Про нас
увійти

До Тернополя з’їхалися майстри бойового гопака з усієї України

категорія: Єдиноборства | дата: 15 12 2014
До Тернополя з’їхалися майстри бойового гопака з усієї України

Більше сотні юнаків та дівчат зібралися цими вихідними у тернопільській школі №27, аби продемонструвати свої вміння з бойового гопака.

Вишиті сорочки, шаровари,  виголені чуби у хлопців та шанобливі уклони при вітанні та звертанні до старших — це вікові традиції українського козацтва, розповіли організатори фестивалю.

— Так історично склалося, що багато людей вважають гопак просто танцем, — розповідає Президент Міжнародної Федерації бойового гопака Володимир Пилат. — Однак насправді у ньому збережені основи бойового мистецтва, яке століттями намагалися знищити.

Школи бойового гопака це не лише навчання основам бою, це також і духовне виховання молоді.

— Ми розповідаємо нашим учням про українські звичаї та традиції, — продовжує пан Пилат. — Вселяємо гордість за те, що ми — українці. Розповідаємо про звитягу нашого народу.

Беруть участь у змаганнях також і тернополяни.

— Ваша школа бойового гопака ще досить молода, їй раптом півроку, — каже Голова правління Федерації бойового гопака Валерій Романенко. — Однак, судячи із успіхів вихованців, вони є досить перспективними у цьому бойовому мистецтві.

Однак цікавляться таким видом бойового мистецтва не лише хлопці. Добра третина усіх вихованців — дівчата, розповів пан Романенко.

На тернопільському чемпіонаті юні гопаківці міряються силами у п’яти змагах: однотані, тані-двобою, забаві, борні та герці.

Джерело: 20 хвилин

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook