Про нас
увійти

Юні спартаківці вшанували пам’ять борцівського кумира

категорія: Єдиноборства | дата: 16 04 2012
Юні спартаківці вшанували пам’ять борцівського кумира

За сприяння  ФСТ "Спартак", у рамках реалізації обласної програми "Юний спартаківець" у спортклубі "Галицькі леви" відбувся перший всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби серед молодших кадетів пам’яті нашого прославленого земляка — володаря кубка світу, майстра спорту міжнародного класу Анатолія Єльчанінова, який передчасно пішов із життя чотири роки тому.

У змаганнях взяли участь понад шістдесят юних борців 1997-98 років народження з Львівщини, Кіровоградщини, Вінничини і нашого краю. Левову частку нагород турніру вибороли вихованці трьох тернопільських дитячо-юнацьких спортшкіл і збаразького клубу "Чемпіон".

Цими змаганнями, за словами одного з організаторів, директора ОДЮСШ "Спартак" Сергія Цимбала, вшанували світлу пам’ять відомого борця, який прославив Тернопіль на весь світ.

— Учасники цього турніру — підростаюча зміна, яка в перспективі може повторити досягнення своїх попередників, найвагомішими серед яких були спортивні здобутки Антолія Єльчанінова, — сказав він.

Кращі з юних атлетів уже у травні цього року змагатимуться на найвищому серед своїх однолітків рівні в Україні — спартакіаді "Юний спартаківець", що відбудеться у Бахчисараї Кримської автономії.

На вагомості нового турніру для розвитку цього виду спорту в нашому краї наголосив директор КЗ ДЮСШ греко-римської боротьби, заслужений тренер України Андрій Телебан.

— Дуже добре, що задіяли цей турнір на честь людини великої як для нашого краю, так і загалом для України. Завдяки участі в цих змаганнях юні борці набувають певного досвіду, якого їм не досягнути на тренуваннях, а також —  відчуття атмосфери змагань, — розповів Андрій Телебан.

У першому всеукраїнському турнірі пам’яті Анатолія Єльчанінова також взяли участь і борці вільного стилю зі Збаража, які змагалися на загальних підставах за правилами греко-римської боротьби. Як зазначив відомий у краї організатор спортивного руху, президент клубу "Чемпіон" Петро Король, такий турнір і в спортивному, і у виховному значенні дуже корисний для його вихованців:

— Ще за життя я дуже поважав Анатолія Єльчанінова. Це був дуже серйозний борець, який став прикладом для наслідування і нам, і нинішнім юним борцям. У Збаражі ми розвиваєм вільний стиль, але оскільки ці види боротьби дуже схожі між собою, тому вирішили, щоб наші вихованці взяли участь у цьому турнірі, — зазначив тренер.

Вихованці збаразького "Чемпіона" не лише вдосконалювали майстерність, а й здобували на цьомцу турнірі найвищі нагороди. Зокрема, Олександрові Петровському не було рівних у ваговій категорії до 73 кілограмів. Найвищу нагороду змагань також виборов його одноклубник Василь Шпак (85 кг). У решті категорій, за винятком до 38 кілограмів (де найкращим був червоноградець Павло Грицаюк),  перемогли юні тернополяни: до 32 кг — Володимир Рибін (ОДЮСШ "Спартак"); до 42 кг — Олександр Хроленко (ДЮСШ №3); до 47 кг — Валерій Рибін (ОДЮСШ "Спартак"); до 53 кг — Тарас Соколовський (КЗ ДЮСШ греко-римської боротьби); до 59 кг — Тарас Миськів (ОДЮСШ "Спартак"); до 66 кг — Андрій Ткач (КЗ ДЮСШ греко-римської боротьби).

Відрадно, що бронзовим призером турніру пам’яті свого прославленого дідуся став Олександр Єльчанінов, який змагався у найважчій ваговій категорії (до 85 кг).

Джерело: Тернопіль вечірній

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook