаб вирішує, чи доцільно проводити даний поєдинок. Загалом, основну ставку в підготовчий період робитимемо на контрольні матчі, а працюватимемо над фізикою, тактикою, технікою як кожного гравця, так і команди в цілому.

— Ви згадали про тренерський штаб. Хто допомагатиме Ігорю Яворському готувати Ниву до сезону і вести її по ходу чемпіонату?

— Старшим тренером буде Михайло Михайлович Дунець (коуч, з яким ще підгаєцька Нива здобула в далекому 1980 році кубок України — авт.), а тренером — Сергій Ященко. Загалом до 24 червня повністю визначимося з тренерським штабом.

— А чи відомо Вам, де нині працює ваш попередник Богдан Стронцицький і чи буде у тренерському штабі Яворського Ігор Біскуп?

— Мені не відомо, чим нині займається Б. Стронцицький. А щодо Ігоря Біскупа, то на сьогодні він перебуває в розпорядженні клубу, але в нього завершився контракт. До того ж в Ігоря Івановича немає тренерської ліцензії, а відповідно до вимог, людина, в якої відсутня тренерська ліцензія, не може бути тренером професійного клубу. Очевидно, Ігорю Біскупу буде запропоновано іншу посада в клубі. І якщо він ці умови прийме, то буде й далі працювати в Ниві.

— Знаючи довгі роки Ігоря Яворського, можна не сумніватися, що Ви прийняли Ниву, яка ставить перед собою високі завдання?

— Намагатимусь із помічниками створити боєздатну команду, яка, в першу чергу, показуватиме хорошу гру. Хочемо повернути на тернопільський стадіон 10 тисяч вболівальників. Це та задача №1, яку перед нами поставило керівництво клубу.

— А тоді задача №2 — здобути путівку в Першу лігу чи такої мети поки немає?

– Ми сьогодні говоримо про створення футбольної команди Нива, яка має стати найсильнішою в другій лізі! Коли таку команду вдасться зробити, тоді будемо ставити конкретні завдання. Хоча ми всі мріємо і бажаємо, щоб Нива повернулася в перший дивізіон українського футболу.

— Хто, на Вашу думку, буде головними конкурентами Ниви в сезоні-2012/13?

—  ФК Львів, Славутич (Черкаси), Десна (Чернігів) — це ті команди, які вже озвучили своїми завданнями на наступний сезон боротьбу за путівку до першої ліги.

— Якщо брати у фінансовому плані, бюджети перерахованих Вами клубів і ФК Нива однакові?

— Мені важко відповісти на це запитання. Ніколи не намагався рахувати чужі гроші. Водночас зазначу, що ФК Суми у минулому сезоні, виступаючи у другій лізі, мав бюджет на рівні середняка першої ліги. Разом з тим, я опиратимусь на ті кошти, які обіцяють керівники тернопільського клубу і за які тренери мають зробити добротну команду в Тернополі.

—  Цьогоріч у другу лігу заявляється ще одна місцева команда — ФК Тернопіль. На Вашу думку, чи можлива якась співпраця між клубами заради розвитку тернопільського футболу?

— На полі ми, однозначно, будемо конкурентами, а в житті нам немає що ділити. Я й раніше про це говорив, і сьогодні від своїх слів не відмовляюся: між Нивою і ФК Тернопіль має бути взаємовигідна співпраця. Я розумію тренерів муніципального клубу, котрі нині прагнуть, щоб їхня команда достойно виступала. Натомість зроблю все, щоб до Ниви повернулися кращі сторінки історії. Переконаний в одному: такий імідж, який мала Нива, виступаючи у вищій лізі, ФК Тернопіль у ближчі часи мати не буде.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook