Про нас
увійти

Борцівський турнір приурочили пам’яті Тараса Михальського

категорія: Єдиноборства | дата: 07 04 2015
Борцівський турнір приурочили пам’яті Тараса Михальського

Третій Всеукраїнський турнір з вільної боротьби "Майбутній олімпієць" відбувся 24 березня у Збаражі. На цей раз змагання були приурочені пам’яті загиблого в АТО земляка Тараса Михальського. Турнір зібрав майже 120 спортсменів із Львівських клубів "Спартак", "Лідер", із м.Соснівка Львівської області, Підволочиська, Шумська, Тернополя і Збаража.

Привітати юних учасників змагань під час їх урочистого відкриття прийшли голова РДА Юрій Горайський, його заступник Наталія Заваденко, директор департаменту у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА Віктор Мацикур, заступник голови Тернопільського обласного осередку Національного олімпійського комітету Віталій Ігнатенко.

Звертаючись до майбутніх чемпіонів, Юрій Горайський підкреслив, що турнір, приурочений пам’яті героя, тому і змагатись кожному потрібно, не шкодуючи сил. Згадуючи збаражанина Тараса Михальського, бійця 24-ї механізованої бригади, який загинув у с.Сміле 19 жовтня 2014 року, присутні вшанували його хвилиною мовчання. Від імені учасників змагань представники поклали корзину квітів на могилу героя.

Вдячність за організацію турніру висловив місцевим тренерам, зокрема президенту ФСК "Чемпіон" Петру Королю, представник Тернопільської ОДА Віктор Мацикур.

— Багаторічна робота збаразьких тренерів, — відзначив посадовець, — є дуже важливою, якраз у вихованні мужніх вольових і сильних чоловіків, майбутніх захисників Вітчизни.

— Хотілося б, — додав Віталій Ігнатенко, — щоб подібні турніри проводились не лише в пам’яті загиблих героїв, а й в честь живих, які прославили б місцевий клуб визначними спортивними досягненнями. Хотілося б, щоб у вас незабаром відбувались змагання на кубок котрогось земляка, який підкорить Олімпійську вершину.

Музичним вітанням майбутнім олімпійцям прозвучала пісня у виконанні дуету школярок сестер Горішніх, які співали хлопчакам про Україну, любов до рідної землі, рідного слова.

Натхненні щирими побажаннями перемог, українською піснею і героїзмом Тараса Михальського, діти підійшли до змагань з усією серйозністю. Кожен невдачу у своєму виступі сприймав болісно, дехто навіть не стримував рясних сліз.

Перемоги, звісно ж, окрилювали, як новачків, так і більш досвідчених у змаганнях хлопчаків, які вибороли чергові медалі.

Серед збаражан щасливими володарями призових місць стали Влад Хариш (вагова категорія 24 кг), який виборов "срібло", у категорії 26 кг місцеві борці мають два здобутки — срібна медаль у Назара Григоряка, бронзова — у Богдана Федчишина.

У категорії 29 кг — Тимофій Радібов здобув "бронзу", а в категорії 32 кг найсильнішим виявився Богдан Бастюк, який став чемпіоном серед молодших юнаків і водночас здобув титул найкращого борця турніру.

У категорії 35 кг другу сходинку п’єдесталу пошани посів Арсен Цар.

А в категорії 38 кг друге і третє місця відповідно зайняли Максим Шпак та Настя Михальська. Настя отримала ще й спеціальний приз як єдина дівчинка, яка брала участь у змаганнях. У категорії 55 кг друге місце у Влада Пожогіна.

Серед старших юнаків місця розподілились таким чином: у категорії 32 кг чемпіоном став Юрій Вовк, третє місце в Олександра Мельника;

У категорії 35 кг чемпіоном став Андрій Ткач; у категорії 38 кг срібну медаль виборов Олег Ключка; у категорії 47 кг — чемпіон Олександр Бебко; в категорії 73 кг — "золото" в Олександра Михальського, а "бронза" дісталась Роману Михайловському.

Спеціальні призи — годинники та книги про Олімпійський рух від голови райдержадміністрації Юрія Горайського та клубу "Чемпіон" отримали наймолодший учасник турніру, семирічний Григорій Шафранський, найкращий борець турніру — Богдан Бастюк, єдина дівчинка турніру — Настя Михальська, найлегший учасник Назар Велінський, за кращу техніку — Андрій Ткач. За добру роботу також відзначені судді Тарас Чайчук, Дмитро Дмитришин, Іван та Олександр Ліруки, Андрій Хариш.

Готували наших земляків до змагань Петро та Євген Королі і Олександр Шафранський.
Вручали нагороди юним спортсменам не лише тренери, почесні гості, власник компанії "Лан" Мирослав Лобоцький, а й брат Тараса Михальського Іван Михальський. Іван разом з дружиною Ольгою висловив щиру вдячність Петру Королю за його ініціативу приурочити змагання майбутніх олімпійців світлій пам’яті брата.

— Ми пишаємось, — відзначило подружжя, — що на Тараса рівнятимуться молоді спортсмени, матимуть його за хороший приклад героїзму, безкомпромісного служіння рідним і Батьківщині. У свій час Тарас також був членом цього чудового спортивного клубу. Тут під впливом тренерів формувався і гартувався його борцівський характер. Тарас був прикладом для наших дітей Саші і Насті, які зараз також захопились заняттями з вільної боротьби. Тарас дуже хотів, щоб Саша, його похресник, обов’язково добився перемог на Всеукраїнських змаганнях, а коли син брав участь у таких змаганнях, у той період якраз прийшла звістка про загибель Тараса, яка сильно вибила з колії Сашка, тому й виступити як слід йому не вдалось. Та знаємо, що наступних змагань він все-таки спробує втілити в життя мрію Тараса і свою також. Пам’ять про дядька, дорогу людину, його зобов’язуватиме посилено працювати над собою.

За матеріалами Народне слово

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook