Про нас
увійти | реєстрація

Чемпіонат світу з футболу серед українських емігрантів стартує 31 травня у Тернополі

категорія: Футбол | дата: 15 05 2012 | переглядів: 929
Чемпіонат світу з футболу серед українських емігрантів стартує 31 травня у Тернополі

31 травня у Тернополі вже на оновленому стадіоні стартуватиме перший чемпіонат світу з футболу серед українських емігрантів. Свою участь вже підтвердили чотири команди українців Канади, Естонії, Чехії та Молдови.

Турнір відбудеться під егідою Української Всесвітньої Координаційної Ради, Тернопільської міськради та Міжнародної організації заробітчан "Четверта хвиля".

З нагоди Євро-2012 на Тернопільщині проведуть перший чемпіонат світу з футболу серед українських емігрантів. Організацією проекту займається Українська Всесвітня Координаційна Рада та Тернопільська міська рада. Тож з-за кордону українці приїдуть не лише подивитися "Євро-2012", а й спробувати футбольні сили у власному турнірі. Наразі згоду на участь у турнірі вже дали команди українців Канади, Естонії, Чехії та Молдови. Очікують також участь українців Сербії, Хорватії та Польщі.

— Це перший чемпіонат світу з футболу між командами української діаспори. Я впевнений, що не останній, — каже Михайло Ратушний, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради. — Це велика честь, що Тернопіль його приймає. Бо ідей, задумок, спроб таких було декілька. Думали це зробити в Канаді, думали це зробити в Австралії, я тільки знаю 4-5 спроб. І те, що в Тернополі це стає реальністю це подія.

За словами пана Ратушного головним призом турніру буде перехідний кубок.

— Цей кубок — головний кубок турніру. Він є символічний. Футбольний м'яч — це є і земна куля. Цей футболіст, український заробітчанин проривається з цієї оболочки, в атаці, в наступі. Кубок виготовлений в Голандії. Це унікальний кубок, ми його робимо перехідним, були різні ідеї, він буде передаватися кожен раз від однієї команди до іншої, — додав він.

Буде й ряд заохочувальних призів, для команди, яка займе друге місце, а можливо й для всіх команд організують поїздку замками Тернопілля. Передбачені також комплекти медалей: золотих, срібних, бронзових. Після турніру збірна української діаспори зустрічатиметься з місцевими футбольними командами з Підволочиська та Ланівців — повідомляє tv4.

Організатори турніру сподіваються, що тернополяни заповнять стадіони. Бо змагання проводять не лише для футболістів, а й для глядачів. Крім футбольного турніру будуть конкурси, концерти. Перший чемпіонат світу з футболу серед українських емігрантів на Тернопільщині відбуватиметься 31 травня — 3 червня ,футбольні матчі проводитимуть на центральному стадіоні Тернополя та на стадіоні в гідропарку.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook