Про нас
увійти | реєстрація

На Тернопільщині відкрили виставку до Євро-2012 (+ ФОТО)

категорія: Футбол | дата: 11 06 2012 | переглядів: 980
На Тернопільщині відкрили виставку до Євро-2012 (+ ФОТО)

Майже 1000 програмок до матчів, книг і довідників з футболу, а також ювілейні монети, афіші і шарфики фанів зібрали у Бережанському краєзнавчому музеї на виставці "Футбол? Футбол... Футбол!". Її присвятили Євро-2012, пише Gazeta.ua.

На стінах довгого коридору краєзнавчого музею розмістили афіші команд-ветеранів Київського Динамо, всіх зіркових складів часів СРСР. А у залі експонували 11 монет до Євро-2012, столові прибори із футбольною символікою, фотографії, конверти,  марки, м'ячі і плакати з автографами відомих футболістів. Усього понад 2,5 тисячі експонатів.

Як розповів автор проекту, старший науковий співробітник музею Микола Проців, до організації долучилося 59 осіб.

— Ці афіші збирали бережанці, які були на матчах. А шарфики нам передавали заробітчани з Данії, Ірландії, Італії, Польщі та інших країн. Кажуть, фани народжуються у шарфиках. Ми маємо різні їх види в експозиції. А ще є форми Реалу і Барселони.  Вони куплені у спеціалізованих магазинах в Іспанії. Якщо в інших музеях експонати  заборонено чіпати руками, то у нас можна не тільки роздивлятися,  а й навіть сфотографуватися у формі відомих футбольних клубів, — розповів Микола Проців.

Є в експозиції і окремий розділ про історію бережанського футболу. Тут представлені такі раритетні сьогодні речі, як абонемент на всі матчі 1961 року та  запрошення для VIP 1981-го.

— На нашій виставці представлена колекція усіх монет і вся філателістична продукція України, присвячена чемпіонату Європи з футболу. Символічними є і фігурки козаків із відомого мультика "Як козаки у футбол грали". Цей мультиплікаційний фільм був створений майже три десятиліття тому. Але що цікаво, з командами із тих самих країн, про які йдеться у мультику, буде грати українська збірна цього року, — зауважив пан Проців.

Зазначимо, виставка діятиме до 8 липня.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook
ПОГОДА

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: